1

Téma: Zombík automechanik [nový]

http://img.pauzicka.zoznam.sk/pictures/Automechanik.1.JPG
Zombie automechanik
Jestli bude v postapo světe dostatek benzínu, nebo ne, necháme na rozsáhlé večerní diskuze krbu... Téměř s jistotou, ale můžeme říct, že bude nadbytek automobilů a protože auta jsou mizerné, rády se rozbíjející krámy - nebylo by na škodu je umět opravit.

- dokázat opravit běžné závady, vyměnit kolo, svíčku, olej...
- znát rozdíl mezi benzínovým a naftovým motorem
- znát alternativní paliva a jejich způsob výroby
- mít přehled o rozdílech v traktorech, náklaďácích a jiné motorové technice
- mít nějakou praxi s opravou
- umět řídit motorové vozidlo

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

2 Naposledy upravil: CZ_Micro_CZ (16.5.2013 13:01:01)

Re: Zombík automechanik [nový]

Hm.... něco z toho už jsem dělal / znám. Ale pár věcí bude trochu problém.

Život je krátký, smrt jednou potká každého z nás. Proč... proč tedy zažívat další bolesti a raději... nejít smrti naproti?

3

Tak šup do knihovny pro knihu a pak do garáže pohrát si s autem... smile

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

4 Naposledy upravil: CZ_Micro_CZ (16.5.2013 13:10:13)

Ten hlavní problém bude s tím posledním  Na tohohle zombíka si asi budu muset pár let počkat big_smile    I když komu bude v apokalypse vadit že tam jezdí někdo kdo nemá řidičák a není dospělý? big_smile

Život je krátký, smrt jednou potká každého z nás. Proč... proč tedy zažívat další bolesti a raději... nejít smrti naproti?

5 Naposledy upravil: chekotay (16.5.2013 15:26:44)

Ale však tam není napsané, že musíš mít řidičák. Já jsem řídil traktor v 7 letech. Pick-up v patnácti.
Spíš bych měl problém s těmi alternativami... kdybych nalil do moderního vozu fritovací olej, tak asi daleko nedojedu.

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon
Čí ruce ho rozhoupaly

6

Hm. Traktor jsem řídil taky big_smile ale k normálnímu autu jsem se moc nedostal... možná o prázdninách. Nemám zveřejněný věk a ani mojí fotku takže nejde říct kolik mi je... a... no co nebudu to rozebírat

7

Pokud nedosáhneš na pedál, přilep si k němu lepící páskou pevnou kartonovou krabičku.
Pokud ti stařecký třas neumožňuje zařadit, požádej někoho o automobil s automatickou převodovkou.
Při řízení vozu je věk poměrně irelevantní.
Například mé schopnosti se za těch patnáct let nijak nezlepšily. :-D

Čí ruce ho rozhoupaly

8

chekotay napsal:

Ale však tam není napsané, že musíš mít řidičák. Já jsem řídil traktor v 7 letech. Pick-up v patnácti.
Spíš bych měl problém s těmi alternativami... kdybych nalil do moderního vozu fritovací olej, tak asi daleko nedojedu.

Není třeba ho tam nalévat, ale i tak předpokládám, že nějaká škodovka a jiné vozidla levnější kategorie to zvládnou. Spíše je to o tom vědění a schopnosti toto řešení použít.

9

Na pedál dosáhnu. Ale nemůžu volně jezdit po městě big_smile
Myslíš že by někoho komu je dejme tomu 90 let zajímalo forum o ZA?

10

CZ_Micro_CZ napsal:

Myslíš že by někoho komu je dejme tomu 90 let zajímalo forum o ZA?

Bytostně.

Čí ruce ho rozhoupaly

11

No nic jdu napsat do už umím...
- dokázat opravit běžné závady, vyměnit kolo, svíčku, olej...      Nehrabal jsem se v tom big_smile
- znát rozdíl mezi benzínovým a naftovým motorem                   Znám...
- znát alternativní paliva a jejich způsob výroby                            Em... problémek
- mít přehled o rozdílech v traktorech, náklaďácích a jiné motorové technice   Jop...
- mít nějakou praxi s opravou                                                         

CZ_Micro_CZ napsal:

Nehrabal jsem se v tom big_smile

- umět řídit motorové vozidlo                                                     Opakuji... problémek

12 Naposledy upravil: toudi_sk (16.5.2013 17:16:21)

- mít přehled o rozdílech v traktorech, náklaďácích a jiné motorové technice (definuj prehľad v rozdieloch, absolútne nechápem otázke)

13

Rozdíly: jestli dokážeš poznat motory i jiných vozidel než standardního automobilu.. třeba orientace v tom, na co to jezdí, kolik to potřebuje, jak se to tankuje atp.

14

Prostě pokud neznáš kráčejícího lakatoše a polární caterpillar, tak si neškrtneš... :-D

Čí ruce ho rozhoupaly

15

Bóže big_smile TOho jsem se bál... auta.
No, upřímě u mě je asi problémek u všech bodů tohoto zombíka big_smile sad

,,Štěstí přeje připraveným a odvážným... proto buď připraven bojovat,,

16

To mě zajímá. Jako že otevřu kapotu moderního automobilu, podívám se na ten velký, homogenní plastový blok, z něhož vedou dvě hadice sdruženého vedení a jedna hadice přívodu vzduchu a řeknu: "Aha, to je Wankelův motor o maximálním objemu spalovací komory půl litru, dává šest set padesát koní, krmí se benzínem Natural, což jsem uhodl snadno, protože nic jiného se dneska už nedělá, generálkou musí projít vždy po ujetí 30 000 kilometrů, ale to je všechno úplně fuk, protože teď do něj naliju líh, takže všechny vyčtené tabulkové hodnoty se změní nepředvídatelným způsobem, a to jsem ještě zvědavý, jestli mi superinteligentní řídící elektronika motoru vůbec umožní s takovou pohonnou látkou odjet."?

Čí ruce ho rozhoupaly

17

No ty *píííp*, to je zas zombík jak noha. http://forum.madbrahmin.cz/images/smilies/rofl.gif

Hlásím se, neboť:
- dokázat opravit běžné závady, vyměnit kolo, svíčku, olej... - Umím.
- znát rozdíl mezi benzínovým a naftovým motorem  - Znám.
- znát alternativní paliva a jejich způsob výroby  - Myslíš jako technický líh a rostlinné oleje? Znám. Dokonce i na frakce ropy bych si vzpomněla. big_smile
- mít přehled o rozdílech v traktorech, náklaďácích a jiné motorové technice  - Jasně, no problema. Když mi teda řekneš, co si pod tím představuješ, traktor od náklaďáku nebo od ještěrky poznám bez problémů (jejich motory taky, ono už ta velikost..).
- mít nějakou praxi s opravou  - Mám. Výměna stěrače, nasazení nového akumulátoru (hehe, přišla jsem na to rychleji než otec). Složitější oprava? Dneska? Bez diagnostiky si neškrtneš a diagnostika si neškrtne po zombieapokalypse.
- umět řídit motorové vozidlo   - 10 000+ km mám najeto.

Mistress z brahminy.

18

Načtu dřevoplyn a přihlásím se rovněž.

Čí ruce ho rozhoupaly

19

chekotay napsal:

Načtu dřevoplyn a přihlásím se rovněž.

A planetovou převodovku a schneckendiferential ne?

O, bo to sztandar całej ludzkości, to hasło święte, pieśń zmartwychwstania!

20

Já třeba aktuálně nic z toho neumím a nerozumím, takže pro mě je to těžký zombík - ovšem, netušil jsem, že tu bude až tolik odborníků smile

Tak asi přidám:
- vyrobit čtyřkolové motorové vozidlo, které uveze čtyři lidi s plnou polní

21

Až na alternativní paliva je všechno spojeno se získáním řidičáku. A ta nová podmínka je dokonale absurdní. Vážně, svět není počítačová hra nebo film.

Mistress z brahminy.

22

Až na přehled o různých motorech jsou to podmínky od Wertyho, tak si stěžujte jemu* big_smile

Nová podmínka taková měla být.

Tož tak klidně navrhněte podmínky, které se Vám jakožto problematiky znalým lidem zdají odpovídající k získání odznáčku, jsme otevřená komunita připravená k úpravám a změnám k lepšímu.

*ještě, že mám na koho to hodit smile

23

Já bych právě začal u toho šnekovýho diferenciálu a pokračoval směr karburátor.

24

Firejs napsal:

Já třeba aktuálně nic z toho neumím a nerozumím, takže pro mě je to těžký zombík - ovšem, netušil jsem, že tu bude až tolik odborníků smile

Tak asi přidám:
- vyrobit čtyřkolové motorové vozidlo, které uveze čtyři lidi s plnou polní

Odborníků asi ne, ale prakticky každý čech viděl v životě automobil a umí ho řídit, než dosáhne dvacátého roku věku.

Mohu používat už vyrobené součástky, nebo si musím vykovat vlastní, z vlastnoručně odlité oceli, z uhlí, rudy a vápence, které jsem si sám vykopal?

Čí ruce ho rozhoupaly

25

chekotay napsal:

Mohu používat už vyrobené součástky, nebo si musím vykovat vlastní, z vlastnoručně odlité oceli, z uhlí, rudy a vápence, které jsem si sám vykopal?

Podle mě by sis měl i vytěžit a přetransformovat ropu. Naštěstí nejsi daleko od zdroje ani od toudiho. http://r28.imgfast.net/users/2815/39/47/79/smiles/00gayka.gif