1 Naposledy upravil: Logan Raise (17.6.2012 12:53:38)

Téma: Dead Men Walking

Upoutal mne už jenom název, připomínající moji oblíbenou písničku od Davida Bowieho. A co udělá pitomej vlk, když ho něco upoutá? Podívá se na to. A dobře mu tak!

Český název je Zombie přicházejí. Kdyby tak radši odcházely... Už jenom na začátku, kdy mezi titulky problikává masakr, nemáte ani tušení, co se to vlastně děje, jestli to souvisí s filmem, navozuje atmosféru, nebo se tvůrci pokusili o cosi převratného a ukazují vám budoucí scény, aby jste se měli na co těšit, toho se bojíte nejvíc. Ale můžu vás uklidnit, souvisí to s dějem a je to snaha o navození atmosféry. To jen někdo masakruje brokovnicí zombie v domě, dokud tam nevtrhne policie. Pak se pokusí obrátit zbraň proti sobě, ale ejhle, nejsou náboje a pokus o sebevraždu nevyjde. Policisté nelení, skočí po něm, srazí na zem a spoutají. Přitom mu neopomenou vrazit tlamu do kaluže krve, což trošku zarazí, jelikož zbytek podlahy je daleko čistčí. Ale budiž, proti gustu žádný dišputát.

A tehdy zjistíte první slabinu tohoto filmu a tou je ten film. U zombie horrorů nečekáte převratné myšlenky, pokud tedy nekoukáte na něco od Romera, nečekáte filozofické debaty, pokud tedy nekoukáte na něco od Romera, jste smířeni i s absurdní logikou filmu, což se stává i u Romerových filmů, především těch nových. Ale tenhle film vás nenechá na pochybách, že si s čímkoliv logickým a uvěřitelným začínat nehodlá...

Střih! A jede se dál! Náš vrahoun je eskortován do vězení s ostatními vězni, ale nějak mu není dobře, protože pořád kašle a sotva se drží na nohou. Představí se vám hlavní drsoň, který je tak drsný, že i ocelový kartáč zaleze do kouta, přednese drsnou řeč, u které si smíchy stříknete do textilu a zombíkobij je odeslán na ošetřovnu.
http://goregirl.files.wordpress.com/2010/09/dead-men-walking1.jpg
A tehdy zjistíte druhou slabinu tohoto filmu. Herecké výkony. To nejsou. V tomhle filmu totiž nenajdete ani herce, ani výkony. Leda tlupu drsoňů z Drsoňova, kteří se asi pokusili napodobit výkon prince Drsoně z jedné slavné hry Cimrmana...

Na ošetřovně se náš bojovník přizná, že je nakažen biotoxinem, zbývá mu šest hodin a je nebezpečný. Doktor jeho varování ignoruje s tím, že má rukavice, a proto mu bojovník vyzvrací do obličeje krev. Doktor nelení, a okamžitě zahájí léčbu tím, že ho odešle na samotku, jelikož to je při chrlení krve nejúčinnější. Náš starej známej a nakaženej je tedy strážnými dopraven na samotku, cestou zvrací krev po každém, koho potká.

Ach ano, scénář je mistrovské dílo! Nikdy jsem neviděl, aby opice tak krásně psala! Cože? Ne. Ne ne ne. Není možnost, aby to psal člověk, určitě to byl Gibon...

Během pár minut uplyne těch šest hodin, náš hrdina se přemění, poblije a pokouše koho může, nu a film může začít...

A já bych dal pětikorunu za to, aby v tu chvíli pro mne skončil. Jenže jsem nerozuma, tak jsem koukal dál. A že jsem toho viděl! Pracovnici Hygienické správy, protože Hygiena je ten úřad, který řeší epidemie vyvolané biotoxiny, několikrát vám zopakují slovo biotoxin, aby jste věděli, jak moc chytří lidi okolo filmu jsou, dočkáte se perel, kdy zpovídaný zloděj odpovídá ve stylu: Říkal něco o genetické té... Éééé... Nemůžu si vzpomenout, je to takové nezvyklé slovo... Už vím, výbava!
Protože je pro něj asi snažší vzpomenout si na slovo genetické, které slyšel dost možná poprvé, ale výbava je pro něj slovo nezvyklé a nové...
Zombie nákaza se šíří, hygienička se snaží zabránit jejímu šíření, protože dle jejích slov se nesmí nákaza rozšířit mimo věznici, proto se vzápětí pokusí uniknout ven, věznice je plná dětí a vypadá jako továrna, kolem které někdo natáhl ostnatý plot, lidé si myslí, že brokovnice pumpička se jen nabíjí, střílí už sama, zatímco zvukař byl línej dolaďovat zvuk, a tak se výstřely ozývají úplně jinak, než herci střílí...
Herci, scénář a hlášky vás nenechají na pochybách, že jestli se někdy budete chtít někomu pomstít, tohle je věc pro to stvořená! Pokud se budete chtít podívat na něco se zombíky, hledejte jinde...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/c8/Dead_Men_Walking.jpg
A trailer na tohle... Tohle... Tohleto...
http://www.youtube.com/watch?v=eOfoz0f5iuw

Denn die Toten reiten schnell...
Neboť mrtví cválají rychle...
Gottfried August Bürger - Lenora

2

Re: Dead Men Walking

Náhodou na to, že jde o produkci studia Asylum to je docela pecka. Je vidět, že jsi ještě neviděl to pravé dno zombie žánru : Zombies Gone Wild (2007), O.C. Babes and the Slasher of Zombietown (2008), Hood Of the Living Dead , Zombiez a další. Pak by sis začal vážit tohohle ještě docela povedeného filmu.

Nemám rád zombíky... Proto rád koukám na filmy, kde jim rozstřelují hlavy.

3

Asylum překročilo svůj stín a stalo se fenoménem. Nicméně jsem narazil na stravitelnej film od nich a připravuji o něm recenzi. A neboj. Od Asyla jsem toho viděl víc, než je zdrávo... big_smile

4

Já věci od Asylum sbírám, to co produkovali a občas i co jen disrtibuovali. Je pravda, že hodně toho je nekoukatelnýho, ale občas se najdou i zábavný kousky.

5

No... To asi budeš mít i Zombie: Počátek, protože to je fakt klenot... big_smile

6

Před pár lety jsem na to koukal, asi třikrát a nedal jsem to... dokonce jsem u toho ani neusnul, ale prostě to vypnul smile

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

7

Jasně že ho mám i navazující Ostrov Zombií. Ale to není Asylum, to je od italského trashaře Bruno Matteia.

8

Mám něco kolem 600 zombie filmů aje pravda, že vštšina z toho jsou strašné hovadiny.