1

Téma: Zombík rybář

http://thumbs.dreamstime.com/thumblarge_362/1233876003fJ9dye.jpg
Ryba. Výživná, v našich krajích vcelku relativně dostupná a snad i chutná potravina. Je tedy více než vhodné mít schopnost si nějakou zajistit a ještě vhodnější je, tuto schopnost získat dříve, než budete hladový dřepět u rybníka, zatímco se k Vám další hladový budou nebezpečně blížit.

Podmínky:
- mít vlastní rybářské náčiní
- umět chytat ryby
- poznat deset v Čechách a na Moravě se vyskytujících ryb
- jít rybařit (a něco také chytit) během měsíce před přihlášením se o zombíka
- a úplně úžasný by byl i nějaký důkaz wink
- a samozřejmě je vhodné mít na místě rybaření povolení, ale to je na Vás...

Tento zombík je připraven na ulovení - a to doslova. Tak do toho!

Odznáček
http://dl.dropbox.com/u/9457690/zombie/t_ryba.jpg

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

2

Re: Zombík rybář

1) Cejn
2) Vranka
3) Úhoř
4) Kapr
5) Karas
6) Štika
7) Sumec
8) Pstruh
9) Plotice
10) Střevle
11) Okoun

Stačí ryby takhle?
Všechny tyhle ryby jsem už viděl naživo. Povolenku sice nemám, ale občas chodím s tátou chytat. Nějaké náčiní jsem zdělil po dědovi.
A už mám slíbeno, že někdy budeme rybařit celovečerně. Snad to bude brzo. Pokusím se, aby to bylo co nejdříve a pak se přihlásím smile Snad příští víkend, tento mám slíbenou střelnici smile

Don't be afraid to take a ride on the rape train.
I know mistakes were made. Some died on the rape train.
And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

3

Firejs napsal:

Podmínky:
- mít vlastní rybářské náčiní
- mít povolenku
- umět chytat ryby
- poznat deset v Čechách a na Moravě se vyskytujících ryb
- být rybařit (a něco také chytit) během měsíce před přihlášením se o zombíka
- a úplně úžasný by byl i nějaký důkaz wink

... by bylo záhodno.

Mistress z brahminy.

4

to bude potom rovno aj ryby poznať, aspoň kedysi to bola jedna z podmienok získania rybárskeho lístka

5

Pořád je to nutné znát. Stejně jako tam chodit na brigády a platit členské příspěvky.
Kdyby bylo nutné mít povolenku, tak na to kašlu. Bylo by to moc namáhavé.

And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

6

ja viem, keď som bol malý (základná škola), chodieval som s otcom na brigády,
raz mi na jeseň pri zapaľovaní ohňa obhorela ofina, keď som robil zástenu
s roztiahnutou bundou a oheň naraz chytil big_smile

7

Co já vím, tak na povolenku se žádný test dělat nemusí - stačí zaplatit poplatek... aspoň tady v našich krajích. A jestli si dobře vybavuji, tak se na ni může vzít jeden člověk navíc... nevím. Nedával bych to jako nutnost, ale jako doporučení to tam připíši.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

8 Naposledy upravil: fladi (10.8.2012 12:19:00)

Zájemce o členství v ČRS a o lov ryb musí:
Navštívit místní organizaci ČRS, zpravidla nejblíže místu trvalého bydliště (seznam všech MO ČRS najdete na www.rybsvaz.cz).
Podat u příslušné MO přihlášku za člena.
Absolvovat test na přezkoušení uchazečů pro získaní kvalifikace pro vydání prvního rybářského lístku a přijetí za člena ČRS, který se skládá ze základních znalostí z oblasti rybářství, biologie ryb a právních předpisů upravujících lov ryb.
http://www.rybsvaz.cz/?page=jak_clenem_ … p;fromIDS=

9

Já asi spíš myslel lístek k obecnímu rybníku, tady u nás to stojí nějakých 1200 na rok - přijdeš na úřad, zaplatíš a dostaneš lístek. Nikdy jsem neslyšel, že by tam někoho nějakým způsobem testovali.

10

To proto, že rybník u vás v obci patří obci a ne ČRS, kterému patří většina, ale ne všechny lovné vody v Česku. :-)

Mistress z brahminy.

11

Firejs napsal:

Já asi spíš myslel lístek k obecnímu rybníku, tady u nás to stojí nějakých 1200 na rok - přijdeš na úřad, zaplatíš a dostaneš lístek. Nikdy jsem neslyšel, že by tam někoho nějakým způsobem testovali.

Celkem drahá ryba, pokud nelovíš celý rok.

12

Viky napsal:

To proto, že rybník u vás v obci patří obci a ne ČRS, kterému patří většina, ale ne všechny lovné vody v Česku. :-)

Aha, to jsem vůbec nevěděl. A to obec vydá komukoli, co si o to zažádá? Protože co já vím, tak se každá ryba smí chytat jen po určitou dobu...
Ale v tomhle by byl tedy dost problém, protože i přesto, že u nás máme 6 rybníků, tak ani jeden nepatří obci, tzn. je potřeba povolenka...

13

werty napsal:

Celkem drahá ryba, pokud nelovíš celý rok.

ako každý koníček+ si k tomu prirátaj rybárske nádobíčko, keď chodím pozerať nožíky do poľovníctva- rybárstva, len valím oči na tie ceny

14

No, na druhou stranu ten relax u vody za ty prachy myslím stojí, i když chytíš jenom rýbu. Ticho, šplouchající voda... asi zítra sjedu na Hartu (a mám to zadarmo wink

15

fladi napsal:
Viky napsal:

Aha, to jsem vůbec nevěděl. A to obec vydá komukoli, co si o to zažádá? Protože co já vím, tak se každá ryba smí chytat jen po určitou dobu...
Ale v tomhle by byl tedy dost problém, protože i přesto, že u nás máme 6 rybníků, tak ani jeden nepatří obci, tzn. je potřeba povolenka...

Co já vím, jaké podmínky si která obec nastavila? Nevím, jestli je doba hájení ryb ustanovena zákonem.
Jo, přesně tak, ČRS vidí velmi, velmi nerad chytání na černo.

Mistress z brahminy.

16

Takže další zombík kterého budu mít snad uznaného smile rybářské načiní mám a ryby chytat umím taky a poznám jch více než deset smile a proč by jste mi měli veřit no jelikož mám rybářský lístek jako důkaz dodám i foto smile a rybu jsem chytil teď asi před 6ti dny byl to pstruh duhový smile tak snad to uznáte smile

17

Mno, ty ses teda do toho pustil - zkus tedy i nějakého zombíka, pro jehož splnění budeš muset něco nového udělat/zkusit - nějakou výzvu wink

18

Určitě zkusím a dnes se chystám na to spaní na zemi  smile

19

Tak co pánové a dámy? To mezi námi nejsou žádní další aktivní rybáři?

20

chytil jseb jebob rýbu, bůžu dostat žetobek?

21

Tak to najednou nevím co odpovědět :-)

22

zetobek kludne, ale zetonek az po splneni oneho, potrebneho big_smile

23

Hmmm... Lovit na prut a poznat ryby. Radši si nechám pytlačku, a co chytím, to sežeru. Nějak mi to připadá pro ZA vhodnější, než na zombies chrlit druhy ryb. A pytlačku si vyrobím snáze než prut... big_smile

Denn die Toten reiten schnell...
Neboť mrtví cválají rychle...
Gottfried August Bürger - Lenora

24

Pro účely získávání bobříků asi nebude nejlepší na straně fóra navádět a na straně uživatelstva chlubit se protizákonnou činností.
Jen "food for thought", jak se říká. wink

FOUR XX MERLINS
CARRY ME TO BERLIN

25

Kde jsi přišel na to, že by se muselo činit protizákonně?

Denn die Toten reiten schnell...
Neboť mrtví cválají rychle...
Gottfried August Bürger - Lenora