1 Naposledy upravil: werty (10.6.2012 21:17:51)

Téma: Povinná Zčetba aneb co doporučujete?

Napadlo mne založit samostatné téma, kam můžete psát knihy, které doporučujete k přečtení a mají nějaký alespoň vzdálený vztah k zombiím, apokalypse nebo alespoň přípravě k přežití.

Z těch, které už na Z4F fóru máme, bych doporučil 2 dosud přeložené knihy Maxe Brookse.
Z těch, které tu nemáme např. SAS Příručka jak přežít od Johna Wisemana a Cestu od McCartyho.

2

Re: Povinná Zčetba aneb co doporučujete?

Cesty krve a Vyhlídka na věčnost.. na stole za mnou pak leží Stroncium, jenž by se též mělo věnovat nemrtvým, ale zatím jsem ho neotevřel.

Co se týče nějakého reálného přežití, tak bych stejně jako ty přidal Brookse.. a víc další takové, řekl bych, vzdělávací (:)) literatury jsem asi zatím nečetl. SAS jsem si tedy nějaký rok zpátky prohlížel, ale moc si z toho asi nepamatuji.

Možná bych doporučil ještě něco o sebeovládání, pozitivním myšlení atp.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

3

Zdar

Naprosto zasadní a fundamentalní dílo, které by měl zhltat z povinnosti každý je DEN TRIFFIDů...

osobně to považuji za dokonalou knihu našlapanou mnoha k dokonalosti dovedenými uvahami....

Ta kniha má v sobě tisíce odpovědí a řešení... ostatně nestala se kultovní pro nic za nic

Jarda

4

Firejs napsal:

Cesty krve a Vyhlídka na věčnost.. na stole za mnou pak leží Stroncium, jenž by se též mělo věnovat nemrtvým, ale zatím jsem ho neotevřel.

Rozhodně doporučuji všechny knihy od Kulhánka, opravdu jsem nikdy nic lepšího nečetl.
A nějaká kniha co souvisí s Apokalypsou? Rozhodně Tma od Ondřeje Neffa, zanechá to v člověku takový zajímavý pocit...

Don't be afraid to take a ride on the rape train.
I know mistakes were made. Some died on the rape train.
And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

5

Puls...

Denn die Toten reiten schnell...
Neboť mrtví cválají rychle...
Gottfried August Bürger - Lenora

6

Tmu i Puls si snad někdy přečtu a Den trifidů už je ve frontě wink

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

7

Logane, můžeš to prosím nějak upřesnit? Stáhl jsem si nějaký PULS na ulož.to a byl to časopis pro ženy... (tedy pokud jsi nemínil ten časopis)

And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

8

Myslí, knihu PULS od Kinga, která se pokud vím stáhnout nikde nedá... snažil jsem se o to už několikrát.

9

Myslel jsem časopis pro ženy, ale po Firejsovo komentáři se budu tvářit, že jsem myslel Kingovo knihu...
(jinak Kingovo Puls ze začátku dobře popisuje atmosféru apokalypsy)

10

Martin Moudrý - Temné záblesky. Tohle byla jediná kniha, u které se mi chtělo zvracet...
MAXIMÁLNÍ SPOILER POZOR!

+ zobrazit spoiler

Opravdu, je to spoiler co zkazí knihu

+ zobrazit spoiler

Hrdina se stáhl do lesní hájenky a chystal se, že bude přežívat lovem. Při putování lesem našel mrtvolky všech zvířat, co jich v lese bylo. Pak se po dlouhé morální diskuzi rozhodl, že sní člověka. To není tak špatné, jenže když si uvědomíte, že to samé by se vám mohlo stát při ZA...

11

Pokud nevadí angličtina, tak mám PULS v počítači...

"Only dead fish swim, with the stream."

12

Smile napsal:

Pokud nevadí angličtina, tak mám PULS v počítači...

Sice se angličtinu učím již 4 roky, ale stejně nerozumím ani prd. Škoda...

13

Tak zajdi do knihovny, Puls vyšel i v češtině.

V knize se podle mého názoru projevily všechny klady a zápory Kingovy tvorby - výborně vykreslená psychologie postav a atmosféra a konec, který mi u Kinga vždy připadá, jako by byl donucen psaní ukončit a nevěděl jak.

14

Kdybych ti mohl vlézt do příspěvku werty, tak se pod něj podepíšu...

15

Ale jinak velmi dobrá kniha. Dodnes mne ze sna probouzí noční můra v podobě nahého atleta s anténou v ruce big_smile

16

JWK napsal:

Zdar

Naprosto zasadní a fundamentalní dílo, které by měl zhltat z povinnosti každý je DEN TRIFFIDů...

osobně to považuji za dokonalou knihu našlapanou mnoha k dokonalosti dovedenými uvahami....

Ta kniha má v sobě tisíce odpovědí a řešení... ostatně nestala se kultovní pro nic za nic

Jarda

tak pod to se podepíšu i já ...  mám to načteno i v MP3   takže jsem to jakoby "četl" i v práci
papírovou mám za sebou 3x .. poslechnutou 5x  :-)

17

fladi napsal:

Martin Moudrý - Temné záblesky. Tohle byla jediná kniha, u které se mi chtělo zvracet...
MAXIMÁLNÍ SPOILER POZOR!
[/spoiler]

Uff, ještě že jsi dal jeden spoiler navíc big_smile Někdy se to chystám přečíst - páč Cesta tři ani Konec křížů (co jsem četl), se mi docela zamlouvaly (Kříže miň). Takže po druhém varování jsem ten druhý neotevřel smile

PULS a knihovna, to mě nenapadlo.. tak třeba po prázdninách smile

18

Je to i trošku podobné Cestě, sou tam mimozemšťani. (Tohle spoiler není, je to i na obálce knihy)
Ale pokud nemáš nic jiného na čtení, doporučuji přečíst. Minimálně 1. třetinu.

19

Už jsem si to našel na netu. Kupodivu je to velmi lehce k nalezení (chtěl jsem jen nějaké bližší info ke knize a skoro první odkaz byl na archiv autorových knih v pdf a txt)

20

nevíte někdo jestli se někde dá stáhnout kniha "Zombie příručka pro přežití"

21

V angličtině není problém najít, pokud to chceš ale česky, tak budeš muset asi zaběhnout do obchodu/knihovny... osobně jsem ji v cz v pdf nikde neviděl... můžeš se zkusit zeptat na nějakém specializovaném fóru warez/e-book.

22

http://i.lidovky.cz/pes/09/074/pnesd/HPE2cc22d_1916.jpg
Asi bych přihodil českou knihu:"Kronika konce světa" od "Shigora Birdmana", jenž vyšla v pevnosti.

Knížečka pojednává o konci světa jak ho známe, popisuje přežívání ve světě mrtvých a hlavně budování lepších zítřků, jenž by Vás třeba mohlo inspirovat, přestože zombie hrají vedlejší roli tak myslím, že můžu doporučit wink

Recenze:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/recenz … _scifi_hpe

23

Škoda, že Neff nedal do Tmy zombie. Vedle Birdmanovy Kroniky konce světa je to nejpovedenější české postapo.

24

Kroniku konce světa jsem dnes dočetl. Jistě, je to žánrovka, nicméně mně se moc líbila. Dost originální pojetí zombíků. :-)

Firejs napsal:

http://i.lidovky.cz/pes/09/074/pnesd/HPE2cc22d_1916.jpg
Asi bych přihodil českou knihu:"Kronika konce světa" od "Shigora Birdmana", jenž vyšla v pevnosti.

Knížečka pojednává o konci světa jak ho známe, popisuje přežívání ve světě mrtvých a hlavně budování lepších zítřků, jenž by Vás třeba mohlo inspirovat, přestože zombie hrají vedlejší roli tak myslím, že můžu doporučit wink

Recenze:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/recenz … _scifi_hpe

25

S Kronikou konce světa souhlasím. před pár hodinami jsem si ji stáhl a už mám přečtených prvních 100 stran. Sice to není po literární stránce nic převratného ale je to dobře zvládnuté. A to že děj je zasazený do Brna a okolí je pro mě hlavní plus. :-)
Když navíc přihlédnu k nízké ceně tak to pro mě dělá jednoznačnou koupi a to i přesto že ji mám v PC.