26

Re: Zombík pyroman

Dnes cestou od doktora mi to nedalo a tak jsem to vzal směrem na pískovnu, protože ten oheň na sněhu mě docela lákal smile
.
Potřeby:
-křesadlo
-nožík
-troud (vata z mího vodotěsnýho pouzdra tongue )
-silnější větve na podklad ohniště
-chvojí a větévky nasbírané po cestě
.
Samotné zapalování jsem dělal nadvakrát, ale i tak jsem se vešel do 10 minut (přesněji necelých 9 minut)
.
Fotky přiložím až mi přítelkyně přinese usb od foťáku .. což bude tak zítra tongue

,,Štěstí přeje připraveným a odvážným... proto buď připraven bojovat,,

27

Tak to nezbývá než pogratulovat wink S tou cigaretou jsem se už bál, že sis házel jiskry před obličejem smile

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

28

to by bylo docela hardcore cool

29

No to by teda bylo big_smile JIskri do obličeje jsem schytal jenom jednou a to jako malej, když jsem se šťoural nůžtičkama v kapslíkovce big_smile

,,Štěstí přeje připraveným a odvážným... proto buď připraven bojovat,,

30

Mám takový dotat .... Opravdu musím mít křesadlo ? Nemám k němu přístup .

31

to jako, že bys dokázal, že umíš rozdělat oheň zapalovačem? Křesadlo stojí pár korun a nikdy se nezkazí.. pokud ho samozřejmě nevyškrtáš.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

32

To ne,ale já myslel třeba za pomoci pirytu :-)  Je to kámen,který při třeni o asfalt háže jiskry .

33

to zní skoro jako křesadlo.

34

Takže to mám povolené ?

35

Máš, minimálne odo mňa big_smile

Never back down smile

36

Já myslím, že by to šlo. Doporučuji ale koupit  firesteel a vyzkoušet. Taky to není žádná sranda.

37

Děkuji werty :-)

38

Myslím, že  100Kč a méně za firesteel není tak moc a nabízejí ho na hodně místech. Jinak by mě zajímalo, jak se ti to daří zapalovat od pyritu a asfaltu. Není na to asfalt moc měkký?

Don't be afraid to take a ride on the rape train.
I know mistakes were made. Some died on the rape train.
And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

39

Btw pyrit máš z uhlí nebo odkud?

40

Mám dojem že je to stlačený a hořlavý plyn ..... Snadno nalezytelný .Tedy aspoň tady u nás .Jo a asfalt je tvrdši než piryt .

41

To máš špatný dojem.

FOUR XX MERLINS
CARRY ME TO BERLIN

42

Já vím .

43

To si vyřídím .Učitel mi řekl že je to pyrit .Ale není .Pyrit se nachází ve 2000 m hluboko , Ale jiskry to háže :-)

44

Proč by to nemohl být pyrit? Nachází se běžně v uhlí.

FOUR XX MERLINS
CARRY ME TO BERLIN

45 Naposledy upravil: chekotay (6.1.2013 20:14:41)

Chalkopyrit, neboli kyz měďnatý, neboli kočičí zlato se používá jako křesadlo.*) Je to běžná příměs uhlí, kde jsou k nalezení i poměrně velké krystalky. Proč to... jo, je to na našem území asi jediný smysluplný zdroj síry. Kdybyste si chtěli někdy vyrobit střelný prach nebo tak něco.

*) Křeše se o něj ocílkou, což je ocel s vyším podílem uhlíku. K nalezení například v pilnících nebo bojových nožích.
Ale ono v zásadě křeše kde co.

BTW: Vzhledem k tomu, že pyrit je krystalická pevná látka, zatímco asflat kapalina, raději bych se poohlédl po něčem lepším ke křesání.

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon
Čí ruce ho rozhoupaly

46

Upřímně děkuji za radu . Ale o asfalt a jiskry to házelo,ale velmi málo .

Justy napsal:

Proč by to nemohl být pyrit? Nachází se běžně v uhlí.

Ano je to pyrit . Ve zdejší kaolínce se těží kaolin . Není pochyb že to bude z ní.

Používej upravit!!! 

47

Kaolin nemá s uhlím nic společného. Do kaolinitu se pyrity můžou dostat jen náhodou v době, kdy kaolinit byl ještě půdou a ne horninou.

Ad asfalt - jsi si jistý, že to byly jiskry a ne odloupnuté částečky pyritu?

Mistress z brahminy.

48

Ano jsem si jistý . Zkoušel jsem to večer . A jiskry poznám :-)  A ještě nevím jak se to tam dostalo,ale je to tam . Ty doly jsou mohutné .

49

Nějak jsem se tehdy zapomněl zeptat... tak co? Už jsi splnil všechny podmínky? Udělal si dobrý troud? Zapálil ho? Máš ve své výbavě sirky nebo zapalovač? Atp.

50

Že tu tak oživuji mrtvoly...
Ohledně firesteelu - vyplatí se přemýšlet, projít internet, než to člověk koupí. Firesteel vydrží člověku několik let, takže je blbost kupovat nějaký levný. Ona je to dost chemie - sice i levný může házet jiskry, ale ty můžou být tak studené, že i se suchým práchnem může být problém. Na recenze nejlepší youtube, kde to dotyčný natočí (ale samozřejmě žádný nadšený recenze od teenagera, co za barákem za slunečného dne zapaluje noviny prolité benzínem smile )
Lepší je, když je to pořádná tyčka, než takový ty mrňky zasazený do bloku magnézia na strouhání. A když je to původem z USA nebo severských zemí (třeba Lightmyfire), tak to špatný nebude. smile

Bullets, Bombs and Cups Of Tea