701

Re: Plány pro případ zombie apokalypsy

Aha to jsem zrovna neočekával. Spíš jsem doufal v to že všichni lidé pochcípají buď na silnicích a nebo ve svých domovech. Upřímně pochybuji že zrovna k nám na vesnici se budou lidé hrnout. Spíš očekávám že většina lidí při útěku z města zhebne. Když se budou snažit uject vytvoří se zácpa. V zácpě je sežerou zombíci.
I kdyby se stalo to co říkáš. Rozhodně nebude každý dům obsazen. Obsazeny budou domy v nejobydlenější části a tam se rozhodně vydat nehodlám. Po určité době je z domů vyžene hlad a venku je sežrou zombíci. I přes to se určitě v domech které lidi ve spěchu opustili bude nacházet jídlo.
Další má pochybnost je v tom že podle mě to bude spíš naopak. Lidé z vesnice mají většinou příbuzné v městech takže očekávám že většina lidí se nahrne za svými příbuznými do měst. Doma mezitím nechají nějaké to jídlo protože všechno prostě vzít nemůžou.
U nás je to spíš naopak. Lidé se nestěhují na vesnici ale do města.
Dále Jabloně se nenachází jen na zahradách. Kolem silnic a cest je v podstatě ovocný bufet plný jablek, ostružin, šípků, špendlíků a švestek. V nejhorším případě budu žvejkat žížaly a šneky.

702

Za předpokladu, že bude léto, bude ovoce určitě dost.

O, bo to sztandar całej ludzkości, to hasło święte, pieśń zmartwychwstania!

703

Kdo by se prosím tebe při jakékoliv krizi (ani nemusí jít o zombie) stěhoval z bezpečné a snadno zásobovatelné vesnice, do města - kde není voda, jídlo, energie, vládne panika, kriminalita? Nikdo. Města se zhroutí do tří dnů od skončení zásobování. Zkus si nastudovat něco o katrině, blackoutech, zásobování měst atp.

Další důvod proč nikdo nezůstane delší dobu ve městě je hygiena, a nejde jenom o mrtvoly ale i o odpad. Podívej se na třeba na Londýn - ráno imigranti vše uklidí a večer už musíš na chodníku kličkovat mezi tunami odpadu (a to doslova, nemají tam před domy popelnice). Přidej k tomu pár mrtvol, nefunkční toalety a do měsíce má půlka města mor.

Taktéž nepočítej s tím, že klipsa přijde během "lusknutí prstu" situace se bude zhoršovat postupně. Bude trvat minimálně týden (a spíše měsíc) než se společnost rozpadne.

Na ovoci (nehledě na tom, že je dostupné jen asi tři měsíce v roce) dlouho nevyžiješ, kor při takové fyzické námaze jako je apokalypsa. Taky nebudeš jedinej kdo jej bude sbírat.

Tvůj plán má zatím mnoho děr, ale to je daný tím, že se o téma zabýváš jen chvíli. Postupně budeš číst a studovat (třeba jen tady na fóru) a začnou ti docházet věci, které by tě jinak ani ve snu nenapadli. Apokalypsa může být daleko větší peklo než se může na první zamyšlení zdát.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

704

Jablka u cest mají výhodu takovou že vydrží hodně dlouho. Když spadnou na zem napadá na ně listí. To je zakryje a ony vydrží klidně přes zimu až do jara. Pak narostou nová a jde to furt dokolečka.
Ale jinak. DO PRDELE. Budu muset vyrazit do Coopu a začít na začátku rabovat protože jinak umřu hlady. V místě kam se chci schovat při ZA je maximálně tráva a kopřivy u zdi. Doma sice něco mám ale rozhodně mi to nevydrží déle než měsíc. Zase v obchodech bude sice vyrabováno ale kdo by si bral žrádlo pro psy? To je moje jediná šance. Sbalit tolik žrádla pro psy a kočky kolik poberu a všechno ho vzít do své základny. Protože kdo kromě člena tohoto fóra by z Coopu bral žrádlo pro psy big_smile
Asi půl kiláku od toho místa je chatová oblast. Problém je v tom že  na chatách si lidé moc jídla nenechávají.
Pokud je pravda to co říkáš tak se do jednoho týdne začne vesnice hemžit lidma z měst. To znamená že tam přijdou zombíci který sežerou ty lidi. Pak bude zombíků mnohem víc. Lidé budou umírat dřív než všechno sežerou. Já přijdu. Odlákám je hlukem od oblasti kam budu chtít jít. Čapnu jídlo a hotovo. Bude to ale těžší než se to píše.
I tak si ale musím stát za svým názorem o tom že nějaké domy přece musí být volné. Nebo plné zombíků. Stačí je vyčistit a čapnout jídlo. I to bude těžší než se to píše.
Pokud tedy plné propuknutí nezačne až po několika dnech (jak ty sám říkáš). To bych byl jeden ze těch moudřejších. Vzal bych si co nejvíc peněz bych doma našel (Moc toho není) a šel bych nakoupit jídlo. V případě nouze bych v noci prohodil cihlu vitrýnou popadl co nejvíc plechovek a paštik a bežel co nejrychleji domů a jen čekal na příchod zombíků. big_smile

705

Tak mít nakoupeno předem je základ.

Věř mi, ale nechceš být v místě kde se rabuje - jednak je to nebezpečné a druhak je to nahouby. Stačí se podívat na nějaká videa s blackoutů, katriny atak. Mimoto je základní poučka pro apocalypsu i ZA - vyhýbat se místum s hromadou lidí - nákupáky, nemocnice, policejní stanice etc.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...