76

Re: Zombík první pomoci!

Mohl by, a já se zákeřně poradím se SÚKLem co se léků týče big_smile big_smile

Chilli, poňcli, kafe a čepele. Toť důvod proč přežít.
Hydina míru pro kohokoli, kdo o ni stojí

77 Naposledy upravil: Mrakoplaš (12.1.2014 21:12:56)

Hlásím se o zombíka.
Lékárničku si vždy připravuji když jezdím na akce/ delší výlet podle toho co očekávám. (I když už jsem jí naštěstí dlouho nemusel používat).  Všechny uvedené věci umím jakž takž ošetřit, nebo stabilizovat než se dostanu k doktorovy.

78

Tak to je super! Vem ji i na sympozium, ale snad nebude třeba. smile

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

79

Jo já jí nemám stálou. Ale rád jí vezmu pokud bude potřeba, stejně si budu muset brát léky.
jelikož plno z těch věcí použiju doma.
+ naštěstí mám mámu doktorku tak věčinu lékařských věcí děla doma ona.(+se s ní poradím při komletaci lékárničky abych na něco nezapoměl/když si zrovna nevzpomenu jak se jmenuje nějaký ten pohotovostní lék který by se mohl hodit v případě nouze.)

80

Uff, takže už tuto sobotu (11. 10. 2014) jdu na kurz první pomoci od červeného kříže, takže si na dalším kempu budete klidně moci lámat ruce, nohy a ztrácet vědomí.  Mno...

Snad to bude stát za ty prachy (500 Kč) i když mám pocit, že to je zrovna ten kurz, který tady pár let zpátky Hrobař nedoporučoval... Uvidíme.

A snad budu schopen tam v těch 8:45 fungovat... Páč večer předtím je v plánu největší techno akce v Brně - Bass Infection, která jede až do šesti do rána... big_smile

http://www.cck-brno.cz/spaw2/uploads/images/logocck_vnahled.jpg

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

81

Tož techno nakonec nebylo... Ale!

https://dl.dropboxusercontent.com/u/9457690/zombie/ostatni/WP_20141012_001.jpg

Už si můžete v klidu na kempech a sympoziích lámat končetiny!

Bude o vás odborně postaráno!* big_smile

*teoreticky...

82

Taky se hlásím o zombíka první pomoci smile Lékárničku mám, takový ten standart (tj použitelné věci z autolékárničky, obvazy navíc, dva izraeláky střední velikosti a dva cat tourniquety, šití, punkční jehly), zdravověda ve skautu a armádě, absolvovaný kurz první pomoci v boji (mám za to i certifikát z vyškova big_smile). KPR jsem poskytoval na ostro, nic moc pocit sad

- proti bolesti kodein pokud není nic jiného, 5-10 procent zmetabolizuje na morfin.
- proti uštknutí zmijí se dá ještě trochu pomoct (ale není to nutné) obvázáním končetiny - relativně silně, ale nezaškrtit, protože sražená krev s toxinem co zůstala u kousnutí nejde k srdci, ale pomalu se rozpustí. U nealergického člověka je to ale víceméně jedno, u alergického je zaděláno na problém.
- tepenné krvácení zastavené izraeláky se může zatáhnout po nějaké době i samo, pokud není tepna na dva kusy, je to hodně o štěstí.
- vnitřní zranění, pneumotorax, crash syndrom - bez doktora a operace neřešitelné.

Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.

83

Fajné, lékařů bez hranic není nikdy dost. smile

84

Tak jsem včera využil své znalosti načerpané na kurzu první pomoci!

Pekl jsem, takticky si před vytažením plechu z trouby nasadil rukavici a následně chytil plech do druhé ruky. Následné dlouhodobé střídavé mražení ruky pod tekoucí vodou vedlo k tomu, že dnes nevidím takřka ani stopu po zarudnutí. Takže fajné. smile

85

Tákže se hlásím o zombíka první pomoci
Kamarádka je ve 4rtém ročníku na zdravce a vše mi vysvětlila .. dokonce dala i pár typů smile
Lékárničku vlastním -(autolékárnička doplněná o desinfekci a pár prášku).. v Božejově jsem se určitě někomu chlubil
Ted můžu zachraňovat životy ! big_smile

Nevíš, co máš, dokud to není pryč.

86

Tak to je jedině dobře!

---------------

A mimoto - v Lidl teď mají šikovnou "kapesní lekárničku" za 99kč. Což je vcelku příjemná cena, tak doporučuji se na to mrknout. Uvnitř jsou kapsičky vyplněné zdravotnickým materiálem - určitě se dá něco vyhodit a vyměnit.

Viz moje foto:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/9457690/zombie/ostatni/WP_20150330_001.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/9457690/zombie/ostatni/WP_20150330_003.jpg

87

Tak už jsem hrdým vlastníkem big_smile

88

Pajáda!

Na nějaké akci si je budeme moci vytáhnout a porovnat. wink

89

Počkej počkej ... bavíme se furt o lékárničce ? big_smile

90

To školení mám taky a tu lékárničku jsem si dneska koupil

91

To je jedině dobře. wink

Fajne.

92

I když je proti mýmu přesvědčení lovit zombíky, tak o tohoto se hlásim. A sice z důvodu, že jsem manželce bez nejmenšího váhání ošetřil popáleninu druhýho stupně na noze takovym způsobem, že nejenom nemusela do špitálu, ale dokonce o dva dny pozdějc už bez problému chodila. Fotky nemám. Pokud nebude uznáno, tak chápu, ale mimořádnou situaci, kdy se vám vlastní žena opaří vroucí vodou, nemůžete jednoduše avizovat na diskuzní fórum.

O, bo to sztandar całej ludzkości, to hasło święte, pieśń zmartwychwstania!

93

Paráda. Pokud se ti při druhém stupni podařilo zasáhnout tak, že jsi zvrátil dlouhodobé poškození tak je to moc dobrý.

A hlavně dobře pro tvou ženu, že má tak statného a šikovného muže.

Pokud máš doma i lekárničku a někdy jsi ošetřoval drobná zranění a oděrky, tak si to myslím zasloužíš. smile

94

Hm, nemám lékárničku. Respektive mám její části několika lékárniček, co jsem vybrakoval v posledních pěti zaměstnáních, ale chybí pár věcí. Nůžky a pak taková ta věc, co vypadá jako papírovej kapesníček. Sice to mám, ale ne ve sterilním provedení. Až to ukradnu v práci, tak dám znova vědět.

95

Určitě držím palce abys při té loupeži nebyl přistižen.

Jinak nůžky mi přijdou jako zbytečnost, tedy alespoň v té nepoužitelné variantě, kterou do lékarniček dávají.

96

feťák napsal:

I když je proti mýmu přesvědčení lovit zombíky, tak o tohoto se hlásim. A sice z důvodu, že jsem manželce bez nejmenšího váhání ošetřil popáleninu druhýho stupně na noze takovym způsobem, že nejenom nemusela do špitálu, ale dokonce o dva dny pozdějc už bez problému chodila. Fotky nemám. Pokud nebude uznáno, tak chápu, ale mimořádnou situaci, kdy se vám vlastní žena opaří vroucí vodou, nemůžete jednoduše avizovat na diskuzní fórum.

Vidíš, k čemu bylo dobré to utrpení tehdá, jak sis opařil palec?
Teď ještě zužitkovat to, jak sis tehdy oholil tu nohu... :-D

Co se týče nůžek v lékárničce, měli jsme hezký flamewar na Templářích. Já tvrdil, že k jodisolu a flastrům nůžky netřeba, Justy a Řepa vehementně bránili tezi, že k vytažení klíštěte a nalepení náplasti je nutno na kamarádovi rozstříhat oblečení a hned doporučili nějaké combat scissors. Já si sehnal na BDSM ocelové chirurgické nůžky ve výprodeji, byly docela levné. Jsou šikovné. V lékárničce mám nůžky z šití.

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon
Čí ruce ho rozhoupaly

97

Czekotay: Ty nůžky si potřebuju pořídit! Proč ten obchod s věcma pro leváky v centru Prahy zkrachoval, sakra?!

98

Toto mám splněno jako elektrikář ( el.proud, kyselina,louh, zlomeniny, pneumotorax, .....
Mám super výbavu lékárny ( nejen na hory ale i na sebeobranu ) a z plazů jsem viděl max 15 cm ještěrku. Petr

Petr

99

Dobrá zpráva. Myslím, že ti to budu moci uznat. Ošetřoval jsi už někdy někoho?

To já se v rámci příprav na Junktown pustil do opakování skrze knihy. Zrovna čítám "SAS příručka První pomoc pro prežití*". smile

Jsou tam docela pěkný obrázky.

*Existuje i nějaká první pomoc, která není pro přežití?

100

Dneska jsem poskytl první pomoc chlapovi, co se v opilosti zřítil v hospodě a dal si o dlaždičky do hlavy. Ale přesto doma nemám tu lékárničku.