1

Téma: Hellgate: London

http://3.bp.blogspot.com/-ZZqDBTYd6Ic/TyQLzn6ht-I/AAAAAAAAEbc/pwGI5T4uWfY/s640/Hellgate+London+2.jpg

Možná znáte stejnojmenou rpg hru - která svého času příliš velkou díru do světa neudělala, ale už možná nevíte, že vyšla knižní trilogie.


V podstatě jde o to, že v lehké budoucnosti se v Londýně otevře pekelná brána a začne se to mydlit - lidé, armáda, démoni, templáři, kouzelnicí - prostě všichni smile

Londýn 2038. Kdysi nádherné město je v troskách. Na obzoru se vzdouvá trhlina v tenké látce reality a pomalu začíná splývat s téměř nepřetržitě temnou oblohou. Svět, jak jsme ho znali, už není. Po zemi nyní kráčejí démoni, ztělesnění našich nejstrašnějších snů. Lidstvo, zahnáno do úkrytu v podzemních tunelech metra, se zoufale snaží přežít skutečně pekelnou apokalypsu.
Mezi přeživšími jsou i tací, kteří příchod temnoty předpovídali, lidé, kteří v ní vidí příležitost vylepšit postavení lidské rasy, i ti, kdo touží jen po pomstě za vše, co bylo ztraceno. Ti všichni se nyní v temnotě semkli, ozbrojili futuristickými zbraněmi a prastarými kouzly vytvořenými s jediným cílem – bojovat proti hordám démonů a vzít si svět zpátky.

První díl (Exodus) jsem dostal před pár lety a bylo v něm i něco málo zombii, nebylo to špatné a tak teď čtu druhý (Goetia) z knihovny a nějaký ten zombík je zatím v každé druhé kapitole, dokonce byli jich bylo při jednom masakru snad i pár stovek... tak informuji smile


Legie: http://www.legie.info//serie/696-hellgate-london

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

2

Re: Hellgate: London

Četl jsem kdysi první díl. Koncepce příběhu mě moc nenadchla ale po spisovatelské stránce dobré. Knižní adaptace her dost často stojí za prd. Tohle je v této kategorii nadprůměr.