1

Téma: Stalker

http://www.stalkergame.cz/ostatni/pics/stalker_kniha.jpg
Dobrá, není to zombie kniha a pár slov o oživlých mrtvolách pocházejících z pásma se tam najde, takže si myslím, že bychom tu zmínku měli mít.

Pozor, myšlena je originální kniha, nikoliv počítačová hra a nebo ten skvělý film. I když mají pár věcí společných - nebezpečné pásmo, artefakty, matičky a možnou smrt na každém rohu.

Četli jste? Inspirovala Vás?

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

2

Re: Stalker

Nejstrašlivější objevení revenantů, které jsem kdy četl.
Žádné jiné dílo mne svými zombies nevyděsilo tak, jako toto.
A ten závěr!

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon
Čí ruce ho rozhoupaly

3 Naposledy upravil: Sybrakos (21.4.2013 21:11:28)

Hrál jsem akorát první hru a spokojenost obrovská, akorát mi přišlo, že toho střílení je tam až přespříliš a fylozofická rovina se kamsi ztrácí.. Ok, když je na tématu dne kniha, jenom jsem přečetl pár stránek a nějak mě ten začátek neoslovil, ale to už jsme tady probírali, že:)

"What is it?" "Chess." "Looks hard." "Hm, well, maybe for some folks, but, your smart, you get at quick." "What´s this one called?" "That´s a pawn. They´re your soldier´s." "The they died?" "Sometimes." "Do you loose, if they died?" "No, not necessarly. You can loose of lot of soldier´s, but still win the game."

4

No já louskám slovenskou verzi od Toudiho a už jsme skoro na konci.. před tím byla ještě jiná povídka, taky o inoplanetanoch a taky dobrá. Mě se to líbí, asi, že jsem zatím moc klasického scifi nečetl, tedy kromě Asimova a pár československých komunistických výtvorů co jsem si koupil ve dvou  sbírkách (experiment člověk a ještě něco). Prostě mi to příjde fajn a dneska nebo zítra dočtu.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

5

Jestli už jsi u konce, tak se na scéně objeví i palná zbraň a nějaká ta munice. big_smile

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon
Čí ruce ho rozhoupaly

6

A že jí tam bylo - té munice smile Konec mě ale moc nenadchl, jsem tedy rád, že jsme se konečně zblízka podívali na nebezpečí pásma ale čekal jsem asi trochu něco epičtějšího....

Každopádně štěstí pro všechny zadarmo a ať nikdo neodejte s prázdnýma rukama!

7

A pritom S.T.A.L.K.E.R. podľa knihy mohla byť taká parádna hra ... sad

8

Skvělá knížka cool a hezký konec.
I zombík se vyskytne.
Hlavně se mi líbí dobře popsané anomálie, a chování lidí(i když to tam častokrát moc hezké není)...

toudi_sk napsal:

A pritom S.T.A.L.K.E.R. podľa knihy mohla byť taká parádna hra

Jo to by bylo jen se to asi neuskuteční moc lidí by to asi nehrálo.:/

9 Naposledy upravil: Joe (13.12.2015 15:23:55)

Knihu mám doma rozečtenou už dlouho, nemohu se dokopat k dočtení.

Viděl jsem sovětský film Stalker na motivy bratrů Strugačtích. A musím říct, že je to dobré psycho big_smile

http://www.csfd.cz/film/32353-stalker/galerie/?type=1

Přátelé jsou jako zombiové. Když jim prostřelíš hlavu, zemřou.

10

Tak je to klasika. To sice neznamená, že je to dobrý, ale myslím, že se dá dočíst. Film je na tom stejně.