1

Téma: Zombík první pomoci!

http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/images/ency/fullsize/17065.jpg
Popis: když dojde k nejhoršímu je potřeba vědět, jak se o sebe a druhé postarat.

Kritéria splnění:
1. Máš malou lékárničku pro první pomoc a umíš ji používat. Víš, k čemu je ten který lék a všechno, co je v ní.
2. Umíš zavést umělé dýchání.
3. Dovedeš vyčistit a ovázat ránu či odřeninu.
4. Víš, jak si počínat při mdlobách.
5. Víš, co dělat při nevolnostech a bolestech žaludku.
6. Umíš si poradit při ušknutí zmijí.
7. Dovedeš pomoci při slunečním úžehu a úpalu.

Zombíka na starém fóru získal: Hrobař

Žetonek
https://dl.dropbox.com/u/9457690/zombie/z_pomoc.png

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

2

Re: Zombík první pomoci!

Chci se zeptat jestli nemůžu dostat zombíka za první pomoc mám ted už někde 2 roky zdravovědu a všechno z uvedených věcí umim a schopnosti jsem sice nepoužil zatím naštěstí nanikom (nechci někomu v blízkosti přivodit neštěstí) maximálně na sobě obvazy

Vždy je třeba volit cestu kterou si zvolíte já si už zvolil a to pomáhat lidem.Pokud nastane zombie apokalypsa budu to já kdo bude zachranovat lidi.

3

A máš vlastní lekárničku?

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

4

j mám je to starší typ lekárničky z auta ale všechno v ní je je vlastně uplně nová akorád že vyšel ten novej zákon a musely se koupit nový.

Vždy je třeba volit cestu kterou si zvolíte já si už zvolil a to pomáhat lidem.Pokud nastane zombie apokalypsa budu to já kdo bude zachranovat lidi.

5

Tak v tom případě, není asi žádný důvod ti tohoto zombíka neuznat smile Teď už jen se pustit, do těch, které vyžadují trochu více práce wink

Ještě co bys dělal, kdyby tě uštkla zmije?

6

Tuhle otázku prosím více specifikujte, jinak je odpověď nic! Pokud nemáte alergii, nemusíte dělat nic, protože dospělou osobu zmijí jed neohrozí, maximálně se má na chvíli hodit do klidu. Za totality se s tím plašilo, nakonec se to ukázalo jako zbytečné. Nemocné srdce, alergie, dítě, stará osoba, to vše je problém, jinak se není čeho bát...

Denn die Toten reiten schnell...
Neboť mrtví cválají rychle...
Gottfried August Bürger - Lenora

7

Ale houby jed se pohybuje směrem k srdci takže je nutné ránou obvázat v bodě kde se dá zastavit oběh krve tak aby nepostupoval rychle u jedovatějších hadů se doporučuje uštknutí vycucnout ale před tim ránu která začne mokvat propíchnout u nás stačí jen zpomalit jed a dojet rychle k doktorovi

8 Naposledy upravil: Logan Raise (10.5.2012 20:21:46)

Já tě něčím praštím! U zmije je jed slabej, tělo si s ním poradí! NIKDY, ALE NIKDY nevysávaj ránu, je to úplně na nic, jed je dávno v těle a ne v ráně! Rychle se jezdí k doktoru proto, že netušíš, jestli náhodou nemáš alergii (já vím, že ne), jinak je to sranda. Dospělejch kousla zmije několik, i když se na doktora vykašlali, zmákli to. V nejhorším případě si poškodíš ledviny, proto je přeci jen lepší k doktoru zajet...
http://www.ordinace.cz/clanek/kousnuti- … -jen-boli/
Doporučuji osvěžit si první pomoc a pak zkusit zombíka první pomoci znovu...

9

Dobře Logane dám na tebe big_smile ty seš tu Zombie master příště to zkusím znova ale měl jsem pravdu že se u jedovatejších hadů se ránu musejí zaškrtit ke zpomalení big_smile

10

Škrtidlo můžeš nasadit na omezenou dobu, jinak člověk o tu končetinu přijde, jed se navíc šíří rychle. Nejdůležitější je, aby ten člověk byl klidnej, jinak se mu zrychlí oběh a jed se rozšíří rychleji, dokonce i se škrtidlem...
Jinak o první pomoci něco víš, jenom máš hodně staré informace. Stačí, aby si se znovu první pomoc naučil. (mě se to kecá, mám školení každej rok... big_smile )

11

vim že škrtidlo max 10 min pak je pozdě a čas se musí napsat tohle se ale hlavně používá při tepenném krvácení takže amputace atd to je ale hodně špatnej pohled a málo lidí má na to aby při tom cákání krve někomu pomáhali což samozřejmě neni můj případ mě krev nevadí big_smile

12

Ehm... http://www.prvni-pomoc.webgarden.cz/skrtidlo
Je mi líto, ale zase špatně... Jinak ale máš pravdu, jde o to, že pokud mu škrtidlo uvolníš, tak ten člověk zemře, takže se bere, že je lepší přijít o nohu...

13

Doprčic big_smile radši to dneska vzdám big_smile ale jen o 5 minut jsem se škrtnul big_smile příště to zkusím znova nebo že by někdo nahodil jiný téma ? big_smile

14

Já tě kousnu, přečti si to pořádně! K odumření dochází po hodině a půl, jinak se píše čas na škrtidlo s přesností na pět minut!!!

15 Naposledy upravil: chekotay (22.7.2012 14:51:14)

Zdravím z bunkru Templářů VŠB!
[reklama]Možná by vás mohla zajímat felčarská sekce na našem foru:
http://templari.tecka.eu/phorum/viewfor … c524b541ed
[/reklama]
Naši felčaři mají jak herní, tak i neherní úkoly a povinnosti. Více se dozvíte v
[überreklama]
Příručce polního medika
http://chekotay.sweb.cz/projekty/rukove … ra_054.pdf
ultimátním projektu pro postapo první, druhou i poslední pomoc, nyní již ve verzi 0,54. :-D Takže v pracovní verzi, takže občas narazíte na nesmyslné ediční poznámky.
[/überreklama]
Pokud byste chtěli více rozvádět otázku mých lékárniček, tak na akcích, které organizuju já, sebou nosím ještě tohle:
http://templari.tecka.eu/phorum/viewtop … 1ed#p13057

A ještě ke všemu mě včera Werty vyzkoušel. smile

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon
Čí ruce ho rozhoupaly

16

Jo, tak jestli tě zkoušel Werty, tak už myslím není třeba nějak dál testovat wink Gratuluji.

(pozn. zombíky budu zapisovat hromadně, teď se nám jich už sešlo opravdu dost)

17

Používat autolékarničku, jako hlavní lékárničku je pěkná sebevražda - obsah kvalitních matriálů je nulový. Při survivalu, nebo vojenské misi je lepší mít vše rozdělené podle priorit - někde na těle mít turniket (vojenské škrtidlo), protože v případě masivního poranění (mina/zombík s velkou tlamou) máte pár desítek vteřin, než bude černo a exitus. Pak bývá na výstrojí na těle (vesta/pásek) IFAK (individual first aid kit) - tam máte opět škrtidla/obvazy/morfin/celox/watterjell na popáleniny - věci k přímé záchraně života svého/spolubojovníkova. Zásoby obvazů, dlah a prášků na průjem, máte pak někde zahrabaný v báglu. Autolékárna je složením vhodná tak na jednoho středně zraněného, nikoliv jako základ na dobrou lékárnu.

Zdrsem Testíky - archiv drobných testů, kde si můžete odzkoušet, na běžných situacích, jak na tom s první pomocí jste.

Bullets, Bombs and Cups Of Tea

18

Já osobně mám starý typ autolékárničky ( ten předtím než vyšla nová vyhláška) a zkušenosti s ošetřením mám taky jelikož jezdím na tábory jako praktikant tak jsem už několikrát  ošetřoval odřeniny a menší úrazy. Jinak mám sestru zdravotní sestru big_smile zní to divně ale je to tak a  i díky ní  toho hodně vím smile tak snad to uznáte wink

19

Někdo znalý by ti mohl položit nějakou záludnou otázku wink

20 Naposledy upravil: Justy (28.8.2012 16:11:01)

Kdy se zraněný ukládá do stabilizované polohy? Nějaké výjimky?

+ zobrazit spoiler

Může se to zdát jako směšná otázka, ale nedávno jsem s hrůzou zjistil, že u nás na útvaru panuje mezi dobrou půlkou lidí přesvědčení, že SP je všelék, a jsou schopni do ní ukládat člověka bez tepu, bez dechu, s masivním krvácením a někteří snad i člověka bez hlavy, zavolat 155 a považovat to za kompletní první pomoc. big_smile

FOUR XX MERLINS
CARRY ME TO BERLIN

21

Do stabilizované polohy bych určitě nedával někoho s podezřením na vnitřní zranění (možnost zhoršení stavu osoby), ale spíš někoho kdo je v bezvědomí,nekomunikuje,zrychlený tep a dychání,má zapadlý jazyk. Prostě někoho kdo je při životě ale nereaguje třeba ani člověka který nedýchal a mě se podařilo ho rozdýchat tomu bych jen zaklonil hlavu a nečím ji podepřel abych uvolnil dýchací cesty smile snad to stačí smile

22

Může být. Člověk v bezvědomí, dýchá a má tep, není podezření na vnitřní krvácení ani zranění páteře.

FOUR XX MERLINS
CARRY ME TO BERLIN

23

Tohoto člověka bych do stabilizovane polohy radeji dal jelikoz je riziko ze se zacne dusit zvratky a kdyz je ve stabilizovane poloze tak ty mohou samovolne odtekat. Samozrejme ze bych je odstranil sam, ale je to moznost kdyz bych sem se musel  vzdalit pro pomoc ..

24 Naposledy upravil: Justy (28.8.2012 18:58:44)

Eh... to už nebyla otázka, to byla přesná definice člověka, který patří do SP. big_smile

FOUR XX MERLINS
CARRY ME TO BERLIN

25

big_smile tak vidíš i tak bych ho tam dal big_smile