26

Re: Zombík automechanik [nový]

Máš pravdu!
A vysoustružnit kuželíková ložiska.

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon
Čí ruce ho rozhoupaly

27 Naposledy upravil: toudi_sk (20.5.2013 18:44:24)

Tak pozor, zadanie s presne definovanými požiadavkami je kľúčové, lebo to dopadne jak na fallout fóre, kde do zbraňového topicu zadrel nejaký
CoD geek, aby sme napísali našu predstavu o zbraňovej výbave AČR ... keď som sa opýtal, proti komu bojujeme, tak zaťal, že nepriateľa
a výstroj/výzbroj si máme určiť sami, tož som vytvoril družstvo v počte 6ks 6r zasranov s prakmi a nepriateľom boli okná na susedovej šope big_smile

Zaujímavé, že odvtedy sa už neozval, možno to bol niekto z kontrarozviedky.

Osobne by som spravil rám asi z lešenárskych trubiek, komplet pospájané s origo žabami

28

Výhodou takové konstrukce je, že všechny lešenářské trubky můžeš nabít střelným prachem a sekaným olovem (kovovým šrotem a odřezky od stavby), zavést elektrické palníky a pak vjet mezi nepřátele a naráz vybuchnout jako nukleární stodola a palbou do všech stran zničit všechny kolem!

Čí ruce ho rozhoupaly

29

Já tedy nikdy nebral moc "zombíky" jako něcfo, co má extra reálnou hodnotu k postapu životu, ale spíše jen takovou zábavu pro zombie-geeky, aby taky vstali od WD a L4D. Ale tohle potřebuje trochu učesat.

- dokázat opravit běžné závady, vyměnit kolo, svíčku, olej... - fajn, základ řidičáku
- znát rozdíl mezi benzínovým a naftovým motorem - součást řidičákových otázek, ale jinak málo specifické. Jaký rozdíl - ohledně paluiva, údržby, uživatelských roozdílů?
- znát alternativní paliva a jejich způsob výroby - jediné alternativní palivo, které se podomácku vyplatí vyrábět, je dřevní plyn! big_smile
- mít přehled o rozdílech v traktorech, náklaďácích a jiné motorové technice - dafuq? Nespecifické, rozdíly čeho? Údržby? Specifikací řazení Pragy V3S?
- mít nějakou praxi s opravou - málo specifické, pod to se vejde cokoliv od výměny stěračů, po svařování prasklé vlaštovky či předělávání elektroinstalací
- umět řídit motorové vozidlo - fajn
- vyrobit čtyřkolové motorové vozidlo, které uveze čtyři lidi s plnou polní - Nespecifické ohledně možnosti použití "vykanibalizované" techniky, oproti ostatním podmínkám poměrně náročné
Na moderních autech hlavně člověk vyřeší kulový, protože je to celý zatavený v plastovém bloku a všechno má svoje řídící jednotky - od brzd, otáčení volantu až po vstřikování paliva. Mám pocit, že to ani nejde z aut dostat aby člověk přežil. Ono už samotné kradení auta dneska není jen o dvou drátech ze startéru, ale bez chipu v klíči se člověk nikam nehne.
V tomhle pořád vítězí Toudi se svým postapo vozem, kde není složitější elektrické součástky, než pojistky a světla. smile
Jak je to mladší 1995, tak to není postapo vůz (+eastblock i po 95).

Bullets, Bombs and Cups Of Tea

30

A co mimo jiné přidat schopnost vycucnou benzín s nádrže pomocí hadičky?

Jinak nepředpokládám, že někdo pak bude objíždět servisy a hledat skenovací zařízení pro jeho typ vozu, ale spíše se postupně přejde na starší ověřené stroje, kterých se dnes - alespoň bych řekl, pořád povaluje všude dost. Navíc pro šikovného člověka nemůže být problém vzít motor a udělat/opravit si nějakou frézu či podobný řvoucí nesmysl na tahaní pytlů plných brambor.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

31

Firejs napsal:

A co mimo jiné přidat schopnost vycucnou benzín s nádrže pomocí hadičky?

Haha, to si asi moc lidí neškrtne, absolutní většina nynějších aut to má chráněný, za víčkem nádrže je třeba takový pseudokalíšek abys tam nic neprostrčil smile

Don't be afraid to take a ride on the rape train.
I know mistakes were made. Some died on the rape train.
And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

32

A od čeho je sekera big_smile

"What is it?" "Chess." "Looks hard." "Hm, well, maybe for some folks, but, your smart, you get at quick." "What´s this one called?" "That´s a pawn. They´re your soldier´s." "The they died?" "Sometimes." "Do you loose, if they died?" "No, not necessarly. You can loose of lot of soldier´s, but still win the game."

33

To už není romantika cool

Don't be afraid to take a ride on the rape train.
I know mistakes were made. Some died on the rape train.
And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

34 Naposledy upravil: toudi_sk (21.5.2013 16:28:09)

Benzín sa dal hadičkou vycucnúť zo Š-1203, bežne sme takto vyvážali z podniku benál, zo Škody 105/120 sa dal ukradnúť benzín pomocou 20l plechovej bandasky s dierou presne v strede na boku, štuplom do tej diery a vidlicovým kľúčom č. 13. Odšróboval sa šróbik, pichla sa bandaska naležato pod auto, načapovalo sa max. 20l, vytiahla, zaštuploval a zbytok elegantne vytiekol na zem, ak bol zlodej sviňa, zahodil výpustnú skrutku do preč, ja som moju našiel vedľa auta. Ale váľať sa po zemi len v košeli, keď je vonku - 5°C a 22:30, je fakt zábava.

Chekotay napsal:

Výhodou takové konstrukce je, že všechny lešenářské trubky můžeš nabít střelným prachem a sekaným olovem (kovovým šrotem a odřezky od stavby), zavést elektrické palníky a pak vjet mezi nepřátele a naráz vybuchnout jako nukleární stodola a palbou do všech stran zničit všechny kolem!

Na toto si požičiam s0fov podpiss Jeremiáša Vajcochodého z brahmínky:

Věřte mi, že urvaná poloosa od embéčka zabije klidně padesát lidí.

http://forum.madbrahmin.cz/images/smilies/rock.gif

Ako Nosál podotkol, môj Favorit roč.92 je posledná škodovka, ktorá má síce hodně zložitý, ale stále karburátor, počínajúc Favoritom roč. 93 sú už všicke afta ržisené palubním pošitadlem

35 Naposledy upravil: chekotay (21.5.2013 19:23:35)

Fréza na tahání brambor?
Fukken saved!

EDIT: Tahání benzínu hadičkou? Napiš, až se ti to podaří. smile

Čí ruce ho rozhoupaly

36

http://inzerce.ceskyportal.eu/foto/2/141-43-pudni-freza-pf62-1.jpg
Stoprocentně utáhne pár brambor... i hromadu lidí.

A hadičkou tahaly benzín s aut v kriminálce Miami a tam rozhodně nebyli žádné škodovky... jen jeden účastník začal chudák hořet. Tak pozor až to budete zkoušet.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

37

Firejs napsal:

A hadičkou tahaly benzín s aut v kriminálce Miami a tam rozhodně nebyli žádné škodovky... jen jeden účastník začal chudák hořet. Tak pozor až to budete zkoušet.

Je vůbec něco, co neznáš jenom z filmů a her? http://forum.madbrahmin.cz/images/smilies/icon_rolleyes.gif
U moderních vozů (už i feldy) se takhle krade matroš z nádrže docela blbě. Dole v hrdle bývá klapka, která ti hadičku blbě pouští, případně sevře. A přepážky, který ti to zvedaj.
Tahat z auta benzín jde mnohem jednodušeji - některé nádrže mívají vypouštěčku, nebo se tam dá lízt přes plovák či odpojit hadičku od palivového filtr a nastartovat - frčí to ven kalupem.
Pro kradení benzínu z odstavených aut je nejjednoduší říznout hadičku nebo prorazit/provrtat nádrž. Vypracovávat postup na překonávání záklopek a hrdla je dobrý jen, pokud kradeš firemní benál. Proč jinak by se s tím měl čloek srát, když vybranou proražením máš za minutku.

Bullets, Bombs and Cups Of Tea

38

big_smile asi začnu používat více smajlíků... abyste nebrali všechno co napíšu tak moc vážně wink

Ale jak jsem psal výše, auta šli vždy mimo mě, tedy kromě velmi občasného prohlížení fotografií kabrioletů, hlavně těch od saab.

Ja navrhujem, aby ste sa naučili všetci čo máte pod 18 rokov zborovo Zum Ziele führt dich diese Bahn v piatej oktáve.
https://www.youtube.com/watch?v=PJoBjB6y0Bc

všechno co napíšete je špatně

40

Je mi 13 let a tohle vsechno je lehke az na znat zpusob vyroby alternativnich paliv
i auto je lehke ridit a ridicak bych stejne nepotreboval

41

To se máš. wink

42

Taky se hlásím o zombíka smile
Aletnativní paliva jsem si právě dočetl
Řidičák sice tepr dělám ale kdybych potřeboval odřídil bych to někam smile
Ostatatní věci jsou lehke .. aspoň pro mě .. dělám v tomto oboru

Nevíš, co máš, dokud to není pryč.

43

Jo, myslím, že se svým oborem na to máš. Co něco s tím traktorem?

44

S traktorem jsme dělali celou přední kabeláž
a s mistrem stavíme jeho vlastní trakturek smile
2roky na to koukám a sem tam pomůžu s tím by problém nebyl smile

Nevíš, co máš, dokud to není pryč.

45

Tak to je paráda! smile

46

Rád bych požádal o udělení tohoto Zombíka, kola měním od té doby, co někdo v rodině rozkřikl, že umím nastavit momenťák, nyní když někdo potřebuje přezout zimní/letní tak volá mě big_smile mám v tom výborné výsledky, už jsme prohodil všem kola tak 50x a zatím upadlo kolo jen tetě ( naštěstí jen jedno) big_smile Ovšem za to jsem nemohl, bylo špatné usazení kola, které se vyviklalo. Což nešlo poznat při výměně big_smile Vzhledem k tomu, že jsem šťastný majitel motocyklu Jawa 21 Sport tak mám s výměnou svíček bohatou praxi big_smile o čištění karburátoru ani nemluvě. Ohledně ŘP, mám zatím jen skupinu A1, ale zkušenost mám s jízdou os. automobilem v provozu, traktorem v provozu ( povedlo se mi se starých Eicherem a vlekem ... no, hnoje big_smile ) předjet felicii big_smile a autobusem po parkovišti.

Proč chcete nosit zbraň? Protože policie v tomto státě bezpečnost nezajišťuje!

47

Tak předpokládám, že řidičák si časem doděláš. smile

Ale co ty alternativní pohonné hmoty? Máš o tom nějaké znalosti/zkušenosti?

48 Naposledy upravil: fantx1 (11.8.2015 08:37:12)

Řidičák je to první co v 18 chci smile Dále si chci udělat traktor, abych příští brigádu mohl jezdit v JZD a pak náklaďák, pokud nepůjdu k dráze, tak chci jezdit s kamionem.
Něco jsem si o tom načetl, ale i vyzkoušel - vzhledem k tomu, jak jsem již zmínil, jsem hrdý majitel Jawy 21, takže když nebyl benzín na jízdu, tak jsem to ředil technickým benzínem, trošku lihu .... vždy se našlo řešení big_smile a jak potvora jede ! Jednou děda se strýcem pálili domácí slivovici a jako vedlejší produkt jim vznikla asi flaška metylalkoholu. Flašku slivovice mi dát nechtěli, tak jsem alespoň získal metyl smile  s benzínem 1:1 a jelo to tak, až se mi seknul plyn ( pochybuji, že to zavinil metyl ) big_smile

Proč chcete nosit zbraň? Protože policie v tomto státě bezpečnost nezajišťuje!

49

Pěkné. Tak gratuluji. Myslím, že ti tohoto zombíka mohu dát s čistým svědomím. smile

50

fantx1 napsal:

s benzínem 1:1 a jelo to tak, až se mi seknul plyn ( pochybuji, že to zavinil metyl ) big_smile

Dal sis před jízdou kalíšek?

O, bo to sztandar całej ludzkości, to hasło święte, pieśń zmartwychwstania!