1

Téma: Situácia vo svete

Vzhľadom na posledné udalosti vo svete tu trochu rozvírim atmosféru smile
Takže, aký máte názor na vývoj udalostí na ukrajine, imigrantov, a pravdepodobnosť WW III?

Podobné témata sa tu rozoberali, ale fakt sa mi ich nechce hladať tak sorko

Never back down smile

2

Re: Situácia vo svete

V konspiračním topicu jsem nedávno postoval příspěvek o tom, že se Švýcarsko připravuje na evropskou krizi a boj s uprchlíky, okolními státy a vegany. smile

Co se týče imigrantů - tak větší strach jde aktuálně se slušných Čechů co v ulicích dělají bordel, házejí dlažební kostky a kopou do policejních aut. Jo a dělají seznamy lidí k oběšení. Děkuji nechci. wink

Jinak nám jich sem moc neproudí a pokud se udrží plán, že všechny zájemce o pobyt u nás (a přiznejme si, že jich moc není) budou důkladně kontrovat.. Tak o nic nejde. A jestli tu přibude pár lidí na dávkách? Už tak živím statisíce dobrovolně nezaměstnaných, úředníků a maminek na mateřských. Pár kusů na víc se už ztratí. Ale jinak tohle téma docela sleduji.

Ukrajinu jsem taky zkoušel sledovat, ale je to tam dost složité a od té doby co jsem byl označen za rozeného komunistu, rusofila a kdovíco ještě, poté co jsem prohlásil, že bombardování civilního obyvatelstva neschavuji... To trochu ignoruji. Vlastně je to podobná situace jako s imigranty.
Styl "Buď jdeš s námi a nebo proti nám." není moc pro mě.

To si každej myslí, že když nejsem vyhrazen proti uprchlíkům, (muslimům, komukoliv...) tak jsem pomatené sluníčko a vítám je tady s otevřenou náručí...  Ale Sluníčko nejsem, už jen protože ti zase svou solidaritu projevují jen na oko - nebo spíše ji propagují, ale aby sami šli a pomohli člověku v nouzi - kterých i tady u nás dokážeme pár najít, to ne. To by vyžadovalo námahu.

Když jsem se pak koukal na jedno video se "sluníčkové demonstrace", kde se provolává láska a pomoc bližnímu svému a v pozadí u zdi ležel ve stínu bezdomovec... Tak je to takový surrealistický. Ale tak furt lepší provolovat falešnou solidaritu než nenávist.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

3

Souhlas s Firejsem ohledně uprchlíků. Jde primárně o populární téma okurkové sezóny na kterém se zviditelňují populisté a zamaskovaní xenofobové. Ač mě nekontrolovatelný příliv ekonomických uprchlíků přijde z dlouhodobého hlediska spíše kontraproduktivní, neboť ekonomický přínos je spíše negativní, tak je pořád považuji za menší zlo, než rozežranost eráru a společenskou akceptaci radikalizujících idiotů, co mávají šibenicemi a pronášejí věci, jako "teď by se nám, na ty čmoudy, jeden Hitler hodil".
Pokud někomu přijde situace na Ukrajině nepřehledná, tak ať radši nezkouší sledovat situaci kolem Sýrie a Iráku, tam je teprve binec a chaos big_smile
Jinak riziko konfliktu NATO s Ruskem a následná 3.sv, není vysoké. Rusko je jen teď na koni - zkouší si dělat svůj euroasijský svaz, zkouší co mu projde, oťukává NATO, o kterém si myslí, že je spíše vlažné kolem obrany potenciálních členů(což dokázali už kolem Gruzie). Na nějaké větší akce nemá, díky Saudům, peníze. Takže výhledově asi Rusko získá jen Krym, to jim asi už nikdo nevezme. Zisk Donětsko-Luhanské oblasti bude záviset na tom, jak dlouho do toho jedna ze stran bude ochotná sypat finance. Kolem ISIL a obecně na blízkém východě bude dlouho bynec - celá ta oblast zažívá svou obdobu Třicetileté války. Vlády pevné ruky z období 60.-70. let padly a šance, že tam znovu vzniknou, je mizivá. Bude se to spíše bortit a rozpadat i bez zásahů EuroUsa. S tím bude spojen i zvýšený počet uprchlíků a EU bude už konečně muset vážně řešit, jakým způsobem s tím pracovat, protože nebude únosné přijmout každý rok statisíce exulantů.
A já se zatím budu dál  bavit u cirkusu jménem Řecko. big_smile

Bullets, Bombs and Cups Of Tea

4

Firejs napsal:

Co se týče imigrantů - tak větší strach jde aktuálně se slušných Čechů co v ulicích dělají bordel, házejí dlažební kostky a kopou do policejních aut. Jo a dělají seznamy lidí k oběšení. Děkuji nechci. wink

Asi tak.

O, bo to sztandar całej ludzkości, to hasło święte, pieśń zmartwychwstania!