26 Naposledy upravil: Viky (3.9.2012 20:37:54)

Re: Zombík fyzické výdrže

To jsi mne špatně pochopil. Není to nad síly normálního člověka, to jen ty další 2 body jsou spíš pro děti než aby něco vypovídaly o výdrži. Hint - buď chybí časový limit nebo počet opakování.. Tak buď přidat k plavání a švihadlu nebo ubrat časový limit u kilometru a hned to bude vyrovnanější, neb něvěřím, že by člověk, který si zaběhne kilometr pod 4 minuty, nedal 3min švihadlo a 60m plavání levou zadní a skoro bez zadýchání.

edit: 3 minuty přes švihadlo v příjemném tempu; 60 metrů jsou 2 běžné bazény a necelá půlka k tomu.

Mistress z brahminy.

27 Naposledy upravil: Justy (3.9.2012 20:40:37)

Minimum AČR pro muže je 2600 m za 12 minut (pro naši věkovou kategorii), standard okolo 3 km.
Kilometr za čtyři minuty se dá v klidu, ale nejsme v AČR a nejsme všichni chlapi.

FOUR XX MERLINS
CARRY ME TO BERLIN

28

A taky si uvědomte kde jste. Na Diskuzním fóru České zombie komunity! Myslím, že je to silný argument pro zvýšení časového limitu...

Don't be afraid to take a ride on the rape train.
I know mistakes were made. Some died on the rape train.
And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

29

fladi napsal:

A taky si uvědomte kde jste. Na Diskuzním fóru České zombie komunity! Myslím, že je to silný argument pro zvýšení časového limitu...

Eh? To jako že aby někomu se 120kg nebylo líto, že nemá všechny bobříky, tak se sníží standardy? smile

FOUR XX MERLINS
CARRY ME TO BERLIN

30 Naposledy upravil: Viky (3.9.2012 20:45:30)

Právě naopak, limit nechat a přidat na plavání. ::škodolibník:: wink

Ne, je to jen návrh k uvážení, zda nezvýšit časový limit pro běh (aneb snížit laťku pro běžný lid a na úroveň dvou dalších požadavků) nebo zda jít cestou "je to sakra zombík výdrže a zombíci se vás nebudou ptát, jeslti se vám chce nebo ne" (aneb nechat čas běhu a zvýšit limity pro další dva).

Já si to zaběhnout zkusím, to jo, ale domnívám se, že zas tak shnilá nejsem a stejně to nedám. Což bude jen důvod na sobě pracovta ještě trochu víc. smile

Mistress z brahminy.

31 Naposledy upravil: fladi (3.9.2012 20:45:04)

Justy napsal:
fladi napsal:

Eh? To jako že aby někomu se 120kg nebylo líto, že nemá všechny bobříky, tak se sníží standardy? smile

Ano, přesně tak! Ale co, mě je to jedno, já už ho mám za sebou, já to dělal pro ostatní...

Don't be afraid to take a ride on the rape train.
I know mistakes were made. Some died on the rape train.
And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

32 Naposledy upravil: werty (3.9.2012 20:48:38)

Justy napsal:

Kilometr za čtyři minuty se dá v klidu, ale nejsme v AČR a nejsme všichni chlapi.

To je pravda. Asi by bylo fér kritéria pro ženy a dívky změnit.

viky: už chápu co myslíš, ale vyrovnanost fyzické náročnosti těchto cvičení nebyla cílem. Jsou např. běžci co neumí plavat a švihadlo jsem přidal kvůli celkové koordinaci. Ve 2. levelu zombíka to bude více o vytrvalosti, slibuji smile

33 Naposledy upravil: chekotay (3.9.2012 20:49:07)

Viky, jenže ty jsi taky hodně dobrá plavkyně. wink

V tuto chvíli navrhuju dát všichni prrrr v navrhování limitů, a jít běhat. Až bude mít pět účastníků (dostatečně variabilních) každý nějakých deset pokusů za sebou, pak bude možno dělat nějakou vědu. V tuto chvíli vaříme z vody, dvou zkušeností a jedné armádní normy.
Nadchází podzim, blíží se čas, kdy je možno běhat bez rizika přehřátí, než přijde Totennacht, budeme mít experimetnální údaje v dostatečném rozložení i počtu.

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon
Čí ruce ho rozhoupaly

34

Viky napsal:

zda jít cestou "je to sakra zombík výdrže a zombíci se vás nebudou ptát, jeslti se vám chce nebo ne" (aneb nechat čas běhu a zvýšit limity pro další dva).

http://i175.photobucket.com/albums/w142/JustinianPrvni/hlasuj.jpg

FOUR XX MERLINS
CARRY ME TO BERLIN

35

Sice jsem asi dobrá plavkyně (nepřestává mne to fascinovat), ale 2 a půl bazénu dávají 6leté děti jen tak z hecu několikrát a na gymplu to byl rozřazovací test pro plavecký výcvik (buď to neuplaveš, neb neumíš plavat, nebo to uplaveš i se sebemizernější fyzičkou)! smile To samé to švihadlo, když není daný počet opakování, pak v líném tempu přeskočím sotva 20x a to zvládnou i moji obézní rodiče předdůchodového věku (uplavat 60 metrů taktéž).

Mistress z brahminy.

36

A o to jde smile

37

Jak jsem psal výše, ve 2. úrovni to bude větší makačka.

38

Ovšem ti uběhnou stěží 100 metrů, o času raději neuvažujme..

Mistress z brahminy.

39

Dvakrát jsem byl venku to vyzkoušet a za 4 min jsem zvládnul 850 m

40

Jestli se nepletu, jsi těsně nad věkovou hranicí (15) pro nižší kritéria, což je smůla.
Ale zeptám se: jak jsi to zvládal? Měl jsi ještě rezervy nebo jsi běžel naplno?

41 Naposledy upravil: Viky (5.9.2012 10:03:13)

Uf uf. Chekotay má kilometr za 5:25, já za 5:35 (chekotay byl solidární, v polovičce na mne počkal). Cestou jsem někde ztratila plíce. :-/

Mistress z brahminy.

42

Mno, 100m se dá uběhnout za nějakých 10s, tzn. tedy ani ne za dvě minuty by měl jít kilometr uběhnout big_smile

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

43 Naposledy upravil: Viky (5.9.2012 11:50:43)

Tak si to zkus, vtipállku. big_smile Světový rekord na 1 kilometr je 2:11.96 (http://www.iaaf.org/statistics/recbycat/index.html). Nejdelší sprinterská trať je půlka, tzn. 400 m. Vše delší jsou už běhy na střední a dlouhé tratě, olympijské časy na 800 metrů se pohybují těsně pod 2 minuty, na 1,5 km to je 3:26.

Nicméně, my, co jsme neuběhli, bychom se měli stydět: wink
http://www.jindrichpolak.wz.cz/pic/tv/hodnoceniatletika.jpg

Mistress z brahminy.

44

werty napsal:

Jestli se nepletu, jsi těsně nad věkovou hranicí (15) pro nižší kritéria, což je smůla.
Ale zeptám se: jak jsi to zvládal? Měl jsi ještě rezervy nebo jsi běžel naplno?

Jako rezervy byly, ale běhal jsem to v normálním terénu žádný atletický okruh.
jinak další pokus byl 1 km za 4:35. Zítra nebo dneska zajdu na ovál a vyzkouším to.

45

Firejs napsal:

Mno, 100m se dá uběhnout za nějakých 10s, tzn. tedy ani ne za dvě minuty by měl jít kilometr uběhnout big_smile

To ale není problém. Řekněme, že za 11 sec uběhnu 100 metrů, vydýchám se, procvičím, uběhnu za dalších 11 sec. dalších 100 metrů... tímto způsobem ten kilák uběhnu velmi rychle. Prostě tady je kumulativní efekt, proto se tomu taky říká zombík výdrže a ne rychlosti. Cílem je otestovat standardní výkon organismu, ne jeho maximální hodnoty. To jako když spálím myoglobin, to pak taky frčím mnohem rychleji, než když zásoby dojdou a já si musím vychytávat sacharózu z krve, kyslík z hemoglobinu, nedejbože to neudýchám a běhám na kyslíkový dluh a sviním si tělo kyselinou mléčnou.
Mimochodem, v tomto ohledu by tam mohl být ještě jeden test, třeba dálková chůze, ujít na jeden zátah 30 km, s pauzama ne delšíma než 15 minut... big_smile

Čí ruce ho rozhoupaly

46

O zombíkovy "dlouhé chůze" tu u nás už taky padla řeč, je to určitě fajn - nevím, jestli to přidávat sem nebo založit speciálního, ale každopádně to hned tak nebude - protože těch nezveřejněných máme po vícero.

Viki: Tabulka pěkná, teď ještě sehnat někoho kdo to skutečně zvládne wink

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

47

chekotay napsal:

....nedejbože to neudýchám a běhám na kyslíkový dluh a sviním si tělo kyselinou mléčnou.

souhlas .. ta pak jestli se nepletu způsobuje  křeče ve svalech

proto je na delší vzdálenosti efektivní něco jako indiánský způsob

50m běh 10m chůze

48

Slepice1: držím ti palce!

49

500 metrů za 2 minuty.
Za kolik jsem měl 750 metrů?
Ano, správně, trojčlenku pomineme a sáhneme po logarytmickém pravítku.
3:30.
No, ještě je co zlepšovat. A ukázalo se, že 16°C je pořád ještě příliš moc na to, aby mne to stíhalo ochlazovat.

Čí ruce ho rozhoupaly

50

500 m za 2 minuty je tak akorát, jen do uběhnout 2x hned za sebou, pak už jen banální švihadlo a bazén a máš to wink