76

Re: Co právě čtete?

Ještě jsem to nečetl, ale zatím jsem nenarazil na knihu od Strugackých, která by nestála za přečtení. Premisa zní dobře. A hlavně - lidi, co čmárají do cizích knížek, jsou kreténi, takže bych vesele četl dál. big_smile

CONTROVERSIAL; VERY DISTURBED

77 Naposledy upravil: Nebožka (14.9.2015 10:13:35)

Včera jsem byla v Malmö na Comic Conu a kromě hromady TWD sešitů a spol. jsem narazila i na tuhle perličku - průvodce přežitím zombie apokalypsy, první švédskej vůbec!
http://i59.tinypic.com/154d5r8.jpg
Až na ty úvody ohledně švédských reálií a dosavadního zkoumání a spol. mi to připadá docela internacionálně uplatnitelný, tak jsem si říkala, že by nemuselo být špatný to přeložit a udělat k tomu úvodní slova, co by se hodily do Česka. Zní to možná jako Max Brooks, ale úplně Brooks to není, protože:
"Kde Brooks věnuje 35 stran zbraním, chci se já věnovat tomu, jak bude společnost reagovat na krizi a katastrofu. Kde Brooks věnuje 10 stran strategii boji se zombies pod vodou, chci já popsat, jak to člověka ovlivní po psychické stránce a jak se můžeme připravovat na stav nouze".
Ještě jsem to úplně nedočetla, páč to mám teprv od včera, ale mysím, že to bude víc preppy i allmänhet:)

Man ska aldrig visa hundar att man är rädd. För då hugger de. (Samma gäller de levande döda.)

78

Moc hezké!

Chopíš se překladu? Nějaké vydavatelství u nás by to myslím, klidně nechalo natisknout.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

79

Chtěla bych, je to čtivý! Ale vy mi pak musíte pomoct s tou "lokalizací" wink

Man ska aldrig visa hundar att man är rädd. För då hugger de. (Samma gäller de levande döda.)

80

Dobrá. Jsme pro. Pak se na tom můžeme domluvit. smile

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

81

Tohle a hrozně si to užívám.

O, bo to sztandar całej ludzkości, to hasło święte, pieśń zmartwychwstania!

82

Nečekal bych, že zrovna ty se zajímáš o námořnictvo. Vypadá to na zajímavou publikaci. smile

83

O námořnictvo jsem se nikdy nezajímal. O to zajímavější počtení. Akorát jsem teda asi neměl začínat dílem, co na to navazovalo, to jest událostma z let 42-45. Ale nevadí.

84

Téměř dočteno. Atmosféra je velice pravdivá a přidávat tam konzumenty nejrůznějších látek v telefonních budkách by bylo už nad plán. Nejhodnotnějších asi prvních patnáct kapitol, pak to začne bejt trochu monotónní, i když to občas zvednou momenty jako sklízení kedluben z hrobu vlastní babičky.

http://www.databazeknih.cz/knihy/nuselskej-punk-244651

85 Naposledy upravil: toudi_sk (19.11.2016 15:37:02)

Vezmite si knihu, ktorú práve čítate, alebo ktorú máte najbližšie po ruke a nalistujte si str. 72.
Prvá veta na tejto stránke popisuje váš súčasný sexuálny život.

Tak sa pochváľte
----
Ja práve čítam časopis Vesmír, ktorý v tomto čísle začína stranou 250. big_smile

86

Mám teď docela strach otevřít knihu.
http://forum.madbrahmin.cz/images/smilies/239502.gif

87

Tak knih tu mám rozečtených hodně, tak vezmu tu úplně nahoře:

"Knihovny mají možnost půjčovat pomůcky pro osoby s mentálním postižením"

big_smile

88

Co je to sakra za knížku, Firejsi? !!69

89

Něco o přístupnosti knihoven (a informací) pro tělesně a mentálně postižené. Přesný název teď nevím. Nic akčního.

90

Kdes k tomu přišel?

91

Studijní materiál k jednomu projektu. Mám to vypůjčené od příbuzné, která studuje knihovnictví.

Konkrétně to je díle: Rovný přístup, Standard handicap Friendly. Národní knihovna české republiky.

Tady je to v pdf ke čtení: http://ipk.nkp.cz/docs/Rovny_pristup.pdf

92

Síla. Štěstí, že se v knihovnách moc neobjevuju. Jinak bych na ty věci možná myslel.

Čtu teď cosi o tancích.

93

Tanky jsou přežitek. tongue

94

Taky jsem se tam nic zajímavýho nedozvěděl. Teď čtu názvy stanic metra obráceně, abych si ověřil, že je po šesti letech umim vyslovit všechny pozpátku.

95

Mikuláš naděloval.

http://www.podzemni-antikvariat.cz/detail/tunys-ladislav-noc-pred-popravou-k-h-frank-a-jeho-obhajce-archivy-promluvily

96

Flyboys od Bradleyho. Poutavý počteníčko, kde se dozvíte, že za nálet USAF zaplatilo životem cirka čtvrt milionu Číňanů. Nejrůznější mučení, kanibalismus, odřezávání genitálií, přistání letecký extratřídy padákem v hovnech. V neposlední řadě tam figuruje i G. Bush senior, pozdější prezident USA. Můžu jedině doporučit.

97

Nevylepšil sis ten popisek trošku?

98

Ten je můj vlastní a vychází z první čtvrtiny a dalších osobních dojmů těch, co to četli přede mnou. Nemá smysl lákat na poutavost děje, poněvadž nepředpokládám, že by tenhle žánr kdokoli z fóra četl.