1

Téma: 60 Seconds! (Bohužel bez zombií, ale stále pěkný survival)

60 seconds!
Poměrně zajímavá indie hra, která ačkoliv je zcela bez zombie (teda aspoň jsem tam žádné neviděl) rozhodně stojí za zmínku všem milovníkům survival her, textovek, rajčatových poblívek v konzervách a černého humoru.

Šup, šup, pober co se dá
Hráč se ocitá v roli hlavy čtyřčlenné rodiny rodiny Teda, který si až doteď užíval poklidného života. Hned ze začátku, jen co si zvolíte obtížnost, jste bez milosti vrženi do hry s informací že máte jen šedesát vteřin na to abyste pobrali vše co vám přijde pod ruce a ještě k tomu se stinout zavřít do úkrytu než vám na hlavu přistane atomová bomba. A to co si vezmete bude mít dost možná dopad na to jestli se dožijete příštích pár dní. Ať už se jedná o konzervy s poblívkou, lahve plné vody, příručku pro skauty, rádio, plynovou masku nebo třeba i členy rodiny (Zrzavej zakrslík Timmy, obézní dcera MJ anebo vaše manželka Dolores). A poté začíná to pravé ořechové.

Život v krytu
Hned po zběsilém začátku se vám naskytne pohled na Teda (a jeho příbuzné, pokud jste uznali za vhodné je vzít sebou), sedící kolem stolku. A takhle to bude až do sladkého konce, snad jen s malými obměnami. Hra se hraje formou textovky skrze rodinný deník ve kterém se píše o stavu členů rodiny, vašich zásob atd. to všechno obohacené o někdy vtipné komentáře písaře (nepřišel jsem na to kdo deník přesně píše, protože ať pojde kdokoliv, deník se píše pořád, dokud je aspoň jeden na živu.) Základními funkcemi ve hře pak je rozhodování kdo se nasytí a napije, občasné vysílání na výpravy a především mikro-eventy při kterých můžete získat, zratit nebo konečně využít nalezenou výbavu, umřít, dostat se do zajímavých situací (co třeba když vás pokouše radioktivní pavouk, nebo vzplane ve vašem příbytku požár a vy se musíte rozhodnout jakou z věcí zachránit?) a možná i ?MINI SPOILER? získat chlupatého kamaráda?

A neomrzí se po chvíli pohled na ty jejich ksichty?
Kryt se téměř den ode dne mění na základě vašich rozhodnutí ať jsou sebemenší - jako příklad uvedu jeden, který se myslím objevuje hned někdy na začátku - postavy kvůli stresu nemůžou spát, a proto žádají pilule, které jim buď dáte a nebo ne. Krom toho že v důsledku tohodle rozhodnutí příští den nebude moct nikdo z nich na průzkum, půjde na jejich zbídačených tvářích jasně poznat že by se jim trocha spánku šikla. Stejně tak když se vrátí z průzkumu, jsou nemocní, zranění, (mrtvý) anebo šílení. Nebo všechno dohromady. Dále tu je ještě pár detailů jako třeba to že hlavní postavě (tedy taťkovi Tedovi) rostou vousy a myslím (ale opravdu si to jen myslím) že může najít někde nůžky a ostříhat si je. A pokud to tak není měli by to co nejdříve přidat. Stejně jako postavy se mění i celý kryt. Tu něco přibude, tu se něco rozbije nebo ztratí, tu někdo nechá jen tak povalovat otevřenou poblívku a nebo si na zdi odpočítává týdny, které zatím přežil. A na tohle všechno se můžete dívat v pěkné "komiksové" kreslené podobě.

Doufám že hru nenechaj jen tak ležet, obsahu je víc než by se dalo čekat ale po třetí nebo čtvrté hře se začínají mikro eventy opakovat. Tak snad se na to nevyprdnou a budou to pořád vylepšovat. Pokud se tedy už nevyprdli. Hra vyšla 25. května na Steamu. Zatím jsem hrál jenom verzi hry, nepříliš legálně získanou, ale chystám se co nejdřív vytáhnout nějaké ty drobné z kasičky a podpořit autory. A co vy? Setkali jste se už se hrou? Co na ní říkáte?

Come to the dark side. We have cookies.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Děti neberte drogy. Nikdy nikomu neberte drogy.

2

Re: 60 Seconds! (Bohužel bez zombií, ale stále pěkný survival)

Slyším prvně. Ale vypadá to rozhodně zajímavě.

Rajčatové polívky v konzervě už také ve svých zásobách mám. Chutná to jak dýňová polévka. big_smile

Doplním podstatné informace
Steam: http://store.steampowered.com/app/368360/?l=czech
Gameplay: https://www.youtube.com/watch?v=vcz6DJ3svSc

http://i.ytimg.com/vi/DojVTPRiMYk/maxresdefault.jpg

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...