26

Re: Povinná Zčetba aneb co doporučujete?

Tak už ji mám v tištěné podobě. Teď budu mít alespoň co číst cestou na sraz. Děkuji Wertimu že mě na tuto knihu upozornil.

27

To ti přeji wink Já jí budu Wertymu na srazu vracet.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

28

Dneska, otevřu bednu, a co nevidím:
http://storage.cpress.cz/images/large/126bb9c3e1b283d3189da3ec81ad9947.jpg
a hned pod tím další knížka:
http://3.bp.blogspot.com/-vf0tz8VVPFs/UA_mkZYJU0I/AAAAAAAABl4/SDBEt8TcfH4/s1600/15313ae898d902f1f1e904966e610960.jpg
Tak to mě fakt pobavilo. smile A protože to vydává CPress, což není nijak pofiderní firmička, tak to nejspíš budou mít ve všech knihkupectvích. smile

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon
Čí ruce ho rozhoupaly

29

Hehe smile Zombie hold fakt táhnou... už i do kuchyně smile

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

30

Pěkné, asi koupím manželce novou kuchařku k Vánocům big_smile

31

SHOT - LITTLE FISH in
AARGH! - Singapurský speciál, Analphabet Book 2008
Několikastránkový komiks o revenantech.

Čí ruce ho rozhoupaly

32

To už by pomalu mělo být v antikvariátním zboží. Máte ho v Librexu?

33

werty napsal:

To už by pomalu mělo být v antikvariátním zboží. Máte ho v Librexu?

Jo, teď si to tady čteme. :-D

Čí ruce ho rozhoupaly

34

V neděli ve 14:27?

35

Ano. Některá knihkupectví mají otevřeno i o víkendu.

Mistress z brahminy.

36

Úžasné. Ne tolik pro zaměstnance.

37

werty napsal:

Úžasné. Ne tolik pro zaměstnance.

Naštěstí jsou zákazníci solidární a nechodí (dneska jen rusové, švýcaři, japonci, angličané, němci...), takže máme čas si číst komiksy. smile

Čí ruce ho rozhoupaly

38

Koukám, že má Librex každý den do osmi. Na co si vlastně stěžuju?

39

V neděli do šesti.

Čí ruce ho rozhoupaly

40

To mám 2x do týdne a stačí mi... kdeže do osmi. Nemyslitelné! Již od druhého vyhoření se moje pracovní morálka pohybuje na pomezí ignorance, beznaděje a permanentní nasranosti. Dny do šesti jsou učiněná muka. Dnes jsem jedny prožíval. Vím o čem mluvím...

41 Naposledy upravil: toudi_sk (13.8.2012 21:53:42)

jo, jeden čas som robil u súkromníka, ku koncu 4 mesiace (október/ říjen až január/ leden) v kuse
každý deň od 7:00 do 17- 18:30, ako sa zadarilo, mal som 3 dni voľna na vianoce a jeden na
Silvestra a Behemont na brahmíne bude rozvíjať nejaké teórie o zákonníku práce big_smile big_smile big_smile big_smile

42

toudi_sk napsal:

jo, jeden čas som robil u súkromníka, ku koncu 4 mesiace (október/ říjen až január/ leden) v kuse
každý deň od 7:00 do 17- 18:30, ako sa zadarilo, mal som 3 dni voľna na vianoce a jeden na
Silvestra a Behemont na brahmíne bude rozvíjať nejaké teórie o zákonníku práce big_smile big_smile big_smile big_smile

A jak pracoval ten soukromník? Hádám, že když chtěl vydělat, tak byl v práci stejně jak ty?
Mě nevadí 12, po 7 hodinách upadám do kómatu... :-D
Dneska jen 6, hurá!

Čí ruce ho rozhoupaly

43 Naposledy upravil: toudi_sk (14.8.2012 15:26:58)

on bol konateľ firmy a o práci ako takej nemal niekedy ani šajnu, navyše ak mal kolega problém
robiť každý víkend, lebo staval barák, tak dostal okamžite padáka, toho šéfa treba zažiť naostro, takto sa to počúva ako sci-fi mimo reality big_smile

44

waump napsal:

V současnosti vyšla v Knižním Klubu kniha Vteřinu poté od Williama Fortschena. Je to scifi o Americe zasažené EMP zbraní (takže žádní zombíci). Ale je velice dobře napsaná a hodně podrobně rozebírá situaci ve společnosti po zhroucení systému infrastruktury. Je to zatím nejrealističtější postapo knížka jakou jsem četl. Není se co divit,Fortschen je profesor vojenské historie, přednáší sociologii a v armádě se zaobíral logistikou, takže má informace z první ruky.

Toš to by nemuselo být špatné. Cena kolem 3 kil počet stran 416, což je příjemné zjištění, že ještě existují knihy, u kterých se platí méně než Kč/stránku. Něco jako recenze:
http://www.sarden.cz/recenze-william-r- … erinu-pote

45

Recenzi jsem nečetl celou ale společně s komentářem působí kladně.

Na zaří chystaný seriál Revolution bude mít možná/zřejmě (až na kouzelnou flashku) podobnou zápletku.

46

Až na to, že Revolution bude takové příjemné romanticko dobrodružné pokoukání s rodinnými hodnotami. Fortschen je hodně syrové drama. A Revolution je navíc podle jiné knižní série Nichaela Stirlinga - Emberverse

Nemám rád zombíky... Proto rád koukám na filmy, kde jim rozstřelují hlavy.

47

Asi to dám sem. O knihách jsme se už na fóru zmiňovali v samostatných tématech, ale v článku za odkazem jsou pohromadě.

Letní literární zombie speciál – Žánr, který se pokouší vstát z hrobu

V čase odpočinku a kratochvílí se podíváme na zoubek třem knižním novinkám, které spojuje téma oživlých mrtvol. Oblíbený útvar odvozený od duchařských historek a gotických románů se v poslední době inspiroval kinematografií a do strašidelné směsi přimíchal notnou dávku humoru, něco milostné romance nebo i psychologické prvky. Jak zacházet s nemrtvými (Argo, 2012) poradí John Ajvide Lindquist. Seth Grahame-Smith ukazuje, že oblíbenou hrdinku z nesmrtelné knihy Jane Austenové nerozhodí nic – ani Pýcha, předsudek a zombie (Mladá Fronta, 2012). Marion Isaac zase názorně předvádí, že když někoho lákají Chutná těla (Argo, 2012), může se mu stát, že s čerstvým mozkem pozře i zamilované myšlenky.

číst dál: http://www.kulturissimo.cz/index.php?li … detail=719

48

werty napsal:

např. SAS Příručka jak přežít od Johna Wisemana

Mám ji čerstvě doma, je dle mého názoru fakt super smile
Spousta věcí co jsem hledal (lov, rybaření, KPZ, oheň)
Jen mi trošku vadí jak je tlustá, takže už to není ani tolik příručka do kapsy. Jenže jak jinak to udělat, aby si to koupilo co nejvíc lidí? Nacpat tam co nejvíc okruhů....

I always figured a man
was a damn fool
if he got up
before noon.

49

Mno jo, ale vemsi, že by byla tenčí - a pak bys něco potřeboval najít a hle! Zrovna to vynechali... ale tahat se s velkou knihou může být taky pěkná otrava.

50

Mně jde hlavně o rozepisování pouští, tropů, ostrovů a pólů (cca 40 stran jen v kategorii podnebí)  a také jak přežít na moři (24 stran).
Je tam toho ještě více, ale chápu to, není to dělané pro občana České republiky, je to použitelné skoro celosvětově (jen na těch pouštích moc ne, dost se tam počítá s dostupností dřeva).

I always figured a man
was a damn fool
if he got up
before noon.