1

Téma: 7 Days to Die

Na kickstarteru se právě rozběhl výběr peněz na novou open-world zombie survival hru.
V této fázi to vypadá, jako zombie-survival minecraft s prvky "Já legenda". Ale podle vybraných pěnez by tvůrci měli přinést uhlazenější engine, nástroje na modifikaci, divokou zvěř, crafting, kompletní zničitelnost (už teď to připomíná minecraftí fyziku).
http://7daystodiefree.files.wordpress.com/2013/07/7-days-to-die-pc-1368783998-006.jpg
http://indiegamehq.com/wp-content/uploads/2013/05/7-Days-To-Die-Banner-4.png
http://indiegamehq.com/wp-content/uploads/2013/05/7-Days-To-Die-Featured.png

Krátký akční trailer pre-alphy

Dlouhý trailer s ukázkou možností hry

Bullets, Bombs and Cups Of Tea

2

Re: 7 Days to Die

Ještě si dovolím přihodit odkaz na kicstarter, kde hra získala více než dvojásobek vytoužené částky. smile

http://www.kickstarter.com/projects/7da … vival-game

Uvidíme jak to dopadne. wink

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

3

Hru hrávam .. zatiaľ nekúpim, no rozhodne ju kúpou podporím, oslovila ma dosť, prvý dojem bol dosť silný, mňa to baví .. aj keď optimalizácia není nejak extra vysoko .. smile alebo je len niekde zapnutý VSync a nejde vypnúť .. hmm

Never back down smile

4

Z nákupem čekáš na zvýšení ceny abys je víc podpořil?

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

5

ňák ták big_smile

Never back down smile

6

Dneska jsem to poprvé vyzkoušel. Má to ohromný potenciál a už teď to může zabavit na dost dlouho. Hrálo nás to víc, tak sem skusím zkráceně popsat, co se dělo.

Rozhodli jsme se usadit na kukuřičné farmě (kukuřice jde sebrat) a jako základnu jsme si vybrali rodiný dům. Vyčistili jsme přízemí, všchny důležité předměty odnesli na půdu a schody vedoucí z přízemí na půdu jsme nahradili žebříkem. Noc jsme přečkali a ráno jsme začali opravovat škody napáchané v přízemí. Dva lidi se pak vydali do nedalekého městečka pro zásoby a já s dalším kolegou začali opevňovat dům. Natěžili jsme dřevo a kameny. Já jsem začal dřevěné sřeny nahrazovat kamenými a kolega začal kopat příkop s dřevěnými bodáky na dne. Navečer se vrátili lidi z města a pomohli nám vše dokončit. A v noci jsme jen stáli na druhé straně příkopu a opravovali poškozené bodáky.

Jak jsem říkal. Nápad je opravdu dobrý a má to ohromný potenciál. Snad se budou držet plánu a hru řádně dodělají. A už teď můžu říct, že to jedna z mých oblíbených her. Na moment, kdy jsme se snažili ubránit uprostřed města a zombie se na nás valily ze všech stran ( i přez domy) snad nikdy nezapomenu.

7

Zní to opravdu zajímavě. smile

8

Jo. Toto bude chtít ještě trochu vybalancovat. Je to nereálné, ale vzhledem k tomu že zbraně a zdroje jsou ve hře skoro všude pochopitelné. Po prohledání tak 75% mapy jsem měl tak třicet brokovnic.  Navíc brokovnice a náboje do nich jdou v pohodě vyrobit, tak se to asi snaží vyvážit jejich menší výdrží.

A trochu starší novinka. Dnes, nebo zítra by měla vyjít další verze. Tady je video, které ukazuje většinu nových věcí:

http://www.youtube.com/watch?v=VAZp5hd7oVw

Pokud se na video nechcete dívat, tak sem napíšu nové věci, kterých jsem si všiml:

• Zombie psi

• Tlusté zombie plivou kyselinu a vybuchují. Kyselina ničí bloky

• Zombie mohou šplhat po žebřících

• Obří zmutované vosy

• "pavoučí" zombie, které mohou šplhat po zdech

• Nová oblast "grave town" plná polozničených velkých budov

• Nové herní mody: Horde - Přežíjte v omezené oblasti. Zdroje jsou vám poslány padákem každý den. Deathmatch- Klasické PVP.

• Nová grafika a ikony pro většinu předmětů ve hře.

• "Cheap mode". Prakticky se jedná o creative mode, jako v minecraftu. Máte neomezeně všech věcí ve hře.

• Upravené GUI a nový server browser

• Nové předměty a nové zbraně: Kuš, Bomba z trubky, Opakuvací puška, nová pumpovací brokovnice

9

Nemáte někdo cracklou alphu 2? Nemužu ji nikde najít ..

Never back down smile

10

Zkus se na to zeptat na oficiálním fóru. wink

11 Naposledy upravil: zNz (12.11.2013 21:31:14)

Po hraní hry /hraju to celej den a nemám dost -_- / jsem s pokrokem dost spokojenej .. nový nastavení při vytvárení světa umožňuje hráči se více realizovat /vypnout, zapnout zombie, cheaty a pod./ nastavení obtížnosti je taky dobrý, osobně hraju na adventurovi? /prostě druhá obtížnost / a na poslední jsem si ještě netroufnul .. spawnováni zombie se mi taky líbi, v alpha 1 se spawnovali celou noc a byl problém to vyčistit, teď je to mnohem lehčí .. /fakticky začínám přemýšlet že to jdu zkusit na nejtěžší/, zásob je bohatě, osobně jsem se usídlil v GraveTowne, ty paneláky se daji lehce a rychle přepracovat na pevnost, hraju s cheatma /jsem línej kopat../ takže to je fakt jednoduchý .. jediný co mužu vytknout hře je VSync /stále nevím kde se dá vypnout/ a ještě bugováni psů když sou u mě, jinak sem dost spokojenej .. uvidím na další update jak dopadne ale i tak dost rozmýšlim nad koupí hry ..

Never back down smile

12 Naposledy upravil: no107064 (21.11.2013 23:18:55)

chtěl bych se jen zeptat jaký bloky zombie v noci nezničí, měl jsem dům z cihel a ráno slezu po žebříku do nižšího patra a oni jsou v baráku a díra v cihlové zdi. Pochopím že by se probourali těma americkýma domama, který mají zdi ze dřeva ale cihlová zeď ...

13

Nejpevnější block se mi zatím osvědčil scrap metal wall a scrap metal cover /ten tenký block který plácneš na jinej/, ten cover je sám o sobě nezadrží na dlouho, ale chvíli je to zadrží .. mám postavenou i zeď kolem domu /3bloky hrubou/ se scrap metalu, zatím mi to neprorazili

Never back down smile

14

Hrál někdo  novější verze?

Never back down smile

15

Tak někdo určitě, ale já ne. smile

16 Naposledy upravil: cpypcy (21.2.2014 09:32:38)

Ak ma niekto chut zahrat multak coop, server ma vzdy najnovsiu verziu, tak mi piste PM alebo na skype:cpypcy
Lovu zdar!

ps ziadny crack warez lamy neberiem, ani nepiste smile

17

Tak jsem dostal možnost si hru zkusit a je to docela zajímavý.

Chvilku jsem tam běhal a chcípal... big_smile

V týmu šikovných hráčů to může být fakt sranda.

18

Zatím jsme to hráli jen ve dvou a vážně se to dobře hraje. Problém je, že to až tak dlouho nevydrží, protože tam ještě není dost obsahu. Ale jinak je to fajn. Zombie se dostanou všude a postavit si pevnost na noc je prostě nutnost.

Jedna z mála her, které to můžou někam dotáhnout. Každý update hru vylepšuje a všechny do sebe dobře zapadají. Jediné co mi tak nějak vadí je celkový graficky design. Vážně nevím kdo ho to dělá ale vůbec to nepůsobí dobře a nedává to smysl. Animace jsou špatné, modely postav a předmětů musel dělat někdo na drogách (Proč je voda v zavařovačkách?) Já osobně ale na grafiku nikdy moc nebyl a tak mě od hry neodrazuje.

Docela mi ale vadí velikost mapy a její rozložení. Osobně mám radši, když mapy nejsou nekonečné. Hráč má pro sebe omezený počet zdrojů a musí s nimi nakládat s rozumem. Přidává to na celkovém survival pocitu. Rozhodně lepší než v takovém minecraftu, kde když vám dojdou stromy, stačí jít jen o kousek dál. Problém mám s tím, že mapa je hodně malá a dost ošklivá. Všechny lokace jsou strašně malé a vůbec nepůsobí důvěryhodně. Rozpadlé město je velké tak dva bloky a město na severu mapy má tak maximálně dvacet domů, přičemž všechny jsou skoro stejné. Osobně bych rád viděl malé vesnice, městečka a taky nějaké ty mrakodrapy a paneláky. Další problém je malý nedostatečná oblišnost lokací co se surovin týče. Jedinou vyjímkou je poušť, což je jediná lokace kde můžete sehnat suroviny na kamenou sekeru a kuši. Toto jsou věci, které autoři nejspíš změní.

A je tu ještě plno drobností, jako všudypřítomné bugy,  málý maximální počet spawnutých zombií a malý počet jejich variací a tak podobně. Autoři jdou ale správným směrem. Jen doufám že to vydrží.

19

Co jsem hrál já, tak jsem hned na začátku našel vojenský tábor s miliónem samopalů, bazuk a odstřelovaček.  smile

První noc jsem exnul nesčetněkrát, ale ve druhé jsem vylezl na nějaký barák, zatarasil vchod gaučem a jediný kdo na mě mohl byly jakési včely. Tak jsme sešel dolů a udělal masakr. big_smile

Pak jsem dohrál.

20

V tomto hra funguje celkem dobře. Dá se v ní uplatnit hodně věcí ze Zombie Survival Guide. Najít si barák co má více pater, zničit schody a jsi v relativním bezpečí. Zůstat na zemi je sebevražda, protože zombie jsou v noci dost rychlé a munice dochází snad ještě rychleji.

Problém je v tom, že ve hře funguje gravitace. A zombie mohou ničit zdi domů, takže když se jim podaří spodní patro tvé skrýše dost poškodit, tak může celý spadnout.

A hra je ve více hráčích o dost lepší. Ráno jde pár lidí prohledávat mapu a zbytek hlídá, opravuje a připravuje pevnost na další útok. Vždycky je tam co dělat.

21

Tomu multiplayeru docela věřím a snad se mi dostane do rukou příležitost si to zahrát.

Takhle v jednom hráči mi přišlo, že tam naopak moc co dělat není... smile

22

mohl bych se zeptat..., když rozkliknu 7 days to die a potom to po mne chce prihlasit, tak jak se regisrovat??

23

Tak jsem si to koupil, je to sranda, člověk se u toho sekne a ani se mu nechce jít po 8 hodinách na záchod nebo pro jídlo big_smile
"Ještě udělám toto a půjdu"
Hrajeme to ve 4, spolu s bráchou a musím říct že i tak je to Hardcore, + semtam nějakej nepříjemnej bug. Nicméně je to velice povedené, podle mě jeden z nejlepších survival titulů.

TERMINUS – Those who arrive survive.Sanctuary for all, community for all.

24

Tak to přeji ať vás to baví co nejvíc. smile

Když bys měl o hře nějaký poznatek, situaci či novinku, tak se neboj nás informovat.

25

Mám 7 Days To Die kúpenú a môžem povedať že je hrozne optimalizovaná (Je to zatial iba alpha). Hra je dobrá, dá sa tam robit všetko čo chcete. Odporúčam ju.