1

Téma: Se zombiemi se netančí

Chekotay se tu o této knize nedávno zmínil, a protože jí chválil.. tak jsem si ji nechal nadělit smile

http://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/173690_big.jpg
-> https://www.google.cz/search?q=se+zombi … mp;bih=569

Zatím jsem jen nahlédl, a můžu říct, že tam jsou velkou velká písmena a velké mezery mezi řádky.. takže by se to vešlo na polovinu stran.

Napsal to Doc. Ing. Tomáš Dosoudil, CSc... Tak snad to bude poučné wink

Četli jste? Znáte? Máte? Milujete? Nenávidíte?

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

2

Re: Se zombiemi se netančí

Mám to rozečtené, zatím louskám (s velkými prodlevami) krvavou historii Haiti.
Jsem zvědavý, co bude dál.

3

A máš z toho zatím dobrý pocit? Dává ti to nějaké hodnotné informace/zábavu? (Asi bych to měl otevřít a začít číst sám smile)

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

4

Jsem teprve na straně 66 z 216, takže se to dá zatím těžko hodnotit. K zombiím takovým jsem se zatím neprokousal, neboť  historii a kořeny vůdůismu autor pojal štědře smile
Momentálně se to tváří jako historicko-sociální studie.

5

Já už to dočetl a musím říct, že mám docela rozporuplné pocity. První, větší část knihy je věnována haitskému voodoo na konkrétních případech. Tuhle část velice chválím, i když zrovna nepřetéká novými informacemi a v podstatě jen shrnuje informace, které jsou poměrně známé a rozšířené. Ale je to podané zajímavým způsobem. Menší část, věnovaná popkulturním zombiím už tak dobrá není. V podstatě rozbírá několik základních filmů od Bílé Zombie až do filmografie 70. let. Autor sám přiznává, že s tímhle žánrem moc zkušeností nemá a na textu je to vidět. Podávanými informacemi spíš převypráví obsah několika filmů než aby se věnoval aspoń stručnému shrnutí žánru. Výběr filmů je tvořený těmi nejprofláknutějšími snímky a kromě podrobného popisu nic nového nenabízí. Nehledě na některé chyby, kdy mu uniká kontext vzniku uváděných filmů a tak občas spíš mlží než aby osvětloval. Ale vcelku je to poměrně povedená knížka pro začínající zájemce o voodo zombie. Samostatnou kapitolou je obálka, která navnadí spíš příznivce filmového zombie žánru, kteří budou z obsahu asi trochu zklamaní. Taky by mě zajímalo jestli je podoba obálky s plakátem Snyderova Dawn Of The Dead náhodná nebo je to vykrádačka.

Nemám rád zombíky... Proto rád koukám na filmy, kde jim rozstřelují hlavy.

6

Určitě náhodná big_smile

Já jsem asi kolem strany 30.. a ačkoliv to vypadá jako dějepis, tak je pro mě spousta těch informací neznámá - takže jsem se zatím dozvěděl dost... O té filmové části jsem očekával přesně to co píšeš - je to trochu škoda.

7

Tak včera jsem to dočetl, tady jsem sepsal nějaké dojmy:
->http://fajrs.blogspot.cz/2012/12/se-zom … tanci.html

A rozhodně si myslím, že může kniha být pro zájemce o zombie problematiku přínosná wink

8

Knihu jsem nečetl a ani číst nebudu protože už jen ten název mě odpuzuje ale z vašeho popisu bych to typnul na další dílo ala cokoli se zombiemi se prodá. Svého času jsem narazil na stejně pojatou knihu o upírech v Čechách.

9

A jak se prodávala! :-)

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon
Čí ruce ho rozhoupaly

10

Skutečně? Tomu se mi nechce věřit, alespoň co jsem slyšel...

Hrobař: Pokud víš hodně o Voodoo zombie, tak ti to nic nedá, ale jinak je to zajímavý zdroj informací... název vychází z nějaké legendy, která je popsána hned na začátku - něco málo na wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Clairvius_Narcisse wink

11

Cheky určitě myslel tu knihu o upírech, že?