1

Téma: Zombie- příručka pro přežití

Autor Max Brooks nevíte jestli se dá někde stáhnout v elektronické podobě?

2

Re: Zombie- příručka pro přežití

Měl jsem to kdysi v angličtině. Jestli se dá sehnat v češtině nevím, ale předpokládám, že ano.. zkus to v obchodě nebo na nějakém warez fóru, protože ten mi se tady snažíme nemít smile

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

3

Re: Zombie- příručka pro přežití

Anglickou verzi jsem našel i na uložto, tak se zkus podívat tam, potažmo jsem ochoten vzít českou příručku na letní kemp, pokud by byl zájem.

Více o srazu najdeš zde:
http://zombie.4fan.cz/forum/viewtopic.php?id=14

4

Re: Zombie- příručka pro přežití

Tahle kniha mě k zombie tématice přivedla. Je nepřekonatelná. Už jen svím pojetím je unikát.

5

Re: Zombie- příručka pro přežití

Je to v češtině na zboží.cz za skvělou cenu. Měl sem takovou radost když jsem jí měl pod stromečkem. A půl dne neustálého čtení mě naučilo mnoho věcí.

6 Naposledy upravil: Mr.Nosál (3.3.2013 15:34:54)

Re: Zombie- příručka pro přežití

Tak jsem se obtěžoval trochu si to pročíst a jsem nemile překvapen, co to ten člověk vyplodil.

+ zobrazit spoiler

Ok, vyplodil svůj super-truper turbo virus, který je strašně přenositelný a za 24hodin vás to zabij a kompletně přemění v něco mrtvého. Zombík je hustej – biologie pro něj neplatí, dýchat nemusí, tkáň mu hnije a stejně si jede svoje. Ok, je to umělecká licence a je podobná filmům, ale proč by to nefungovalo, to jsem tu už probírali.
Navíc ta jeho teorie nevysvětluje věci jako to, že na něj nepůsobí povětrnostní vlivy (hlavně třeba dehydratace), stejně tak proč na něj nepůsobí gravitace a předpokládá, že krev se v těle prostě zastaví na místě a zůstane ve stejném/podobném skupenství až na věky věků amen. Atrofování svalů, jak najednou svaly fungují "jinak" (nespotřebovávají energii, jen se opotřebovávají

4. SHURIKEN
These small, multipoint devices were used in feudal Japan to pierce a human skull. In appearance they resemble a steel, two-dimensional replica of a shining star, hence their nickname, "throwing stars."

- asi kouká moc na anime a ninja filmy, shurikeny a shakeny rozhodně nebyly určeny na prorážení lebek. I kvůli hmotnosti to není dost dobře možné – hvězdice měly účel spíše demoralizační, či k poraněn soupeře, proražení lebky by bylo spíše zbožné přání.

7. THE CROSSBOW
The power and accuracy of a modem crossbow can send a "bolt"
(crossbow mow) clean through a zombie's skull at over a quarter mile.

Dafuq? Brooks evidentně četl o kuši jen na internetu, ale trefit kuší na 400m mozek zombie? Lovci v USA používají silné kompozitní/kladkové kuše k lovu jelena a k optimálnímu zasažení cíle se málokdy dostanou nad 60m. Střílet z kuše na 400m je čirá diskotéka.
M249 SAW je heavy-machine gun?  A její neužitečnost kvůli tomu, že s ní „neusniperuješ“ zombíkovi mozek, je taky smutná. Potrhaná a skriplená horda zombies je asi kničemu. Jeho postoj ke granátům je taky podobný.

To answer some of these questions, it is best to examine two extreme examples. The U.S. Army M16A1 is considered by many to be the worst assault rifle ever invented. Its overcomplicated mechanism is both difficult to clean and prone to jamming. Adjusting the sight, something that must be done every time a target shifts its range, requires the use of a nail, ballpoint pen, or similar device. What if you didn't have one, or lost it as several dozen zombies shambled steadily toward you? The delicate plastic stock of the M16A1 obviates bayonet use, and by attempting to use it as such you would risk shattering the hollow, spring-loaded stock. This is a critical flaw. If you were confronted by multiple ghouls and your A1 jammed, you would be unable to use it as a last-ditch hand-to-hand weapon. In the 1960s, the M16 (originally the AR-15) was designed for Air Force base security. For political reasons typical of the military-industrial complex (you buy my weapon, you get my vote and my campaign contribution), it was adopted as the principal infantry weapon for the U.S. Army. So poor was its early battle record that during the Vietnam War, communist guerillas refused to take them from dead Americans. The newer M16A2, although somewhat of an improvement, is still regarded as a second-class weapon. If given a choice, emulate the Vietcong and ignore the M16 entirely.

Držel ten pakůň v ruce někdy AR15? Ty vietnamské povídačky o M16 a vietcongu jsou taky podobné. A nové klony M16 jsou fakt totálně „second-class“, že je používá velká část SF po celém světě a půl NATO k tomu. Yeah, spiknutí.

On the opposite end of the spectrum, the Soviet AK-47 is considered the best assault rifle ever made. Although heavier than the M16 (10.58 pounds vs. 7 pounds) and possessing considerably harder kick, this weapon is famous for its rugged efficiency and study construction. Its wide, spacious firing mechanism prevents jamming from dirt or sand. In hand-to-hand combat, you could either stab a zombie through the eye socket with the weapon's bayonet or use the solid, steel-backed wooden stock to smash through a zombie's skull. If imitation is the sincerest form of flattery, then several nations have chosen to flatter the AK with either direct copies (Chinese Type 56) or modified designs (Israeli Galil). Again, although the assault rifle is not ideal for defense against the living dead, a member of the AK-47 family will be your best bet.

Miliony negrů se přeci nemůžou mýlit! big_smile Tak on chce střílet zombíkům mozky na čtvrt-míli a radši vezme čínský akčko v 7,62, než 5,56 AR15 s optikou. ::facepalm

Without the force to
punch through the back of a zombie's skull, .22 bullets have been
known to ricochet inside the brain case, doing as much damage as any
.45.

Stará legenda o „pinball“ efektu .22. Bože, ten člověk čerpal odkud? Dvaadvacítka nebude špatná zbraň, s utlumením by mohla být vcelku efektivní, ale dělat z ní dumdum...

Jebání zombíků po hlavě je taky hezký.
Takže zombík si vesele hnije, mozek(plný zomboviru) se mu přeměňuje do "tekuta" a já ho mám mlátit páčidlem, nebo sekat sekerou?! Abych jako dřív chytil ten super virus?

The civilian ax can easily crnsh a zombie's skull, smashing through
bone and brain in one swing. Decapitation is equally easy, which is
why the ax has been the favored tool of executioners for centuries.

Jasně a proto i když měl vězeň v klidu hlavu na špalku, kat měl možnost rozmachu a velkou sekeru, tak máme dost případů, kdy ho musel masakrovat několik údery. Netvrdím, že sekera je k ničemu, ale Brooksovo „Sekera je supr, hlavy padaj samy“ se mi nelíbí.

Zaráží mě, že je měšťák – upřednostnění výškovému baráku bez schodů ve spodních patrech, před domy je divné – větší ponorková nemoc, žádné pořádné komíny a jedna rodina/jednotlivec mnohem více ohrozí ostatní (puštěná bomba s plynem v zimě udělá svoje).

Odmítání neprůstřelných vest a přileb a adorace rytířské zbroje.
Kvůli kontakti s tělesnými tekutinami, není žádná zbroj bezpečná – pokud pod ní nemáte NBC suit a plynovou masku. A balistické vesty a přilby se budou extra hodit.
Ve městě, s bandou spolu-civilistů ve stresu, bude riziko frendly-fire či odražené střely dosti vysoké. Nemluvě o setkání s jinými vyplašenými survivalisty či bandity.

4. WATCH YOUR ANCHOR LINE!: Too often, people feeling secure in their boat have stopped at night, dropped anchor, and dozed off. Some of these people never awoke. Zombies walking on the bottom can hear a boat approaching as well as the sound of an anchor hitting the mud. Upon finding the chain, they can use it to climb all the way up to your boat. Always leave at least one person on watch for this, and be prepared to cut your line at the first sign of trouble.

Ok, zombie choděj po dně a lezou v noci po laně na palubu – that´s make sense! Akorát, že vojenské lodě používaly odjakživa takové talíře na laně, aby se nedalo po něm lézt – ať už žabí mui, či cestující krysy v přístavu. Pořiďte si jeden a máte klid.

8. JUNGLE
This is a close-combat nightmare. Sniper rifles and other long-range weapons such as crossbows will be next to useless. Equip your team with carbines and/or shotguns.

Jasně – odstřelovačky ve Vietnamu byly úúúplně k ničemu. Carlos Hathcock rotuje v hrobě. big_smile

Výstroj
-nic extra zvláštního, klasická kempink/baťůžkářská výstroj ze skautské příručky okořeněná zombie-equipmentem.

Primary firearm (preferably, a semiautomatic
carbine)
Fifty rounds (if in a group, thirty per person)
Secondary firearm (preferably a .22 rimfire pistol)*
Twenty-five rounds*

Právě mi ten pišišvor poradil, že bych měl vyrazit do ulice s AK a dvěma zásobníky? Potkám-li pět zombivců, vysypu do nich zásobník a mám jen jeden a rozléhající se zvuk ulicemi. To není možné. I záklaďaci v ČSLA měly palebný průměr 300nábojů, z toho 150 v pěti zásobnících. Nato základ v 5.56 byl 7 zásobníků - při akcích v AFG či IRQ není žádnou zvláštností 10-12 zásobníků.
Lovení zombíků harpunou, odsekávání schodů při chůzi nahoru a podobné „geniální“ věci radši nekomentuji. Našlo by se toho možná i víc, ale nebavilo mě to číst všechno.

Bullets, Bombs and Cups Of Tea

7

Re: Zombie- příručka pro přežití

Díky za rozbor, já to sice četl už před nějakým rokem ale asi bych na to teď nahlížej více jako ty.. i když bourání schodů považuji za dobrý nápad - pokud by tedy byly dřevěné a měl bych na to někoho smile


A jinak rozmělňené zombie jsou pořád zombie.. tuším, že ve Word War Z (taky jeho kniha) s tím měla armáda nějaké problémy smile

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

8

Re: Zombie- příručka pro přežití

Ty kecy o M16 a AK-47 jsou na úrovni desetiletého hráče Modern Warfare, ten člověk nemá ani ponětí, o čem mluví.
Až mi klesne tlak, tak možná trochu rozvedu, co Nosál začal. smile

FOUR XX MERLINS
CARRY ME TO BERLIN

9

Re: Zombie- příručka pro přežití

Vidíte a to si pana autora pozvali jako odborníka do pořadu Deadliest Warior smile


psal to už v roce 2003 a možná jen protože mu to přišlo jako dobrý způsob jak vydělat peníze a navíc se od té doby se zbraně dost změnili big_smile

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

10 Naposledy upravil: Mr.Nosál (5.3.2013 07:32:56)

Re: Zombie- příručka pro přežití

Justy napsal:

Ty kecy o M16 a AK-47 jsou na úrovni desetiletého hráče Modern Warfare, ten člověk nemá ani ponětí, o čem mluví.
Až mi klesne tlak, tak možná trochu rozvedu, co Nosál začal. smile

Super, nechtěl jsem z toho dělat nudnej pětistránkovej elaborát, jen jsem chtěl vyjádřit své zhrození/pohoršení nad tou "realistickou příručkou".
Brooks chce střílet zombíky na čtvrt míle do hlavy, adoruje karabiny (kvůli jejich lehké hmotnosti) a nakonec upřednostní Akčko. Ty jeho poznatky jsou jak z knížky "Mýty o zbraních v kostce" - Akm/Ak-47 má těžký náboje, který na větší vzdálenost mají velký pokles po balistické křivce a nižší přesnost, než M16/AR15. Jedinou vychvalovanou vlastností je vysoká odolnost vůči znečištění, ale to je u běžného člověka zbytečná vlastnost - normální člověk si pušku občas vyčistí a nebude jí schválně válet tejden v bahně. M-16 má plochou dráhu střely, takže při střelbě na střední/delší vzdálenost člověk nemusí nadsazovat, unese mnohem více munice, pažba "v linii" lépe absorbuje zpětný ráz, 5,56 obecně má menší zpětný ráz, má vyšší přesnost a výměna zásobníku je rychlejší než u Ak. A další, ať si vypíše Justy - už mě to nebaví. tongue
_______________________

Firejs napsal:

i když bourání schodů považuji za dobrý nápad - pokud by tedy byly dřevěné a měl bych na to někoho smile

Bourání schodů je fajn - byla to moje chyba. Špatně jsem si vyložil ilustraci "boj se sekerou za couvání do schodů" a zapamatoval si, že jde o ilustraci k odstavci o bourání schodů.
________________________

Firejs napsal:

Vidíte a to si pana autora pozvali jako odborníka do pořadu Deadliest Warior smile

To je spíše dokladem jeho kvality. Deadliest warrior byla jedna z největších blbostí - banda nerdů srovnávala v excelu nesmyslné parametry. Podle toho, jak/kdo/čím majzl do gelový paňáci, tak tomu přiřadili nějaké výkonnostní parametry. Srovnávaly se totálně nesmysourodé zbraně(RPG vs. IED), bez metodiky (jeden granát mezi panáky, druhý do pračky) a taktika se vůbec nebrala v potaz. Taková typická americká show - mnoho povyku pro nic. Jediná vtipná věc byly ty scénky na konci. smile

Bullets, Bombs and Cups Of Tea

11 Naposledy upravil: Justy (5.3.2013 00:47:14)

Re: Zombie- příručka pro přežití

two extreme examples.

Oh boy, here we go! big_smile


Ohledně autorových dvojitých standardů už to pěkně vystihl Nosál, takže se budu spíš věnovat zbytku těch blábolů.
Většinu času vlastně jen tak nesouvisle plácá ve snaze ohromit čtenáře-laika a jeho pochopení problematiky je povrchní, zmatené, neucelené a založené na polopravdách a mýtech hojně doplněných vlastní přebujelou fantazií a utkvělýma představama, ale to neznamená, že si nemůžu rýpnout.


Čtěte na vlastní nebezpečí, následuje maximální nerd rage. lol

+ zobrazit spoiler

The U.S. Army M16A1 is considered by many to be the worst assault rifle ever invented.

Samotná formulace "je mnoha považována za bla bla" vždycky smrdí nepodloženými kecy, pokud nenásleduje výčet oněch "mnoha" a jejich odbornosti.
Speciálové celého světa, kteří si můžou ukázat prstem na kvér a mají ho, jsou prostě zaslepení vojensko-průmyslovým komplexem USA... big_smile


(A vůbec už nechápu, proč se autor v článku neustále baví o M16A1, když i M16A2, zaváděná do služby v 80. letech, už je dnes zastaralá. M16A1 neslouží nikde, M16A2 už jen snad v Národní gardě a výcvikových základnách. Ty jednotky, které ještě pořád používají pušky a ne karabiny, a že jich moc není, mají většinou M16A4, stejně tak civilní zbraně, o které autorovi jde asi především, jsou dnes skoro všechny ekvivalentní M16A4.)


Its overcomplicated mechanism is both difficult to clean and prone to jamming.

Plynový systém M16 není o moc komplikovanější než u AK. Počet dílů taky vychází zhruba nastejno. Víc níž.
(To, že nikdo při čištění nerozebírá u AK úderník a vytahovač s přislušnou pružinou a čepama, neznamená, že tam nejsou.)
Pro běžnou funkci takovou rozborku ani jedna zbraň nepotřebuje. M16 potřebuje mazat, ne úzkostlivě čistit. Viděl jsem kus, který vystřílel asi dva tisíce špinavých ruských Wolfů bez čištění a bez jediné závady. Střelec jen po pár stovkách ran máznul ozuby a cam pin. Celý závěr byl pokrytý tlustou vrstvou uhlově černého šlemu, ale protože ten šlem byl mastný, zbraň si jen mlaskala.

Adjusting the sight, something that must be done every time a target shifts its range, requires the use of a nail, ballpoint pen, or similar device.

Tohle je snad nejblbější argument v celé stati.


Blbost 1: hledí u A2 a novějších má jak stranové, tak výškové nastavení kolečkem.
A1 hledí najdete v muzeu nebo u sběratelů. Navíc i tam je rychlé výškové nastavení přecvaknutím mezi hledím pro krátké a pro dlouhé vzdálenosti.


Blbost 2: výškové nastavení mířidel má smysl jen na 300m a víc, kdy 5.56 už začíná mít něco, čemu se dá říkat pokles.
Pokud je od vás horda zombie 300m, tak mi uniká smysl paniky, že nemám po ruce nic, čím bych otočil muškou (i kdyby to bylo potřeba, což není, nehledě na to, že otočit muškou zvládnete střelou náboje 5.56/.223, který když nemáte, tak máte tváří v tvář hordě zombie závažnější problémy, než je výškové nastavení mířidel).


Blbost 3: vzhledem k tomu, že autor považuje zásah mimo hlavu za neúčinný, nechápu, proč by se pokoušel útočnou puškou střílet na takovou vzdálenost.
Mechanická mířidla jsou navíc dnes už spíš záložní a většina vojenských optik je vybavena osnovou s kompenzací poklesu střely.


The delicate plastic stock of the M16A1 obviates bayonet use, and by attempting to use it as such you would risk shattering the hollow, spring-loaded stock.

Blbost. Pažba nemá nic společného s použitím bodáku. Není při něm vůbec namáhána.
Bodák je uchycený na tlumiči plamene a základně mušky, obojí je z oceli. Systém je to skoro stejný jako u AK a další asi stovky vojenských kvérů.


In the 1960s, the M16 (originally the AR-15) was designed for Air Force base security. For political reasons typical of the military-industrial complex (you buy my weapon, you get my vote and my campaign contribution), it was adopted as the principal infantry weapon for the U.S. Army. So poor was its early battle record that during the Vietnam War, communist guerillas refused to take them from dead Americans. The newer M16A2, although somewhat of an improvement, is still regarded as a second-class weapon.

Polopravdy a mýty, plus znovu to vyhýbavé "je považována za bla bla".


On the opposite end of the spectrum, the Soviet AK-47 is considered the best assault rifle ever made.

Zase to samé. Já už ho něčím švihnu po hlavě. Středoškolský referát hadr.


Although heavier than the M16 (10.58 pounds vs. 7 pounds)

Kdyby autor měl základní povědomí o historii zbraně, o které tu tak básní, tak by věděl, že původní těžké 47 s frézovaným pouzdrem závěru byly v r. 59 nahrazeny modernizovanými AKM, které jednak díky plechovému pouzdru závěru vážily mnohem míň, druhak odstraňovaly řadu dětských nemocí "nejlepší útočné pušky všech dob"... samozřejmě to je úplně něco jiného, než když M16A2 odstraňovala dětské nemoci M16A1, protože už jsme si ujasnili, že M16 vůbec není cool, áno?


Původní AK-47 jsou asi stejně vzácné jako M16A1, s výjimkou některých balkánských modelů typ "prasopes", které mají jak znaky AK-47, tak AKM.
Drtivá většina AK v USA a na celém světě je na bázi AKM (74 je v zásadě taky AKM).


Its wide, spacious firing mechanism prevents jamming from dirt or sand.

Ne, to opravdu ne. Lžička písku do mezery mezi pojistkou a krytem vratného ústrojí při odjištěné zbrani tenhle zázrak sovětského inženýrství spolehlivě odstaví.
Navíc spolehlivost plyne spíš z poměru hmoty nosiče závorníku ke hmotě závorníku. Ten poměr je u AK mnohem vyšší než u M16, částečně proto, že u AK je s nosičem závěru spojen masivní píst, který u AR chybí, protože jako píst tam funguje samotný závorník. Z toho plyne ta brutální razance, se kterou AK fláká do komory a ven jeden patron za druhým. Velké vůle, zkosenější stěny nábojnice a tolerantnější systém uzamčení hrají u AK taky roli, jako ono se nedá popřít, že AK snese mnohem horší zanedbání než M16, ale pokud nejste schopni každých pár set ran fláknout do pušky trochu motorového oleje a mrknout se, jestli je všechno OK, tak si tu zádržku zasloužíte.


In hand-to-hand combat, you could either stab a zombie through the eye socket with the weapon's bayonet or use the solid, steel-backed wooden stock to smash through a zombie's skull.


Kolik mu je, patnáct? Bodat skrz oční důlek? big_smile
Mimochodem, pažba u AK je taky dutá a na rozdíl od M16 bez ocelové trubky uvnitř.
Ale ano, AK je jako tupá zbraň jednoznačně praktičtější.


If imitation is the sincerest form of flattery, then several nations have chosen to flatter the AK with either direct copies (Chinese Type 56) or modified designs (Israeli Galil). Again, although the assault rifle is not ideal for defense against the living dead, a member of the AK-47 family will be your best bet.


Za prvé, M16 / AR-15 se licenčně vyrábí, kopíruje a upravuje přinejmenším stejně často jako AK.
Za druhé, země, které přijaly do výzbroje AK, to nikdy nedělaly s ohledem na střelce-jednotlivce.


Pro informaci, tohle nemá být hanění AK, mám 74 rád nejmíň stejně jako AR-15, jen jsem se protentokrát soustředil na vyvracení "nesporných výhod" AK nad M16, jak je prezentuje tenhle pisálek.

FOUR XX MERLINS
CARRY ME TO BERLIN

12 Naposledy upravil: toudi_sk (5.3.2013 08:11:47)

Re: Zombie- příručka pro přežití

Nemohol to písať nejaký somálsky pirát, ktorý sa v M16 sklamal, lebo na rozdiel od AK v takomto stave negungovalo?
http://4.bp.blogspot.com/_Xe4Ki85kF5E/TGMVF7YHTEI/AAAAAAAAAmM/HBYisBpNExo/s1600/gun+somalia+pirates+mogadishu.jpg http://www.thefirearmblog.com/blog/wp-content/uploads/2012/10/583644-tfb.jpeg

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že každý, kto si bral príklad z takýchto somarín kolujúcich po internete (a je úplne jedno, či sa to týka strelných zbraní, zatĺkania klincov do tvrdého dreva/hovadín iného typu), rozšíril skôr či neskôr skupinu ľudí patriacich do kategórie FAIL videí.


Samozřejmě, nezapomeňte na srdíčka.

13 Naposledy upravil: Justy (3.4.2013 02:41:59)

Re: Zombie- příručka pro přežití

Toudi, ale ono to v tom stavu fungovat bude, to je ta prdel. smile
Jen tam holt nebude tolik efektní rzi, protože rám je z tvrdě eloxovaného duralu namísto ocelového plechu.
M16 se s úspěchem používají i v negerských banánových republikách, kde je vrchol údržby opláchnutí v kaluži a prolití motorovým olejem.


Pro příklad - tahle AR-15 jela bez jediné závady přes 16000 ran bez čištění, jen ji každých cca 1000 ran namazali.
Použitá munice - Wolf, nejlevnější a nejšpinavější ruský šit s ocelovýma nábojnicema, viz červený lak všude vevnitř.
Krátce po 16000 začaly odcházet uzamykací ozuby (nutná výměna závorníku, ale zbraň pořád funkční).
Pokud tohle není vyhovující životnost pro zbraň s nulovou údržbou, pak nevím co je.


http://i175.photobucket.com/albums/w142/JustinianPrvni/26398fal_013_zps34f8fae5.jpg:original


http://i175.photobucket.com/albums/w142/JustinianPrvni/26398fal_034_zpsdf4fc5b1.jpg:original

FOUR XX MERLINS
CARRY ME TO BERLIN

14

Re: Zombie- příručka pro přežití

Pánové já jeho knihu považuji za docela chytrou. o střelné zbraně se moc nezajímám protože o nich vím asi tolik co ví papírová husa o cihlovém počítači. každopádně jste mě přesvěčily nebo presvědčili.

15

Re: Zombie- příručka pro přežití

Tak, dneska se mi to dostalo do rukou, jsem zvědav ^^

TERMINUS – Those who arrive survive.Sanctuary for all, community for all.

16

Re: Zombie- příručka pro přežití

Tak pak určitě dej znát tvé dojmy. smile

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

17

Re: Zombie- příručka pro přežití

Str. 53: Nejvhodnější ostrou zbraní je tedy katana. V ten moment jste to zavřeli? big_smile

Jinak zatím zajímavé, u něčeho přikyvuji hlavou a jindy si říkám WTF... + několik obecných věcí (ničit mozek atd..)

PS: docela mě irituje "voodoo" psané jako "vúdú"

TERMINUS – Those who arrive survive.Sanctuary for all, community for all.

18

Re: Zombie- příručka pro přežití

Tak jsem to dolouskal, stále z toho mám rozporuplné pocity. Vzhledem k tomu, že však jiná taková knížka není (aspoň o ni nevím, dokud Firejs nedá dohromady tu svou big_smile , tak bych tomu dal tak 7/10.

Nejvíc se mi líbily asi reálné případy, ale zajímalo by mě kolik %, jestli vůbec nějaké jsou pravdivé.

TERMINUS – Those who arrive survive.Sanctuary for all, community for all.

19

Re: Zombie- příručka pro přežití

Klidně od něj zkus Word War Z - to je lepšejší počtení. wink

I když taky místy hodně přitažený za vlasy. smile

Každopádně děkuji za důvěru.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

20

Re: Zombie- příručka pro přežití

Jestli je World War Z podle filmu, tak nevím nevím, jelikož mě film moc nenadchnul, na to, že to měl být nějaký "trhák"

TERMINUS – Those who arrive survive.Sanctuary for all, community for all.

21

Re: Zombie- příručka pro přežití

Kniha je daleko lepší (nešetří se tam s akcí, nudné pasáže tam skoro nejsou) a s filmem souvisí jen absolutně minimálně.

Don't be afraid to take a ride on the rape train.
I know mistakes were made. Some died on the rape train.
And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

22

Re: Zombie- příručka pro přežití

To zní fajn, škoda jen, že jako hlavního hrdinu si budu po filmu představovat Brada big_smile

OT//: Fladi, není Lanškroun poblíž Třebové? Tuším, že tam mám rodinu.

TERMINUS – Those who arrive survive.Sanctuary for all, community for all.

23 Naposledy upravil: fladi (14.3.2014 20:46:36)

Re: Zombie- příručka pro přežití

Celá kniha vypadá tak, že tam máš reportéra a ten vyzpovídává lidi. Ti mu vypráví, jak Světová válka Z vypadala, jakou roli v ní hráli oni.

+ odpověď na OT

Jo, je to kousek od Třebové smile

Don't be afraid to take a ride on the rape train.
I know mistakes were made. Some died on the rape train.
And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.