51

Re: Povinná Zčetba aneb co doporučujete?

Je dobré znát všechno, nikdy nevíš...

52

Ale tahat se stím je věc jiná... každopádně není poušt jako poušt a na většině se určitě nějaký ten stromokeř najde.

V případě nouze pak ty nepotřebné kapitoly můžeš použít pro ohřev...

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

53

Vždyť ta knížka, kterou jsem ti půjčil nebyla až tak velká. Pravda "originál" příručka SAS je velká, ale je hodně malých neřkuli kapesních napodobenin...

54

A v případě nejhorším si člověk může napsat vlastní.

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon
Čí ruce ho rozhoupaly

55

Werty: Ale mi se právě bavíme o té SAS... ta co jsem od tebe měl byla rozměry ideální.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

56

chekotay napsal:

A v případě nejhorším si člověk může napsat vlastní.

Trochu tě poopravím: V ideálním případě... big_smile

57

Firejs napsal:

Werty: Ale mi se právě bavíme o té SAS... ta co jsem od tebe měl byla rozměry ideální.

Obsahově je myslím stejná s tím rozdílem, že v přír SAS jsou vypsány rizikové země. Včetně ČR big_smile

58

http://army-shop.cz/img_produkty/velke/sas-prirucka-jak-prezit-velka_1307426021.jpg
Je to tahle.
BTW: Werty,ČR je riziková?

I always figured a man
was a damn fool
if he got up
before noon.

59

Hm, mám jiné vydání od Svojtky. Autorem je Alexander Stilwell

60 Naposledy upravil: fladi (20.8.2012 20:34:39)

http://army-shop.cz/produkty/knihy---pr … /2587.html
Podrobnosti.
A ať nekecám pořád jen o jedné knize.
Už jsem četl i kroniku konce světa.
Zajímavé. Hlavně to, jak to bylo se zombies
Byl by docela pech, kdybychom se takhle připravovali a pak zemřeli mezi prvními, jen kvůli tomu, že nejsme imunní. Jinak při líčení těch zombáků jsem si hned vzpomněl na komiks Crossed. Náhoda?
Ale od poloviny, zhruba od toho, co odešel, možná ještě chvíli předtím, to už šlo z kopce. Jo, Pepa byl zajímaví podmět k zamyšlení, ale víc v té druhé polovině nebylo. Jen ten konec byl na knihu celkem originální.

I always figured a man
was a damn fool
if he got up
before noon.

61

Právě mi přistála na pultě opravdu základní kniha pro všechny příznivce zombie:
Se zombiemi se netančí
http://www.daemon.cz/kniha/17898/dosoud … se-netanci
Trochu jsem do ní nahlédl, a líbí se mi, doporučuji! Napsal to čech, takže to není jak pro blbečky, navíc jsou v knize uvedeny (v závěru) použité prameny (od 30. let 20. století po současnost; včetně Ludvíka Součka), a to se velmi cení!

Čí ruce ho rozhoupaly

62

Zajímavé a zvláštní je, že takový odborník píšící na toto téma knihy nenavštěvuje naše fórum... odkud asi čerpá informace tongue

Každopádně obálka je zajímavá a obsah by mohl být taky - uvažuji o investici.

63

[rýp] Chodí někam, kde se vedou debaty k věci a ne "v téhle hře jsem viděl a dělal tohle a tohle".. wink [/rýp]

Mistress z brahminy.

64

Hádám, že chodí do archívu. Líbily se mi pasáže z cestopisu Haiti.
Však sedni do knihkupectví, prolistuj a uvidíš, jestli se líbí, já do ní fakt jen na deset minut nakoukl, a líbilo se mi to, velký pokrok oproti "Jak rozeznat, že váš kolega je zombie" a podobným americkým slátaninám.

Čí ruce ho rozhoupaly

65

Beru! Škoda, že jsem to nevěděl včera. V pondělí musím zajít do místní pobočky Librexu, snad budu mít štěstí.

66

Malá poznámka bokem:
Ve Stockholmu jsem viděla jsem v jakýmsi antikvariátu World War Z på svenska. Ale měli zavříno, helvete. Takže kulturní obohacení se nekonalo:(

Man ska aldrig visa hundar att man är rädd. För då hugger de. (Samma gäller de levande döda.)

67

Dlažky tam nebyly? big_smile

CONTROVERSIAL; VERY DISTURBED

68 Naposledy upravil: Nebožka (27.8.2012 18:08:49)

Žádný použitelný + mnoho poteciálních očitých svědků (jako že těch byl naopak nadbytek:D)

Man ska aldrig visa hundar att man är rädd. För då hugger de. (Samma gäller de levande döda.)

69

Nebožko: chceš to půjčit alespoň v CZ, nebo máš ještě čtecí frontu?

70

Stále frontu, ale mohla bych zas prostřídat žánry, takže si to ráda půjčím:)

71

OK, na pozimním kempu budeš, že?

72

chekotay napsal:

Právě mi přistála na pultě opravdu základní kniha pro všechny příznivce zombie:
Se zombiemi se netančí
http://www.daemon.cz/kniha/17898/dosoud … se-netanci
Trochu jsem do ní nahlédl, a líbí se mi, doporučuji! Napsal to čech, takže to není jak pro blbečky, navíc jsou v knize uvedeny (v závěru) použité prameny (od 30. let 20. století po současnost; včetně Ludvíka Součka), a to se velmi cení!

Jo! V pondělí jsem to sice nestihl, ale dnes jsem do knihy zašel a měli ji tam!
Teď ještě najít nějakou poruch v časoprostorovém kontinuu, abych ji stihl přečíst.
Písmenka jsou bohužel veliká, takže to snad zvládnu. Pak napíšu o co go. Předmluva je v mírně humorném duch a představuje autora jako stejného blázna jako jsme my smile

73

Plánuju to.

werty napsal:

OK, na pozimním kempu budeš, že?

74

OK smile

75

Tak už mám skoro přečtený Den Trifidů a můžu říct, že mě to překvapilo - je to docela chytrá knížka, někdy mi tedy to "filozofické" povídání připadá do děje naroubováno až příliš "tvrdě", ale i tak se to čte příjemně... a docela jsem nevěřil, že to autor napsal už někdy v roce 1951 - opravdu se to na knize nedá poznat.

Pár části mi strašně připomnělo knihu "Kronika konce světa".

A jsem zvědav jak to dopadne, ale každopádně už teď mohu jen doporučit.