76 Naposledy upravil: Justy (20.3.2013 16:24:01)

Re: Věříte na ZA?

Dobře, že Viky není "běžný člověk" v tvém podání. big_smile
A existence onemocnění, o kterých nevíme, stejně neznamená, že dotyčné patogeny budou ignorovat známé biologické mechanismy a přírodní zákony. Pokud věříš, že ano, tak se nemá cenu o ničem dalším bavit, protože v tom případě se dostáváme do zóny "ve skutečnosti známe všelék, perpetuum mobile a recept na nesmrtelnost, ale zlí světovládci nám to tají, aby nás mohli držet v otroctví."

CONTROVERSIAL; VERY DISTURBED

77

Viky, Justy, atd: Tak když nevěříte v nějaký ten scifi virus, proč sem chodíte? (smajlík drbající se zmateně na hlavě)

"What is it?" "Chess." "Looks hard." "Hm, well, maybe for some folks, but, your smart, you get at quick." "What´s this one called?" "That´s a pawn. They´re your soldier´s." "The they died?" "Sometimes." "Do you loose, if they died?" "No, not necessarly. You can loose of lot of soldier´s, but still win the game."

78

Protože nás baví číst ty příspěvky, je to vynikající odreagování a většinou lepší než mimibazar, poněvadž jediná osoba, co tu dává dementní smajlíky, jsem já http://www.punkuj.com/images/smilies/sm017.gif Fakt tu nejsem kvůli zombie apokalypse a plánech přežítí po ní. Ale to prostředí je strašně inspirující k psaní. Píšu o ghůlech a hromadě vyšších forem nemrtvýho už čtvrtou část knížky, takže se tu dá načerpat dost znalostí. Pro mě by vlastně bylo ideální, kdyby při ZA nemrtví úplně vyhráli http://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_lol.gif

O, bo to sztandar całej ludzkości, to hasło święte, pieśń zmartwychwstania!

79

Sybrakos napsal:

Viky, Justy, atd: Tak když nevěříte v nějaký ten scifi virus, proč sem chodíte? (smajlík drbající se zmateně na hlavě)

Já myslím, že to není o tom, jestli někdo věří v ZA nebo ne. Je určitě spousta lidí, které baví koukat na zombí filmy nebo hrát hry se zombíky a chtějí o tom kecat, aniž by si mysleli, že zombíci existují wink

80

Potažmo půjdeme-li cestou CDC, je příprava na ZA dobrou přípravou na jakoukoliv jinou katastrofu, která může nastat.

81

Aby nás osvětlili pohledem vědy a reality, za což jsem velmi rád.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

82

Sybrakos napsal:

Hele i scifi může mít nějaký pravidla a zachovávat zákony přírody, ne? Já třeba zombie skoro neřeším - tohle beru jako hřiště, kde se řeší apokalypsa + přežití, nemusím nutně připustit myšlenku tajných laboratoří, kde vyrábí virus, který popírá zákony biologie. Jsem ochoten připustit všelijaké věci, ale zjevné nefunkčnosti ne. Ani do "zombie" tady nikomu moc nekecám. Ale u Viky či Chekyho se nedivím - člověk znalý problému těžko snese, když druhý fabuluje na nesmyslu. Fyzik by asi taky těžko snesl debatu o antigravitačních talířích bez jediného komentáře.

Bullets, Bombs and Cups Of Tea

83

feťák napsal:

Protože nás baví číst ty příspěvky, je to vynikající odreagování a většinou lepší než mimibazar, poněvadž jediná osoba, co tu dává dementní smajlíky, jsem já http://www.punkuj.com/images/smilies/sm017.gif Fakt tu nejsem kvůli zombie apokalypse a plánech přežítí po ní. Ale to prostředí je strašně inspirující k psaní. Píšu o ghůlech a hromadě vyšších forem nemrtvýho už čtvrtou část knížky, takže se tu dá načerpat dost znalostí. Pro mě by vlastně bylo ideální, kdyby při ZA nemrtví úplně vyhráli http://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_lol.gif

Hlasuji, toto jsou kvalitní mrtvá štěňátka!

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon
Čí ruce ho rozhoupaly

84

Sybrakos napsal:

Částečně proto, že od zombie bláznění je docela blízko k opravdovému survivalu.

CONTROVERSIAL; VERY DISTURBED

85 Naposledy upravil: Viky (20.3.2013 21:40:48)

Proč se chodím? Protože se domnívám, že vám prospěje nejenom trocha biologické a obecně vědecké osvěty, ale zejména pořádná dávka logického a kritického myšlení, ke kterému se vás snažím dokopat horem dolem, ačkoli se ze všech sil vzpíráte. smile Ráda si na vás zchladím žáhu a ráda si přečtu, cot u napíšou lidé znalí svých oborů. Tolik ke zištným důvodům.

Ergo kladívko, na ZA nevěřím, na přínosnost (oboustranného) setkání s realitou ano.

Mankote napsal:

Na svete existujú aj také choroby o ktorych mi bezný ludia nemame ani tušenie.

Myslíš vy běžní lidé, pro které biologie skončila rozdílem mezi kytičkami a zvířátky? Nebo vy běžní lidé, kteří se biologií a/nebo vědou neživíte? smile

Mistress z brahminy.

86 Naposledy upravil: Sybrakos (20.3.2013 21:42:55)

Mě se líbilo, když už tu bylo zmíněno CDC, jak třeba v živých mrtvých přeživší od zástupce Vědců zjistili, že ani oni nevěděli, co to bylo za virus. Ve vesmíru musí existovat více sraček, než si myslíme..

"What is it?" "Chess." "Looks hard." "Hm, well, maybe for some folks, but, your smart, you get at quick." "What´s this one called?" "That´s a pawn. They´re your soldier´s." "The they died?" "Sometimes." "Do you loose, if they died?" "No, not necessarly. You can loose of lot of soldier´s, but still win the game."

87 Naposledy upravil: Viky (20.3.2013 21:48:47)

Na to navazuje onen terapeutický přínos.

Sybrakos: Což o to, vesmír je velký a je v něm bezpochyby možné skoro cokoli, nicméně základní kameny pozemského života jsou základní proto, že přes ně nejede vlak. Buďto žije nebo je mrtvý, není nic mezi tím, žádná jakože smrt.

Mistress z brahminy.

88 Naposledy upravil: Mr.Nosál (20.3.2013 21:53:59)

Sybrakos napsal:

Mě se líbilo, když už tu bylo zmíněno CDC, jak třeba v živých mrtvých přeživší od zástupce Vědců zjistili, že ani oni nevěděli, co to bylo za virus. Ve vesmíru musí existovat více sraček, než si myslíme..

Však jo - ale "svinstvo z vesmíru" je taková Deus ex machina. Stejně jako jiné formy života ve vesmíru - od emzáku s tykadly, jak z komixů 50´let, přes zkamenělé bakterie, až po ektoplazmické moře z knih od Lema. Je to holt fikce, ale i ta se podrobovat kritickému myšlení - třeba takový Alien je jeden velký biologický nesmysl.
Ale pokud se budeme opírat o realitu (a nikoliv nekromantické pokusy či zomboviry z vesmíru), tak můžeme prostě definovat, že bez krevního oběhu nám tu tělo běhat nemůže. Kritické myšlení je důležité, soudruzi! - pomáhá nám vytvořit lepší plány proti zombiím.http://www.sovjet.org/images/stalinSmiley.gif

Bullets, Bombs and Cups Of Tea

89 Naposledy upravil: JWK (19.5.2013 08:19:03)

par slov...
.
vcelku me mrzelo ze jsme na symposiu tak vytuhli ze uz jsme radeji vsichni zacli chrapat a vlastne se nestacil udelat ani setup...
.
celou situaci jsem jeste probiral s kamaradkou ktera patri mezi vubec nejlepsi lekare jedne okresni nemocnice... ma taky rada fantasy apod
no a dospeli jsme k nazoru ze realna zalezitost by byla pouze :
.
1/virová nákaza (řekněme zmutovaná vztelkina ale 28 days later)
2/doba trvání přeměny v Z by trvala min. týden (i u nejrychlejších virů by to trvalo několik dní)
3/zombie by byli schopni běhat v závislosti na zbylé energii, ALE běh by byl značně nestabilní a nekoordiovaný, snadno by upadl.
4/vzhledem ke spotřebě bazální energie apod. by i dobře najedený a neaktivní Z vydržel maximálně 3 měsíce bez jídla.
5/zombies by neumeli plavat
6/absolutne vyloučené odemykání zámků, lezení po žebříku, používání nástrojů
7/zranitelnost zombies stejná jako u lidí
.
Filmový typ, je defakto naprosto nereálný a tedy musí se vysvětlit blábolem o magii. DŮLEŽITÝM FAKTEM  je to, že svalová hmota potřebuje energii JAK PRO stažení TAK PRO spuštění. TO ZANEMNÁ, že bez prokrvování by zombíci zůstali jen v jakési křeči a nebyli by schopni pohybu... Tedy bez krve by jejich svaly nemohli fungovat, navíc jejich rozklad by byl značně rychlý. tzn. že k ochromení by prostě stačilo je zasáhnout tak jako jakéhokoliv člověka...

90

Bo sme začali s prezentacemi pozdě.

Z vědeckého hlediska má paní doktorka pravdu, takže čistě vědecky je nejpravděpodobnější výše uvedená varianta, ať už se bude jednat o vir, bakterii nebo nějakou chemii.

Některé viry, ale mají kratší inkubační dobu než týden.

91

no jasný ja vím že se na to bohužel nedostalo.
.
jinak inkubační doba je jedna věc ale aby se vir plně rozmnožil tak aby mohl ovládat tělo je věc druhá... její odhad je u extrémního případu rychlosti týden... pokud bych to ještě zextrémnil řekněme že by to trvalo několik dní... min. 3 dny...

92

Což už trochu nahrává situaci z kroniky konce světa, kde se lidem tuším udělalo špatně, po pár hodinách upadly komatu a po několika dnech (pokud to celé přežili) se začali probouzet jako blázni - různé úrovně inteligence.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

93

no to jo... smz. ty body co jsem s ni diskutoval jsou v pripade ze funguje mozkovy kmen a maly mozecek... tedy seda kura moskova je mimo hru... pokud by zde byla moznost nejake inteligence...byť minimální, řekněme na úrovni primátů potom by to bylo smz. horší... danou inteligenci by využívali především k pokročilejším technikám pohybu a v omezené míře i k organisaci útoku apod... byli by schopni migrace, což by bylo dost nepříjemné... takže i v odlehlém koutě by byla šance na utok celé hordy mozna...

94

Začalo to v roce 2002 a nemůžu si vzpomenou jestli zombi 2 nebo úsvit mrtvích. každopádně začala paranoia a připravování se apod.

95

Mr.vadný: Myslíš že to začal nějaký film? Já mám za to že téma zombii se mimo jiné prosadili díky hospodářské krizi. Třeba Brooks dobře ukazuje že zombie jsou dobrý námět použitelný ke společenské kritice a k tomu aby lidi přiměl přemýšlet o životě.

96

Ženám na totéž stačí zmrzlina...
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT3DMQo7qEcOU1_cmIqtXYfYRsMIfejaKL-wTrzaGDvJg0Y1p3B

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon
Čí ruce ho rozhoupaly

97

Hrobař: S kritikou společnosti v Zombie filmech jako první přišel náš milovaný Romero, vlastně jako první přinesl i ty Zombie filmy... Ale to tady asi všichni víte. smile

Mr.vadný:
Vůbec nevím o čem mluvíš, zkus začít dávat větám smysl. Zombi 2 je starý film od Fulciho a odehrává se na tropickém ostrově a nikdo se tam na nic nepřipravuje a v Úsvitu mrtvých také ne - v originále i remake jde jen o snahu přežít. Paranoia nebyla ani v jednom.

98

Ne počkejte já vám to blbě vysvětlil. Když jsem viděl prostě jeden z těch filmů tak jsem začal věřit na ZA a začal jsem být paranoidní a připravoval jsem si zbraně apod protože jsem se bál. smile

99

Aha, takže to byl TVŮJ začátek. tak to potom jo.

100

Jo, tak díky za osvětu... Tak snad ti ty léta paranoii přinesli mnoho zajímavého do života. big_smile

Já jsem poslední dobou proti ZA trochu skeptický asi to bude tím sychravým podzimem, kdy by se mi nikde přežívat nechtělo, takže jí začnu věřit zase na jaře až budou rozkvetlé louky.