1

Téma: Zombie Apocalypse

Třeba jste na tom jako já. Všechno jste viděli, četli, slyšeli, no a teď se nemáte čím zabavit. Podívat se v dnešní době jenom tak na nějaký zombie horror nejde jen tak lehce, protože trh je přesycen hroznejma hovadinama! A ve světě hovadin je jen jeden Pán filmů a ten se o moc nedělí! Studio Asylum, dříve SYFY...
Málokdo dokáže natočit tolik špatných filmů, snad jedině kdysi dávno Ed Wood, nebo snad samotný Uwe Boll. Ale i slepý střelec se někdy trefí a tak se i Asyleu povedlo natočit něco, co ve vás nevyvolá záchvat zvracení.
http://filmescomlegenda.net/wp-content/uploads/2012/03/Zombie-Apocalypse-movie-poster.jpg

Opravdu tenhle kousek není tak hrozný, jak bývá u studia Asylum zvykem. Je vidět, že se asi scénaristé podívali po fórech podobných tomuto, a tak film neobsahuje tolik hloupostí, a pokud se už někdo hloupě chová, film ho za to potrestá.
Příběh je velmi jednoduchý, takže ve zkratce. Na svět udeří zombie apokalypsa a nejde ji zadržet. Dva kamarádi a jedna kamarádka se tudíž schovají na odlehlé chatě, kde chtějí všechno v klidu přečkat, jenže jim dojde jídlo. Vydají se se do blízkého městečka, kde chtějí papu získat, a navíc třeba zjistit, jestli se nepodařilo najít lék, nebo jestli zombie neumřely samy od sebe. Ne, neumřely, Mají stejný hlad jako předtím, a tak už jen jeden kamarád a jedna kamarádka potkají skupinu, která míří do bezpečné zóny. Připojí se k nim a míří do bezpečí společně...
http://4.bp.blogspot.com/-KU-m9kADyg4/T1jUPo-TXtI/AAAAAAAAANY/ptje3ji9Xuw/s1600/zagroup.jpg

Víc k příběhu říct nelze, ono se tam skoro nic jiného neděje. Nevykládejte si to špatně, je to docela dobrej postapokalyptický příběh o tom, jak parta lidí jde za záchranou. Dodržují zásady tichého pohybu, opatrnosti, a hlavně, hlavně nikam nechodí sami. Škoda že hned vzápětí chodí sami ven na hlídky. Ale to jsou drobnosti.
http://www.joblo.com/images_arrownews/manning-zombie.jpg

Výkony herců jsou sice z větší části tragické, ale ne zas tak, aby to otravovalo, až na jednu něco jako hlavní hrdinku, která je neuvěřitelná *píííp*! Problém je někde jinde. Problém je v efektech!
http://images3.static-bluray.com/reviews/5408_2.jpg

Ten, kdo dělal efekty, by zasloužil uškrtit, oživit a umlátit k smrti bramborovou kaší! To je hrůza!!! Strašné! Děsivé! Digitální krev, digitální gore scény, digitální náboje a všechno je hrůzostrašné! Naprosto nevěrohodné a nerealistické, neumím si vysvětlit, jak někdo dokáže dělat efekty pro film a takhle to odfláknout! Tohle dělá můj kamarád grafik, když blbneme, a i to působí líp! Když jedna z bojujících žen zabíjí katanou, a ty zranění neodpovídají pohybům meče, máte chuť vyskočit z okna.
Druhou věcí je, že jen pár postav působí věrohodně a z toho jen jedna působí věrohodně i v boji. Zbytku by hodně pomohlo, kdyby podstoupili alespoň základní bojový výcvik, takhle to vypadá opravdu zoufale, a ona bojovnice s katanou vypadá nejzoufaleji, což je škoda, protože jinak jsou bojovnice s katanou dost povedené. Kupříkladu samurajský meč není klasický meč, a proto se klasicky nebrousí, víme? Ano? Tvůrci ne!
http://www.fearnet.com/eol_images/Entire_Site/2011926/ZombieApocalypse1.jpg

Brejkdééénc! Výsledek ale docela jde. Rozhodně nebudete mít pocit ztraceného času, i když se stěží k Zombie Apocalypse vrátíte. Je jenom škoda, že z takového tématu by každej jinej vytřískal maximum, jenom Asyleu se povedlo to, že místo naprosto zoufalých filmů pro jednou natočilo ucházející film.
Kdyby jste náhodou nevěděli, co s načatým večerem, za tohle nikoho neproklejete...
http://2.bp.blogspot.com/-ptzuKd9Lt8I/TngSvMAn1zI/AAAAAAAAGME/KF8CdhLOW4E/s1600/Zombie-Apocalypse-Movie-Still-Nick-Lyon-Ving-Rhames.jpg

Denn die Toten reiten schnell...
Neboť mrtví cválají rychle...
Gottfried August Bürger - Lenora

2

Re: Zombie Apocalypse

Tohle jsem s nadšením stáhnul a čekal dobrý film, bohužel jsem to ale po ukázce prvních zombiků vypnul a vymazal ze svého života.

„Jestliže mi někdo dovede přesvědčivě dokázat, že nesprávně soudím nebo jednám, milerád své mínění změním; neboť hledám pravdu, kterou ještě nikdy nikdo škodu neutrpěl. Škodu mívá leda ten, kdo setrvává ve svém klamu a nevědomosti.“

Císař Marcus Aurelius Antoninus.

3

Což je možná škoda, není to úplně špatnej film, jen ty efekty ho hodně sráží. Ale jdou přežít... Blbě, ale jdou...

4

Dík za recenzi, někdy se na to musím podívat, už jen kvůli tomu, že tam hraje Krabák!

Don't be afraid to take a ride on the rape train.
I know mistakes were made. Some died on the rape train.
And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

5

Ving Rhames?

6

Eddie Steeples
http://www.csfd.cz/tvurce/30900-eddie-steeples/

Don't be afraid to take a ride on the rape train.
I know mistakes were made. Some died on the rape train.
And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

7

Noo... Tak to je super... Nekoukal si takhle na Boing 747 v ohrožení kvůli Seagalovi?

8

viděl jsem to před týdnem a ti lučišníci mi přišli jak retardovaný děcka... Stěžujou si že nemaj šípy a kudy lezou, tudy nějajek nechaj big_smile ale bylo to celkem v pohodě až na nesmyslnost se závěrečným bossem big_smile

"Marigold sa dycky přisere, kde sa cosi zajímavého rychtuje a všeci vijú, že nepomáhá ani nepřekážá a že na štrece sa šušmat nebude. Něco jako lopušina na psom ocasu."

Yarpen Zigrin

9

Tak to s těma lučištníkama mi bylo podezřelé taky, ale na Asylum je to podezřele nadprůměrnej kousek, takže je průměrnej...

10

Nebo mě zajímalo jak po zběsilým úprku dokáží najít nákupní vozík do kterého nacpali, ano opravdu, dle vzhledu statický kulomet big_smile ale těch scén je víc... mimojiné třeba ten svalouš...

"Marigold sa dycky přisere, kde sa cosi zajímavého rychtuje a všeci vijú, že nepomáhá ani nepřekážá a že na štrece sa šušmat nebude. Něco jako lopušina na psom ocasu."

Yarpen Zigrin

11

Ten byl dobrej, dost jsem se zasmál a zavzpomínal na L4D!!!

12

Už delší dobu jsem se nedíval na žádnou zombíkárnu - podle chvály, se na to možná do týdne podívám. Jestli jsem se nechtěl podívat na něco jiného?

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

13

Pozor, chválu úplně přesně říct nejde. Prostě se to dá snést...

14

Zabilo to hodinu a pul meho zivota, takze to ucel splnilo big_smile

Yarpen Zigrin

15

ty voe ... zombieZOO  big_smile

16

Byl to jeden z nejlepších Zombie filmů co jsem viděl. Teda hlavně proto že Zombie filmy mají dost nízkou úroveň celkově takže tenhle mile překvapil. Byl realistický, promyšlený, a co se mi už hodně dlouho nestalo, soucítil jsem s postavami. Děj byl kontinuální, divák měl o putování postav dobrý přehled. A to že občas pronesli nějaké to ZA moudro ( nepoužívat plamenomet ) vypovídá o tom že tvůrci o tématu něco nastudovali.
Jasně, bylo v něm několik chyb. Například zmoudřelé zombie což mi přijde naprosto nemožné nebo nakažená zvířata což sice nemožné není ale je to rozporuplné. Taky rychlost šíření naznačená v prvních minutách filmu mi přišla zbytečně přehnaná. Naštěstí nic z toho nehraje v příběhu větší roly.

Shrnu to tak že tohle je konečně film který nedělá ze zombie tématu frašku a pokud budu mít možnost rád si zakoupím originálku protože tvůrci si moje peníze zaslouží.

17

hrobař: nechápu tě big_smile film jsi viděl ale jdeš si ho koupit aby z toho autor něco měl big_smile

Yarpen Zigrin

18

Ovšem. Protože ze stáhnutého filmu má produkce kulové, z koupeného část peněz...
Nicméně rychlost šíření a nakažení zvířat svoji logiku má, záleželo by pouze na vlastnostech viru a ty může mít skoro jakékoliv...

19

Když je film nebo PC hra kvalitní tak si rád koupím originálku abych, když už nic jiného, podpořil výrobu dalšího dílu či pouze odměnil kvalitní dílo mezi záplavou šuntu. Naopak když si něco ztáhnu a on je to šmejd tak vůbec nemám pocit že bych tvůrcům nějak ukřivdil protože to byli oni kdo se mi pokusili prodat zmetek.

20 Naposledy upravil: Luna (18.6.2012 12:02:45)

digitálních efektů je tam sice hafo .. i digitální krve ... ale mě to nějak nevadí ... 

bejvaly i horší efekty ... :-)

21

No, to zase ne. Kdyby se totiž vykašlali na digitální efekty a většinu nahradili klasikou, dopadlo by to líp. Film fakt špatnej není, ale efekty ho nejvíc sráží. Ty nábojnice při střelbě z kulometu jsou opravdu k smíchu, stejně jako boj s katanou...

22

souhlasím s tebou ale lepší když udělají tohle než nic .. proto mi to nevadí ...

ale tím tygrem to posrali

23

Jak jsem psal nahoře. Je hezké vidět, že někdo taková fóra bere vážně a informace ve filmech staví podle nich, ale kdyby to točil kdokoliv kromě Asylea, byl by z toho špičkovej film! Takhle Romero za starejch dob, ten by z toho vytřískal...

24

:DD Vy jste divní.. Když jsem si teď po dlouhé době letmo projížděl scénama toho filmu, tak musím říct že bych to neměl sílu dokoukat..

„Jestliže mi někdo dovede přesvědčivě dokázat, že nesprávně soudím nebo jednám, milerád své mínění změním; neboť hledám pravdu, kterou ještě nikdy nikdo škodu neutrpěl. Škodu mívá leda ten, kdo setrvává ve svém klamu a nevědomosti.“

Císař Marcus Aurelius Antoninus.

25 Naposledy upravil: Logan Raise (18.6.2012 12:44:06)

Jde o to, jak je udělanej postapo svět. To, že nejde jenom o střelbu do davů. Dokonce se ten film vyhnul i největšímu klišé, tedy pokousanému spolubojovníku, kterej to zatají a pak chce všechny sežrat, stejně jako pokousanému spolubojovníku, kterého nikdo nechce zabít, až spapá půl osazenstva... Stejně jako to, že hlavní zbraně tvoří katana, bassebollka, mačeta, cepín a kladivo, ne automatické zbraně...
Prostě to bylo něco jiného...