1

Téma: FEMA

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20111201043321/walkingdead/images/4/46/FEMA_logo.png
Možná si vzpomenete na první a druhou sérii TWD, takzvanou Federal Emergency Managament Agency: http://walkingdead.wikia.com/wiki/Feder … ent_Agency
"Oficiální" informace: http://rationalwiki.org/wiki/FEMA_concentration_camps
Pár článků: http://www.czechfreepress.cz/amerika/sp … eorie.html
http://www.vlastnihlavou.cz/koncentracn … vlady-usa/
Video odvážlivců:
https://www.youtube.com/watch?v=WRBTaJI1B1o
Podle všeho se měli věci dávat do pohybu po útoku na Sýrii, ale veřejnost je prozatím silná a válka se neuskutečnila. Kdoví, jak dlouho to ještě vydrží.

"What is it?" "Chess." "Looks hard." "Hm, well, maybe for some folks, but, your smart, you get at quick." "What´s this one called?" "That´s a pawn. They´re your soldier´s." "The they died?" "Sometimes." "Do you loose, if they died?" "No, not necessarly. You can loose of lot of soldier´s, but still win the game."

2

Re: FEMA

Moc pěkná a romantická konšpirácja, zvlášť v Deus Ex.
Human Revolution mělo ty koncentráky skvěle navržené. smile
Bohudík v takovém měřítku a s takovým množstvím a škálou zasvěcených lidí naprosto nereálná (jen personál pro 800+ táborů je na takové úrovni utajení noční můra) bez valného významu a s naprosto katastrofálními následky v případě prozrazení.
3/10 bludišťáků.

Než mě zase sepsuješ, Henry, tak si zkus položit otázku, proč bych měl věřit lidem, kteří opakovaně lžou a za záběry FEMA táborů vydávají nahrávky zařízení, která slouží k úplně jinému účelu nebo se ani nenacházejí v USA, lidem, co se odkazují na dokumenty, které buď neexistují nebo vůbec neobsahují to, co o nich burcující lidé tvrdí. Utajení a snad i dezinfo ve věcech souvisejících s národní bezpečností se dá pochopit, dělá to každá vláda už tisíce let. Ale u lidí, co se snaží lidi přesvědčit o vládních spiknutích, lži nechápu, protože tak podkopávají svůj jediný argument, kterým je "říkáme vám pravdu, kterou vláda tají".

http://www.popularmechanics.com/technol … ws/4312850

http://koroptew.blogspot.cz/2011/01/kon … leaks.html

FOUR XX MERLINS
CARRY ME TO BERLIN

3

Re: FEMA

Evidentně to moc tajné není. Leč nevidím problém. Proč by nemohli mít pro případy nouze takové tábory? Můžou tam třeba pozavírat dělnickou třídu (ale proč je rovnou nepostřílet na ulici?) až budou přecházet na nový řád a nebudou potřebovat spoustu hladových krků... Nebo tam pozavírají rabující/nepřátelé/zombie* při invazi, apocalypse, či čemkoliv...

*tohle udělali v knize "jak zacházet s nemrtvými" a přečtení mi jen potvrdilo, že není dobré shromažďovat nemrtvé/kohokoliv na jednom místě.

Víc než americké prázdné tábory mi připadají horší ty plné severokorejské, které asi brzy budeme mít tady. S ohledem na zvyšující se hlasy k volbě komunistické strany... Jestli má vůbec smysl přemýšlet nad živností, když mě za čtyři roky vyvlastní a pošlou dolovat kámen... Ale to už jsme zase u konspirací. smile

Každopádně doporučuji kouknout: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2 … l-z-lagru/

A pak se možná i kouknout po koncentračních táborech Japonska. Ve kterých se vesele testovaly veselé věci na lidech. Jestli je to tedy pravda? Je to daleko a dávno, takže kdo ví?

O německých netřeba mluvit...

Američani je měli také, ale snad jako jediní se tam k Japoncům chovali aspoň trochu slušně a nemrazili je k zábradlí ani z nich nevyráběli mýdlo.

Celkově jsem rád, že žiji ve svobodné zemi a doufám, že nám to tady ještě nějakou dobu vydrží.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

4

Re: FEMA

Tajné to není, tajný má být jen "pravý" účel, stejně jako např. u HAARP.

FOUR XX MERLINS
CARRY ME TO BERLIN

5

Re: FEMA

Koncentrační tábory... to sousloví má strašně negativní nádech. A to je přitom máme i u nás v Evropě smile

Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.

6

Re: FEMA

Tohle je zajímavé téma. Onehdá jsem se díval na dokument o FEMA táborech. Celou dobu jsem u toho pokyvoval hlavou s myšlenkou "tohle je vlastně dobrý nápad". Při téměř každé krizové události potřebujete mít místo kde izolovat lidi. Lidi jsou totiž v krizi chaotičtí, agresivní a často ignorují povely úřadů. Ale pokud mě můj laický právnický úsudek neklame tak Stát má povinnost chránit svoje obyvatele (a svoje instituce) která je nadřazená občanským právům jednotlivců. Takže v existenci těchhle koncentračních (od slova koncentrace, ne věznění nebo vyhlazování) táborů nevidím problém. Například u nás máme něco podobného. Nedávno se o tom psalo v souvislosti s Ebolou. Jakási nemocnice obehnaná ostnatým plotem. Nakažené, vyděšené a agresivní lidi neudržíte na jednom místě jen silou slov. Například když v Africe vypukla Ebola tak co se stalo? Nakažení hromadně  prchali z nemocnic, různé bandy vraždili doktory,  mnoho lidí umřelo zbytečně jen kvůli nedostatku donucovací síly. Celou situaci zachránilo až zapojení US army. Úřady vlastně ani jinou možnost nemají.
A nemusí jít jen o nějakou katastrofu, i společenské otřesy jsou nebezpečné. Například současná vlna přistěhovalců. Ať už na to máte jakýkoli názor tak se asi shodneme že baráky kam je ubytovat a kde se dají monitorovat se hodí. A že se někteří bojí že jim tyhle tábory zabrání revoltovat? To chápu, ale Stát má povinnost zabránit revolucím protože Stát má povinnost chránit svoje instituce. Mezi občanská práva nepatří právo na to aby kdokoli, kdykoli mohl svrhnout státní systém. Například Ukrajina. Demonstrace 10 000 lidí vedla k pádu vlády a občanské válce. A co názor zbylých 40 miliónů obyvatel co zůstali doma? Jak říkám, Demokracie neznamená právo na revoluci.

Jestli lze na FEMA něco kritizovat tak to že si v případě velkých katastrof vede dost mizerně.


Onehdá jsem se bavil s šéfem české verze téhož. Státních hmotných rezerv ( FEMA je v podstatě právě o krizových rezervách a logistice). A aniž bych zacházel do detailů tak musím říct že jako platiče daní mě moc nepotěšilo co jsem slyšel. Prostě co si neuděláš sám to nemáš.

7

Re: FEMA

Demokracie neznamená právo na revoluci.

To je hezká myšlenka a svým způsobem správná - právě pro změny a projevení názorů jsou tu volby. Pokud jsou ty volby svobodné a každý názor může být podpořen voliči, tak je to podle mě docela dostačující. To, že většina volí furt stejné blbouny je pak věc jiná. Nepokoje v ulicích nejsou třeba.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...