26

Re: O co jde, dotazy a diskuze o lovení

fladi napsal:

Já myslel z právní stránky. Jinak rozdělat oheň bez sirek (zapalovače, křesadla, ...) se mi už taky párkrát povedlo, ale dá to dost zabrat...

V lese je rozdělávání ohně zakázáno. Lesem je míněn pozemek určen dle katastru nemovitostí k lesnímu hospodaření a pás vně jeho obvodu o šíři 50 metrů.

V praxi to znamená, že tento zombík má dvě roviny:
- 1. level: uděláš to na zahrádce
- 2. level: uděláš to v lese, přičemž se musíš tak namaskovat, aby tě neobjevil lesák (zombivec). smile

Mimochodem, také jíst vajíčka divokých ptáků - nebo jen sbírat jejich skořápky - je rovněž zakázáno.
Celé území ČR je chráněné, a všechny organismy zde žijící jsou chráněné, některé pak zvláště. Zvláště chráněná území mají specifický režim (např. zákaz chození mimo stezky, nebo zákaz sběru lesních plodů). Často je zde zákaz táboření. Dva roky zpátky vyhrál jeden tramp soud, když přespal v CHKO a načapala ho hlídka. On se bránil s tím, že netábořil, nýbrž pouze bivakoval. Ovšem když rozděláte oheň, tak to už táboření je.
Lovit je možno lovnou zvěř, pokud jste majitelem povolenky, atd.
V lese je možno sbírat pro vlastní potřebu lesní plody a "suchou, na zem spadlou klesť". (HINT: Zeptejte se své češtinářky, co přesně tato věta znamená. smile Nápověda: V češtině se vyplatí všímat si čárek.)
Tato nařízení je možno porušit, pokud by jejich dodržením došlo k újmě na zdaví, ohrožení života či nedozírným materiálním škodám.
Tedy když zapadnete někde v Beskydech a po třech dnech bloudění padnete na medvěda, tak nebudete přemýšlet nad tím, že to je chráněné zvíře, ale tasíte rybičku, uříznete méďovi hlavu a sežerete jeho horké srdce bez nejmenších výčitek svědomí a strachu z legislativního postihu. big_smile

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon
Čí ruce ho rozhoupaly

27

Díky za informace wink

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

28

Mimochodem: Obdivuju lovení zombíků! Sám jsem něco podobného (hádám, že inspirován stejným zdrojem smile ) zkoušel kdysi na Madbrahmíně a potom taky na Templářích, ale lidi se do toho nehrnuli, nějak chyběl ten mladistvý elán. Nyní jsem se rozhodl, že vás zneužiju a pro Templáře vyhlásil, že pokud uloví zombíka, dostanou za něj nějaké expy.
Na templářském fóru existuje také jeden oddíl, zavátý prachem, jenž se zabývá sebezdokonalováním, ačkoliv spíše po informační stránce - Seminář.
http://templari.tecka.eu/phorum/viewfor … f2a54eaeff
I tímto způsobem je možné hrát náš online/offline LARP.

Čí ruce ho rozhoupaly

29 Naposledy upravil: toudi_sk (16.8.2012 17:48:57)

presne kvôli tomu, čo tu postol Cheky sa nehrniem do zombíka prežitia, či čo to je, proste toho
o spravení prístrešku, sme v civilizovanej krajine a nabehnúť niekam do lesoparku
v okolí Bratislavy zo sekerkou a mrzačiť stromy sa mi proste ekluje a musí mi stačiť vedomie,
že po prelúskaní knižky o trampskom táborení to zmastím
hoci Sybrakos na NÚ tou útlou knižočkou pohrdol, lebo tam vystupujú "kovbojovia" namiesto nejvysíls

30

No já počítám s tím, že lesáci budou dělat probírku a já využiji již pokáceného stromku. Oheň zamaskuju do výkopu a budu ho udržovat pro forma.

Čí ruce ho rozhoupaly

31

toudi_sk napsal:

presne kvôli tomu, čo tu postol Cheky sa nehrniem do zombíka prežitia, či čo to je, proste toho
o spravení prístrešku, sme v civilizovanej krajine a nabehnúť niekam do lesoparku
v okolí Bratislavy zo sekerkou a mrzačiť stromy sa mi proste ekluje a musí mi stačiť vedomie,
že po prelúskaní knižky o trampskom táborení to zmastím
hoci Sybrakos na NÚ tou útlou knižočkou pohrdol, lebo tam vystupujú "kovbojovia" namiesto nejvysíls

Tu knížku bych chtěl někdy vidět wink
BTW zastávám názor, že útlé knížečky jsou nejlepší (sorry pane King)

32

werty napsal:

Tu knížku bych chtěl někdy vidět wink
BTW zastávám názor, že útlé knížečky jsou nejlepší (sorry pane King)

ak nezabudnem, donesiem, myslím, že sa to volá "Zo zálesáckej kuchyne"

33

Díky, díky smile

34

Chci se zeptat když chci získat zombíka hladu tak když splním nejíst 24 hodin tak jak zjistíte, že jsem nejedla nebo tak...A jak ho získám ? Kde se to zaznamená? díky za odpovědi

35 Naposledy upravil: toudi_sk (8.12.2012 16:16:01)

to je tvoja česť a hrdosť, ktorá ťa núti správať sa správne a úprimne, tešilo by ťa , ak by si tie odznaky získala nečestne? okrem toho je v tvojom vlastnom záujme si dokázať, na čo vlastne máš, aj v škole sa učíš pre seba a nie pre známky (aspoň by to tak malo byť), nikto ti to nebude kontrolovať, ale tiež ťa nikto neodsúdi, ak to splniť chceš a nakoniec priznáš, že na to momentálne nemáš schopnosti, proste to spravíš inokedy, alebo aj nie, svet sa preto nezrúti

zoznam lovcov zombíkov sa toť

http://zombie.4fan.cz/forum/viewtopic.php?id=22

36

Přesně tak, jak píše Toudi smile

37 Naposledy upravil: toudi_sk (9.12.2012 07:04:28)

ale úprimne povedané, ak máš naozaj 13, nie som pevne presvedčený, že budeš mať
naozajstnú šancu držať/ vydržať 24h hladovku, už len kvôli rodičom, okrem toho ja by
som v tvojom veku pri "hladovke" od rána do poobedia na večeru zjedol aj klince, do
rána by som nevydržal ani na posteli skrútený do klbka sad

ale kľudne to ber ako podpichovanie, ktoré ťa môže nabudiť a keď je človek nasraný,
tak dokáže veci, že sa potom niekedy aj sám diví, ako to vlastne mohol dokázať:D

38

toudi: jde o to se zabavit smile v mládí jsem měl rohlík na den a celej den jsem lítal s klukama po venku a mlátili se větvema... no, a druhej den jsem byl jak kyselina... big_smile

"Marigold sa dycky přisere, kde sa cosi zajímavého rychtuje a všeci vijú, že nepomáhá ani nepřekážá a že na štrece sa šušmat nebude. Něco jako lopušina na psom ocasu."

Yarpen Zigrin

39

Nechtěli byste udělat Zombíka alkoholu? Šlo by o to, že po apokalypse možná nebude možno vyrabovat bary, supermarkety a večerky (kde prodává pan Nguyen nebo paní Tran*). To znamená nutnost opít se z toho, co dům dal, případně alkohol vyrobit. Zombík alkoholu by byl třístupňový.
1 st.) vypití alpy bez použití chleba, cukru a dalších prostředků
2 st.) výroba vlastního chlastu - piva, vína, pálenky, likéru, moštu, und so weiter.
3 st.) vypití rumu z nekolkované láhve od Likérky drak http://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_porc.png
http://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_clown.png
Cílem každého stupně je, získat tento mok a opít se z něj, nalít si do láhviček pro dny trudomyslnosti. Na tento bod navazuje Zombík obchodu, který vyrobený chlast bude prodávat na aukru, založí si internetový obchod a udělá o něm skupinu na facebooku. Zombík obchodu je ulovený v případě, že prodáte minimálně 1 litr chlastu. V případě neúspěchu o ulovení Zombíka obchodu následuje Zombík obhájce, kdy musíte orgánům činným v trestním řízení vysvětlit, že jste se vy, respektive vaši spolupřeživší nedopustili ničeho špatného. V případě neúspěchu následuje Zombík vězení, kde jde pouze o odpikání* trestu. Vězení zároveň umožňuje skvělé podmínky pro cvičení ostatních Zombíků. Ale pokud ani zde neuspějete a neuspějete v lovu Zombíka bezpečné vězeňské hygieny, máte díky vyhřezlosti konečníku velkou šanci získat alespoň Zombíka všudesráče.
http://r28.imgfast.net/users/2815/39/47/79/smiles/841996.gif
*vzhledem k tomu, že mají oba občanství, podnikají legálně, mají dražší cigarety než v kauflandu, nemusíte upozorňovat policii
** slovo pikat je slovo příbuzné od slova pikaču, proto píšeme i

A jelikož se mi ti Zombíci líbí i po několikátém přečetní, hodnotím to třemi hvězdami s Fidelem Castrem.
http://illiweb.com/fa/i/smiles/star3.png http://illiweb.com/fa/i/smiles/star3.png http://illiweb.com/fa/i/smiles/star3.png http://r28.imgfast.net/users/2815/39/47/79/smiles/00castro.gif

O, bo to sztandar całej ludzkości, to hasło święte, pieśń zmartwychwstania!

40

Feťáku dej mi trochu tvého matroše prosím tě..:D

Never back down smile

41

Hele co takhle vymyslet fakt něco užitečnějšího big_smile big_smile

Například třeba něco jako stavitele nebo ták ;-)

Jakože třeba konstrukce lávky, posedu, barikád atd.

,,Štěstí přeje připraveným a odvážným... proto buď připraven bojovat,,

42

:: pozerá na tabuľku ulovených zombíkov a zapcháva si uši, to až to tu uvidí Firejs ::

myslíš si, že keď niekto nespraví zombíka, ku ktorému okrem času nepotrebuješ nič (chuť je samozrejmosť), tak sa všetci vrhnú na niečo, ku čomu potrebuješ okrem chýbajúcej chuti aj materiál, čas, šikovnosť a hlavne podmienky? nie každý býva na samote u lesa s vlastným kusom prírody big_smile

43

feťák: sory, ale mám záchvaty smíchu, asi si tě koupím domů pro případnou depku big_smile jinak tu alpu mám splněnou big_smile za mejch mladejch let jsem k ničemu jinýmu neměl přístup... big_smile

"Marigold sa dycky přisere, kde sa cosi zajímavého rychtuje a všeci vijú, že nepomáhá ani nepřekážá a že na štrece sa šušmat nebude. Něco jako lopušina na psom ocasu."

Yarpen Zigrin

44

Alpu bez cukru jsem nepil už hodně dlouho a nemíním se k tomu na stará kolena vracet.
Ale jinak to asmi mám splěnno. :-P

Čí ruce ho rozhoupaly

45

Zombíků máme na skladě připraveno docela dost, ale vzhledem k tomu, že se poslední dobou málokomu chce plnit ty co jsou zveřejněné*, si myslím, že nemá smysl přidávat další. Takže pokud chcete další - dělejte ty co tu už jsou... mnohé jsou opravdu jednoduché a nic kromě trochy snahy nestojí wink

*třeba je to jen zimou...

Každopádně si za nimi stále stojím, ale nevím jak Vás motivovat je plnit... takže klidně napište nějaký tip.

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

46

zNz napsal:

Feťáku dej mi trochu tvého matroše prosím tě..:D

Wolfric napsal:

feťák: sory, ale mám záchvaty smíchu, asi si tě koupím domů pro případnou depku big_smile jinak tu alpu mám splněnou big_smile za mejch mladejch let jsem k ničemu jinýmu neměl přístup... big_smile

Znamená to tedy, že jsem ulovil Zombíka humoru?  http://r28.imgfast.net/users/2815/39/47/79/smiles/588316.gif

O, bo to sztandar całej ludzkości, to hasło święte, pieśń zmartwychwstania!

47

Firejs napsal:

Zombíků máme na skladě připraveno docela dost, ale vzhledem k tomu, že se poslední dobou málokomu chce plnit ty co jsou zveřejněné*, si myslím, že nemá smysl přidávat další. Takže pokud chcete další - dělejte ty co tu už jsou... mnohé jsou opravdu jednoduché a nic kromě trochy snahy nestojí wink

*třeba je to jen zimou...

Každopádně si za nimi stále stojím, ale nevím jak Vás motivovat je plnit... takže klidně napište nějaký tip.

Inu asi to opravdu bude tou zimou. Konkrétně já jsem nedávno zjistil že mi ohromě klesla kondice, takže dělám na tom zombákovi síly big_smile

,,Štěstí přeje připraveným a odvážným... proto buď připraven bojovat,,

48

Co třeba zombík vegetariján,zombík chovatel ,apod......

49

Viz můj předchozí post v tomto tématu.

50

Hele já udělal nějaký zombíky. A když jsem je plnil nevědomky a nemam z nich fotky musim je udělat ještě jednou nebo jen z inscenovat jejich plnění.