51 Naposledy upravil: toudi_sk (27.7.2012 16:00:48)

Re: Zombík botanik

Hummer napsal:

tak lidi, splnil jsem první část
http://img3.rajce.idnes.cz/d0301/6/6792 … ie0213.jpg
na nějakou postapo véču by to stačilo, ale jak já říkám - já budu na konzervách big_smile

základné pravidlo, ak niečo na 100% nepoznáš, tak to nezbieraj (iba ak na identifikáciu) a zaručene to nejedz, takto sa otrávilo veľmi veľa ľudí

52

Identifikoval jsem je správně a večeři přežila celá rodina už od včerejška, takže... big_smile ono to možná bude tim, že pršelo a byly mokrý, jinak to jsou pěkný podubáci a křemenáči big_smile

Když se z vaší sexy kamarádky stane zombie, je čas přestat zírat problému na prsa a podívat se mu do očí....

53

Naše suchobabky z LZK jsme také přežili smile

54

No vidíš, tak jaképak copak big_smile když to člověka nezabije, tak se toho aspoň nají big_smile

Když se z vaší sexy kamarádky stane zombie, je čas přestat zírat problému na prsa a podívat se mu do očí....

55

Firejs napsal:

Vypadají teda dost jedovatě - tak pozor, abys tu večeři přežil smile

Všechny jsou OK. Jsou to suchohřiby hnědé (Xerocomus badius) a dva křemenáče (Leccinus sp.).

Mistress z brahminy.

56

Viky napsal:
Firejs napsal:

Vypadají teda dost jedovatě - tak pozor, abys tu večeři přežil smile

Všechny jsou OK. Jsou to suchohřiby hnědé (Xerocomus badius) a dva křemenáče (Leccinus sp.).

Dík Viki, že ses mě zastala smile

57

Není zač. :-) Akorát firejs by měl na svém botanickém zombíkovi ještě hodně zapracovat. big_smile

Mistress z brahminy.

58 Naposledy upravil: fladi (29.7.2012 09:08:53)

Tak hříbky se poznávají jednoduše, ne? Já to dělám tak, že se vždy podívám zespodu na klobouk a podle toho se řídím.
Edit:
Jediný, co by mohl dělat potíže je hřib satan, ale ten je tak divně zbarven, že to musí hned praštit do očí.

Don't be afraid to take a ride on the rape train.
I know mistakes were made. Some died on the rape train.
And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

59

Ale v zásadě jo, když to má hnědý klobouk, žlutou/bělavohnědou nohu a "zespoda" rourky, tak to sbírat můžeš. Trochu ti v tom hapruje hřib žlučník aneb hořčák (Tylopilus felleus), satan a pár dosti vzácných hřibů teplých území (třeba hřib medotrpký, Boletus radicans). Když se budeš ve smrčině nebo bučině a výše uvedeného popisu, tak máš jen malou šanci se hřibovitou houbou otrávit. Nicméně i tak bys měl sbírat jenom a jenom to, u čeho jsi si naprosto jistý, že víš, co to je (poznávat podle atlasů se houby dají, ale je lepší mít za sebou aspoň jednu procházku s mykologem, aby člověk věděl, na co se fakt dívat a jak mykologové popisují věci).

Mistress z brahminy.

60

Tyjo koukam, že to je celá věda, ta mykologie jak to popisuješ smile až bude nějakej sraz, budeš mi to muset vysvětlit big_smile jelikož žádnýho mykologa neznam big_smile

61

Hummer napsal:

Tyjo koukam, že to je celá věda, ta mykologie jak to popisuješ smile až bude nějakej sraz, budeš mi to muset vysvětlit big_smile jelikož žádnýho mykologa neznam big_smile

Ano, je to věda (myko=houby, logie=věda).
Nejbližší pobočku České mykologické společnosti najdeš tady - http://www.myko.cz/odbocky/, tam ti jistě poradí, nejspíš i dělají komentované mykologické vycházky.

Mistress z brahminy.

62

Viky napsal:
Hummer napsal:

Ano, je to věda (myko=houby, logie=věda).
Nejbližší pobočku České mykologické společnosti najdeš tady - http://www.myko.cz/odbocky/, tam ti jistě poradí, nejspíš i dělají komentované mykologické vycházky.

Tak dík big_smile

63

U nás žádná není sad

64

Já mam hned 3 v dosahu 50km.

65

čiže v priemere je to v cajku

66

Jo, průměrně na nás vyjde 1,5 klubu na hlavu big_smile

67

Budu se muset spolehnout na nějakého dlouholetého houbaře. Přece jen má nejlepší reference z hlediska mushroomsurvivalu  wink

68

Malý dotaz pro botaniky: Může v severovýchodních Čechách dozrát víno? Máme ho na zahradě, už jsou na něm plody, ale já tomu pořád nevěřím. Nevěřil jsem, když jsem to pomáhal sázet, nevěřil jsem, když jsem to musel zalívat a nevěřím do teď.... Pletu se?

Don't be afraid to take a ride on the rape train.
I know mistakes were made. Some died on the rape train.
And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

69

Záleží asi na odrůdě a místě. Když uzraje v Bruntále, uzraje i ve Východních Čechách.

70

Může, v Kuksu je vinice. Ale chce to jinží stranu a bude nejspíš docela kyselé.

Mistress z brahminy.

71 Naposledy upravil: toudi_sk (12.8.2012 19:26:31)

fladi napsal:

ale já tomu pořád nevěřím.
Nevěřil jsem, když jsem to pomáhal sázet,
nevěřil jsem, když jsem to musel zalívat
a nevěřím do teď

aby si nedopadol ako na poslednom NÚčku, keď nikto neveril, že pampeliškové
"víno" (tzv. Slunce v láhvi) má v sebe nejaký alkohol ... až sa bolo treba postaviť big_smile

72

fladi napsal:

Malý dotaz pro botaniky: Může v severovýchodních Čechách dozrát víno? Máme ho na zahradě, už jsou na něm plody, ale já tomu pořád nevěřím. Nevěřil jsem, když jsem to pomáhal sázet, nevěřil jsem, když jsem to musel zalívat a nevěřím do teď.... Pletu se?

Může, ale bude kyselé.
Moderní odrůdy vína, zvláště na podnožích, jsou dost odolné.

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon
Čí ruce ho rozhoupaly

73

Zdravím chtěl bych poprosit o uznání tohoto zombíka jelikož jsem absolvoval druhý roční na lesárně kde jsme se učili plno rostlin znám bezpečně asi 120 bylin a 2O travin herbář mám taky jen je přes prázdniny ve škole později můžu dodat fotky smile houby znám taky smile  využití u všech rostlin neznám, ale minimálně u poloviny ano smile tak snad mi to uznáte smile

74

A k tomu pěstování: jelikož máme vlastní zahrádku na které pěstujeme zeleninu tak i já zde každý rok pěstuji i něco jiného zatím jsem sám vypěstoval : mrkve(snad se budou počítat jelikož mi je skoro všechny snědly myši big_smile ), rajčata,česnek, fazole abych řek pravdu na jiné druhy zeleniny si netroufám big_smile jelikož ti škůdci co to furt ožírají mě už štvou big_smile

75

Kdy jsi byl naposled na houbách?

Dokážeš sednou a těch padesát s jejich použitím napsat?

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...