1 Naposledy upravil: Luna (20.6.2012 13:42:53)

Téma: Bude stačit rána kamkoli do hlavy?

Bude stačit rána kamkoli do hlavy?

http://media.novinky.cz/658/326588-icon1-gp198.jpg

občas se na internetu objeví zprávi o tom že lidé s prostřelenou hlavou tyčí, šípem nebo probodnutou nožem, nejen že žijí ale těší se i dobrému zdraví.
Nuže nabízí se otázka zda taková zombie, používající menší část mozku než člověk nebude na poškození hlavy odolnější než on.

co vy na to?

http://www.novinky.cz/koktejl/271000-chlapci-proletl-hlavou-metr-dlouhy-sip-z-harpuny-s-lekari-komunikoval.html?ref=ostatni-clanky

2

Re: Bude stačit rána kamkoli do hlavy?

Co já na to? Že na hlavě je smrtelná akorát tzv. Vitální zóna, což je cca. pěticentimetrový úsek okolo hlavy. Z filmů má každej představu, jak se stačí trefit do kebule, ale ani omylem, musí se trefit max pět cenťáků od středu "mezi oči" do stran a tak dva cenťáky nahoru a dolů. Proto na ZA nedoporučuji střelnou zbraň, já jsem si zkoušel zasáhnout vitální zónu...

Denn die Toten reiten schnell...
Neboť mrtví cválají rychle...
Gottfried August Bürger - Lenora

3

No řekl bych že struktura mozku se po zombifikaci změní natolik že je těžké odhadnout které části budou nutné k životu a které ne. Ale obecně vzato myslím že průměrný zásah hlavy smrtící bude. A pokud se kulka v lebce roztrhne nebo párkrát odrazí od stěn tak tím lépe.

4

A myslíš že ránu sekerou na úroveň očí by Z rozchodilo?

5

Tupé a chladné zbraně mají výhodu, působí zranění na velké ploše, proto by rána sekyrou byla smrtelná... Tedy... Smrtelná? Když je něco už mrtvé, jak může být něco smrtelné??? Tak co to teda je? Nesmrtelná rána???

6 Naposledy upravil: JWK (21.6.2012 09:46:31)

Ono jde o to čím tu bestii trefíte. Já se tedy zaměřím a přídám objektivní moudro z oboru cílové balistky... tedy účinků střely na cíl... budu mluvit o střelách z běžných palných zbraní...
...
Co se stany kdyz napalim nekoho do hlavy třeba běznou devítkou s nejběžnější střelou tedy FMJ (celoplášť)?
...
Střela dopadne na lebku, mírně se zdeformuje a probijí lebku, frakce lebky pronikají i se střelou do lebky a noří se do mozku... střela pokračuje v letu a vytváří za sebou střelný kanál (díru), tento střelný kanál je rozšířen o trvalou kavernu, což je dutina kterou vytvoří tlaková vlna střely a která je trvalá (totální poškození tkáně).Jako doprovodný efekt v závislosti na množství tělních tekutin a materiálu se dostavuje i kaverna dočasná, což je rázovou vlnou rozkmytaná látka a ta také představuje určité poškození... maximum nastává zhruba po 1/3letu lebkou. Poté zderofmovaná střela vyléta z lebky výstřelovým otvorem (je vždy větší než vstřelový) a jako suvenýr si sebou nese kousky mozku... Suma sumarum mozek je na kaši...
....
Čím větší je ráže střely tím větší je střelný kanál. (Naprosté vymazání mozku)
...
Čím je rychlost větší tím je větší trvalá i dočasná kaverna (v součtu taktéž totální devastace)
...
Pokud tedy kulka proletne hlavou zkrz na zkrz tzn. má v kebuli jeste dost energie aby z ni prorazila ven je destrukce mozku jista... Osobne odhaduji energii na spolehlivy pruraz nekde na 200 J. Devítka má zhruba 450-550J.
....
Je tu také dulezita volba náboje... možné situace ve kterých budete střílet apod... je tam mnoho variant... Například já nosím munici podzvukovou... děla trošičku menší rámus a hlavně pokud bych střilel někde kde jsou lidé tak vím že nepoletí dál a nezabije další dva nevinné lidi (,357sig apod.) apod...
....
cele tohle tema je pro me velice zajimave... a urcite bych rad aby jsme ho nekdy na onom sympoziu dukladne probrali...

7

Devítka celoplášť je proti lidem úplně na hovno a dodnes jsem nepochopil, proč jí policajtům nacpali. To zas někdo přemejšlel. Na lidi bych bral revolverový náboj...

8 Naposledy upravil: JWK (21.6.2012 11:14:54)

devítka FMJ je na lidi v pohodě jen se musí dobře mířit... to že jí má policie je čistá demence a s tím naprosto souhlasím... na Z si myslim ze je devitka FMJ ideal protoze dost probíjí a to je to co mi potřebujeme.... to je bez diskuse...
...
co na člověka toť otázka... strašně těžká
...
na kolik? jaká situace? jaci jsou to lide? apod...
...
pokud zvolim vhodny naboj do devitky poloplášť nebo flat point je devitka skvělá...
...
pokus se bavim o jednotlive ráně tak jsou smz. nejlepší magnum ráže.
Já osobně mám ,357mag ruger GP141... super kousek...
na druhou stranu je to dost tezkej kus kovářského řemesla...
...
je to vsak ale otazka take toho jak casto se zbran nosi...jake je aktualni riziko... apod...
...
zkratka do te rovnice vchazi strasne moc promennych... kdyz vezmu vse pro a proti vychazi mi jako asi nejuniverzalnejsi a vsestranne nejlepsi naboj naboj 9mm luger... idealne s dutinou ve spicce (to je ale v CR nelegalni)
...
idealní zbran tedy Glock 19 ...

9

Devítka celoplášť nemá zastavovací účinek, nedokáže útočníka ani vychýlit a s tím měli kolegové dost velké problémy, pokud střílet museli. Mířit se hezky řekne, ale v terénu to taková sranda není. Akorát jsem měl v pacičkách devítku snaiperku a nebyl to špatnej materiál...

10

Logan Raise napsal:

Devítka celoplášť nemá zastavovací účinek, nedokáže útočníka ani vychýlit a s tím měli kolegové dost velké problémy, pokud střílet museli. Mířit se hezky řekne, ale v terénu to taková sranda není. Akorát jsem měl v pacičkách devítku snaiperku a nebyl to špatnej materiál...

včera jsem koukal na history chanel tam dávali dokument o sniperech .. zajimavy ..
v tý balystický želatině ... ty snajperky udělaj pěknej guláš  .. plášť se roztrhne a hezky asi v hloubce 12 cm začne dělat svoji prácičku

11

Nu jo, což mi nějak vyhrabalo z paměti moje oblíbené kartáčové střely do kanónu... smile

12

To Luna... to je právě šokový efekt střely s vysokou rychlostí... pokud má střela dopadovou rychlost nad 850m/s ten šok je opravdu masivní a stačí aby kulka škrtla o tkáň a urve to Zombici celou nohu... Taktéž pokud by jsi střelil do oblasti krku nebo horních prsou tak by se za předpokladu dostatku tělních tekutin dostal ten hydroráz až do mozku a cévy v něm popraskaly...
..
U nás má týpek 7mm REM mag... skvělá ráže... bohužel má takovou nevýhodu pokud netrefí vyloženě horní komoru tak to ten kus leží na místě tou střelou rovnou vyvržený... prostě ho to rozemele na sračku...
...
Tohoto šoku v takovém rozsahu ale u krátkých zbraní nikdy nedocílíš...
...
každopádně i u devítky nebo ,45 vznikají ony kaverny a destrukce mozku pri průstřelu lebky je totální...
...

13

Ideální je deformace kulky. I devítka celoplášť může být super, ale jen s křížem a ten je tady nelegální. Jinak je zapotřebí trojstřelu do hrudi, kdy útočník i přes to ještě uběhne cca. dva metry a pak dodělává na zemi. To se ale bavím o lidech...

14

pokud trefis hlavu nejaka vetsi deformace strely uz potrebna není... pokud jde o ránu na tělo tak je dobrá co největší deformace a předání co největší energie přímo do těla... nicméně devítka má TKO jen o maličko menší než ,45 jde proste o to vybrat dobrou ránu... poloplášť flat top apod.... potom jde i to to jak ho trefis... pokud se strela plácne o kost tak je deformace zaručená i polopláště...

15

Rekord devítimilimetrových kulí v kebze je deset... smile

16

Logan Raise napsal:

Jinak je zapotřebí trojstřelu do hrudi, kdy útočník i přes to ještě uběhne cca. dva metry a pak dodělává na zemi. To se ale bavím o lidech...

http://www.jenpromuze.cz/start/mixer/11 … e?page=0,1
Rána do 80% procent těla není smrtelná...

Don't be afraid to take a ride on the rape train.
I know mistakes were made. Some died on the rape train.
And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

17

Ono zabít člověka je fakt těžké. Ve výcviku nám to neustále vtloukali do hlavy a kolegové, kteří bohužel museli někoho zastřelit, vyprávěli horrorové zkazky o tom, jak je těžké někoho zastřelit, pokud na ně běžel. Není to střelba do terče, není to film, je to hodně těžké...

18

Dobrý a poučný článek - nejen o té zbrani... ovšem, jestli jde informacím na tomto serveru důvěřovat je věc jiná.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

19

Tak zrovna ten článek pravdu má. Jde sice zemřít i na zásah do ruky, smrt nastane následkem šoku, ale většinou se zemře na vykrvácení a podobně...

20

Mno, myslel jsem i ty ostatní - pád letadla, hadi, pavouci...

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

21

Nemůžu soudit, znám jenom tu střelbu... big_smile
I když byla by prča zabít zombíka letadlem... smile

22

Z toho tedy vyplyvá že nejlepší volbou bude brokovnice a broky cca trojky, čtyřky. Pokud možno hlaveň bez zahrdlení... Já praxi se střelbou na lidi nemám (díky bohu) je ale faktem ze pokud by jste cloveka napálili třeba onou 7 rem.mag. kamkoliv do tela.. je po něm... takřka okamžitě...

23 Naposledy upravil: Logan Raise (22.6.2012 08:17:15)

Tak to by ses dost divil...
Ono kdyby to totiž bylo tak jednoduché, nevymejšleli by se náboje s vysokým ranivým účinkem. Rtuťáky, Dumdumky, nedělal by se kříž a tak. Zabít člověka fakt není sranda a takovéto smrtelné postřelení je často spíše dílem náhody. Hodně vrahů se krutě spletlo, oběť výstřel přežila, a byla sranda...
Je velkej rozdíl mezi vážným zranění, smrtelným zraněním a zraněním neslučitelným se životem. Okamžitě zabíjí pouze poslední z nich, a to se jen tak lehce nepovede...

24 Naposledy upravil: JWK (22.6.2012 08:38:01)

Pokud nandáš chlapa třeba tou reminou nebo winmagem do hrudníku. Tak je z něj mrtvola. Podívej se co dovede 5000 J a rychlost 900m/s na zvěřině... Jelen je minimálně stejně vitální jako člověk a pokud mu to proletí komorou. Tak má z vnitřností koktejl. O brutálním hydrodynamickém rázu nemluvě. Ten udělá ze všech tepen cáry...
...
ale to už je extrém... souhlasím že často je téměř nemožné střelit člověka tak aby zůstal v ohni... (co jsem tedy četl)
...
obecně ale na obranu ti stačí devitka nebo ,38 special.
1/ 95%útočníků se po varovném výstřelu nebo jen spatření zbraně zastaví
2/ tak jako tak musíš být cvičený střelec a chodit trénovat
3/ zaleží kam to nandaš
4/ ano jsou případy kdy zasažený jde jako golem dál...ale těch je sakra málo

25 Naposledy upravil: Logan Raise (22.6.2012 08:47:49)

Doporučuji knihu Přežít v betonové džungli. Je napsána na základě zkušeností amerických policistů, a část z ní pojednává o tom, co kdo a kdy přežil za zásahy a z čeho, taky jsou tam osudy policistů, kteří se takto šeredně spletli.
Šance je opravdu vysoká, ale nikdy není stoprocentní, lidské tělo je úžasná věc. V šedesátejch letech měli amíci v policejní příručce tuto radu, byla na základě praktických zkušeností...
"Pokud je policista napaden útočníkem se střelnou zbraní, policista vytahuje střelnou zbraň a střílí do útočníka celý zásobník. Pokud vystřílel zásobník, útočník leží na zemi, avšak není možné stoprocentně určit, jestli jeho zranění způsobila smrt, policista přebíjí a střílí dál..."
Snaiper ti člověka zabije srandovně. Z posedu zvěř taky zabiješ srandovně. Pokud na tebe bude útočit, není to moc sranda. To zjistilo hodně lovců...
A jednu zajímavost. Pokud budete střílet krátkou zbraní, pamatujte si. Pokud útočník padne po zásazích dopředu, je pravděpodobně mrtev. Pokud padne na bok, je pravděpodobně zraněn. Pokud padne dozadu, smrt předstírá...
S bodama souhlasím. Ale na zombie to bude platit málo, budou daleko těžší cíl, než člověk. Feťák v rauši se nezastaví, pokud půjdeš na kvér (praktická zkušenost), běžná zranění ho ani nezajímají a neomezí (praktická zkušenost), a často se u něj objevují příznaky skoro až nesmrtelnosti (praktická zkušenost kolegů)...