1

Téma: Knihy The Walking Dead (hexalogie - jakože to má šest dílů)

V loňském roce (27.9.2011) vyšel první díl knižní adaptace na motivy Kirkmanovy komixové série s názvem The Walking Dead: Rise of the Governor. Kniha je v angličtině.

http://img2.timeinc.net/ew/i/2011/05/12/walking_dead_rise_governor_240.jpg

Projekt spustila firma Thomas Dunne Books (divize St. Martin’s Press), která najala hororového novelistu Jaye Bonansinga, aby pro ně napsal trilogii ze "světa Walking Dead". Na sérii se bude samozřejmě podílet i Kirkman, který již údajně sepsal koncept.

http://robot6.comicbookresources.com/20 … -of-novels (zdroj)
http://www.jaybonansinga.com
http://us.macmillan.com/ThomasDunne.aspx
http://shelf-life.ew.com/2011/05/12/the … or-kirkma/

2

Re: Knihy The Walking Dead (hexalogie - jakože to má šest dílů)

2. díl, The Walking Dead Road To Woodbury, která bude také sledovat osudy Guvernéra, konkrétně jeho mocenský vzestup, vyjde v angličtině 16.10.2012, ne náhodou v době, kdy se v televizi objeví 3. série seriálu.

Now, having peered into the Governor’s horrific past in the first book, this riveting sequel delves into Philip Blake’s ascension as the leader of Woodbury. But it won’t be easy . . . there are those within this walled-off city who don’t trust Philip or his motives . . . or the strange scratching sounds that come from his apartment.

But Philip Blake is determined to turn Woodbury into a haven from the post-apocalyptic nightmare surrounding Woodbury, and he’ll do whatever necessary to make sure that his vision sees fruition. Even if that means killing the people currently in charge.

http://i40.tinypic.com/2j3igwz.jpg

3

Myslíš, že se dočkáme překladu? Přecejen bych neřekl, že by byl Walkind dead u nás nějak populární... Chtělo by to aby se objevil v televizi wink

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

4

Komix už v češtině vychází, tak snad přeloží i knihu hmm

5 Naposledy upravil: andrewggggg (13.11.2012 16:43:58)

jen tak pro info: první díl  Živí mrtví - Vzestup guvernéra už je přeložen.

http://www.cbdb.cz/kniha-72440-the-walk … e-governor
(Na hodnocení a komentáře si budete muset počkat, knihu jsem tam přidal až dneska.)

Já si knihu dopřeju na konci listopadu k svátku, potom vám kdyžtak tady napíšu menší recenzičku, jestli se mi bude chtít :-).
A co vy?

6

Super! Určitě dej vědět jak se ti to líbilo... wink Dá se sehnat za nějakých 250kč což není výrazně moc a tady je i ukázka: http://baronet.cz/image/data/Ukazky/Wal … %A1zka.pdf

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

7

Firejs napsal:

Super! Určitě dej vědět jak se ti to líbilo... wink Dá se sehnat za nějakých 250kč což není výrazně moc a tady je i ukázka: http://baronet.cz/image/data/Ukazky/Wal … %A1zka.pdf

tak jse přečetl ukázku a čte se to docela dobře ...  big_smile

8

Zahlédl jsem to v knihkupectví a mám z existence těch knih rozporuplné pocity. K čemu ten stejný příběh adaptovat z komiksu na seriál a ze seriálu do knih? Nebylo by lepší prostě ten svět rozšiřovat o úplně nové příběhy? Třeba z Evropy?

9

to je nový příběh.. je to od začátku apocalypsi (která v komixu chybí) a navíc z pohledu Guvernéra, který se v komixu objeví až rok po začátku.

Evropa by byl moc velkej spinoff a všichni by nadávali, že to s Walking dead nemá nic společného...  to masy hlásají i kvůli menším změnám.

10

ale musí se nechat .. že Kirkman to má jako slušnej rejžák ...
aby z něj nebyla druhá J. K. Rowlingová s Potterem big_smile

11

Takže po přečtení ukázky na http://datastorblog.blogspot.cz/p/preklady.html jsem neodolal cool a objednal si ji nejen kvůli sobě ale i kvůli dceři, která světu  WD (comix, PC hra, seriál) docela propadla lol. Bude z toho docela slušný dárek, který ji přinutí číst papírovou knihu smile smile  lol

12

Dočteno a nemůžu si to dost vynachválit. Vývoj Guvernéra je docela dost psychologicky zajímavý.

Nemám rád zombíky... Proto rád koukám na filmy, kde jim rozstřelují hlavy.

13

Mě ještě kniha nepřišla a to jsem ji objednával minulou neděli mad, snad příští týden lol

14

škoda že to nemají jako ebook .. koupil bych ..   papírovou nechci ... nemam to kam dávat ..
takhle se do mobilu vejde hafec knížek ..

15

Luna napsal:

škoda že to nemají jako ebook .. koupil bych ..   papírovou nechci ... nemam to kam dávat ..
takhle se do mobilu vejde hafec knížek ..

http://www.alza.cz/the-walking-dead-ziv … n=zbozi.cz
Tady jí maj v el. podobě a ještě za slušnou cenu wink

16

aaa super .. zaplaceno a už ji mám ..  :-)

17 Naposledy upravil: Luna (23.11.2012 13:51:37)

Luna napsal:
Firejs napsal:

tak jse přečetl ukázku a čte se to docela dobře ...  big_smile

tak jo ... byl jsem zvědavej co to škrábe ... big_smile

+ zobrazit spoiler

TŘI
Po zaslechnutí zvuku – který takřka podvědomě identifikoval jako něco jiného než vrzání v základech nebo vítr ve vikýři nebo rachot ohřívače – se Brian posadil na okraj postele.

Vztyčil hlavu a poslouchal pozorněji. Znělo to, jako kdyby někdo na něco škrábal nebo jako slabý zvuk látky trhané na kusy. Nejdřív Brian cítil, že musí jít pro bratra. Philip by se s tím vypořádal nejlépe. Mohlo by to být to dítě, pro Boha… nebo něco horšího.

Ale potom, skoro jako dodatečný nápad, se Brian zastavil. Vyměkne… už zase? Poběží jako vždycky za svým bratrem – mladším bratrem, pro Boha – za tím, koho kdysi každé ráno držel na přechodu za ruku, když oba chodili na základní školu v Burke County? Ne, sakra. Tentokrát ne. Tentokrát se Brian zachová jako chlap.

Zhluboka se nadechl, otočil se a zašátral po baterce, kterou nechal na nočním stolku. Našel ji a zapnul.

Úzký paprsek vystřelil přes temnou ložnici a na protější zdi rozprostřel stříbrnou záplavu. Just you and me, Justin, vzpomněl si Brian na tu zpropadenou písničku, když se zvedal z postele. Jen ty a já, nikdo jiný. Hlavu měl čistou, ale jinak se v něm všechno třáslo.

Pravda byla taková, že dříve toho večera se Brian cítil neuvěřitelně dobře, když podpořil plány svého bratra, když viděl ten pohled ve Philipových očích vyjadřující, že Brian koneckonců možná není tak beznadějný smolař. Teď nadešla chvíle ukázat Philipovi, že to, co se stalo v kuchyni, nebyla jen náhoda. Brian to dokáže stejně dobře jako Philip.

Potichu se přiblížil ke dveřím.

Než opustil pokoj, popadnul kovovou baseballovou pálku, kterou našel v jednom z chlapeckých pokojů.

Šustivé, jakoby papírové zvuky byly v chodbě slyšet o něco jasněji, když se Brian zastavil pod průlezem do podkroví, což byly padací dveře usazené ve stropě nad odpočívadlem v druhém poschodí. Další ložnice dál v chodbě – naplněné hlubokým chrápáním Bobbyho Marshe a Nicka Parsonse – byly umístěné na druhé straně odpočívadla, na východní straně domu, pryč z doslechu. Proto byl Brian jediný, kdo zvuky slyšel.

Kožený řemen visel dolů, dost nízko na to, aby Brian vyskočil a uchopil jej. Zatáhl, průlez se otevřel a harmonikové schody se s cinkotem rozložily. Brian posvítil baterkou nahoru do tmavého průchodu. Smítka prachu poletovala v paprsku světla. Temnota byla neproniknutelná, neprůhledná. Brianovo srdce bušilo jako o závod.

Ty zasranej uplakánku, pomyslel si. Pohni tou svou ubrečenou prdelí a vylez nahoru. Stoupal po schodech s baseballovou pálkou pod jednou paží, baterku ve volné ruce, a zastavil se, když dosáhl konce žebříku. Posvítil na velký lodní kufr s nálepkami Státní park Magnolia Springs.

Nyní Brian ucítil chladné rozkládající se pachy plísně a naftalínu. Podzimní chlad už pronikal skrz spáry ve střeše do podkroví. Vzduch mu ochlazoval tvář. A po malé chvíli opět uslyšel rachocení.

Vycházelo z hlubšího místa, ve stínech podkroví. Brianův krk byl zevnitř vyschlý jako kostní moučka, když vystoupal na práh. Strop byl nízký a nutil Briana, aby se ohnul. Brian, třesoucí se jen ve spodním prádle, chtěl zakašlat, ale neodvážil se.

Škrábavé zvuky ustaly a opět se ozvaly, rázné a jakoby rozčilené.

Brian zdvihl pálku. Byl velice klidný. Znovu si uvědomil, jak funguje mechanismus strachu: Když jste opravdu, opravdu vyděšení, netřesete se jako ve filmu. Uklidníte se jako číhající zvíře.

Až potom se začnete třást.

Paprsek baterky ozářil tmavé výklenky podkroví s pozůstatky zámožných obyvatel: rotoped pokrytý pavučinami, veslařský trenažér, další kufry, vzpěračské činky, tříkolky, krabice s oblečením, vodní lyže, hrací automat zanesený prachem. Škrábání zase ustalo.

Světlo odhalilo rakev.

Brian úplně zkameněl.

Rakev?

Philip už byl v půlce schodiště, když si v druhém podlaží všiml visících, rozložených schůdků.

Tiše vystoupal na odpočívadlo. V jedné ruce měl sekeru a v druhé baterku. Pistoli ráže .22 měl zastrčenou zezadu za džíny. Neměl na sobě tričko a jeho provazovitá muskulatura se mihotala v měsíčních paprscích, které prosvítaly přes střešní okno.

Trvalo mu jen několik sekund přeběhnout odpočívadlo a vylézt po schůdcích, a když vystoupal do temnoty podkroví, uviděl v úzkém prostoru siluetu postavy.

Než měl Philip vůbec šanci posvítit baterkou na svého bratra, situace se vyjasnila.

„Je to solárko,“ ozval se hlas a Brian při tom nadskočil. Posledních několik sekund byl Brian paralyzovaný hrůzou, když stál pár metrů od zaprášené, obdélníkové truhly, přiražené k jedné ze zdí podkroví. Víko té věci bylo zavřené na západku jako obrovská lastura a něco uvnitř se snažilo vyškrábat ven.

Brian vrávoral a v paprsku baterky našel vychrtlou, rozmrzelou tvář svého bratra. Philip stál na prahu podkroví a v pravé ruce držel sekeru. „Běž od toho pryč, Briane.“

„Myslíš, že je to –“

„To chybějící dítě?“ zašeptal Philip a obezřetně se pohyboval směrem k truhle. „Pojďme to zjistit.“

Škrábavý zvuk, jako by podnícen zvuky hlasů, náhle zesílil.

Brian se natočil k opalovacímu lůžku, sebral odvahu a zvedl baseballovou pálku. „Možná se tam skrýval, když se změnil.“

Philip se přiblížil se sekerou. „Jdi z cesty, kámo.“

„Postarám se o to,“ řekl ostře Brian, jak se pomalu přesouval k západce s napřaženou baseballovou pálkou.

Philip jemně vstoupil mezi bratra a solárko. „Nemusíš mi nic dokazovat, chlape. Jen mi uhni z cesty.“

„Ne, do háje, zvládnu to,“ sykl Brian a natahoval se po zaprášené západce.

Philip pozoroval svého bratra. „Tak jo, jak chceš. Jdi na to, ale udělej to rychle. Ať je to cokoliv – moc dlouho o tom nepřemýšlej.“

„Já vím,“ řekl Brian a volnou rukou uchopil západku.

Philip stál jen několik centimetrů za svým bratrem.

Brian uvolnil západku.

Škrábání přestalo.

Philip zdvihl sekeru, když Brian odklopil víko.

Dva rychlé pohyby – dvě šmouhy v temnotě – probleskly Philipovi před očima: zašustění srsti a oblouk opsaný Brianovou pálkou. Philipovi trvalo i při napjatých smyslech sekundu nebo dvě, než si zvířátka všiml – myš vyrazila ze záře baterky a pelášila přes laminátové koryto směrem do díry vykousané v rohu podkroví.

Baseballová pálka tvrdě dopadla, ale macatá šedivá myš už byla dávno jinde.

jejda jsem si nevšiml že mám dva posty po sobě .. sry

18

Jo, eknihy jsou fajn, ale nemám čtečku (to je hudba budoucnosti lol) a v mobilním telefonu na 3" palcovým displeji to není nic moc, ale jak už jsem psal o pár postů výše .... tím donutím dcérenku číst. (snad) mad

19

radarenko napsal:

Jo, eknihy jsou fajn, ale nemám čtečku (to je hudba budoucnosti lol) a v mobilním telefonu na 3" palcovým displeji to není nic moc, ale jak už jsem psal o pár postů výše .... tím donutím dcérenku číst. (snad) mad

jo v poho ...  -.)   já mám  4.3 palce to už jde ... a navíc tabletík .. :-)

20

Hou hou! Tak jsem si koupil Vzestup guvernéra. Teď ještě najít čas na čtení big_smile

21

Super, smile já si přečetl tu ukázku a bylo to docela fajn.

22

No, pokud to stihnu přečíst, tak bych ti ji mohl přivézt...

23

Nespěchej na to smile Třeba jí dostanu k vánocům, nebo si ji později sám koupím - nestojí majlant.

24

Vzestup guvernéra dočtený....vzhledem k tomu že sem velký fanda TWD tak se to četlo uplně samo...už se těším na 2.díl.

25 Naposledy upravil: Luna (5.12.2012 12:17:22)

Vladimiros napsal:

Vzestup guvernéra dočtený....vzhledem k tomu že sem velký fanda TWD tak se to četlo uplně samo...už se těším na 2.díl.

tak jsem to dočetl ... a ten konec jsem teda nečekal .. big_smile

masakr .....
nechám to uležet a napíšu sem pár řádku do spoileru ... big_smile
rozhodně jsem dokonale překvapen a před Kirkmanem neb Bonansingou smekám ...