1 Naposledy upravil: werty (8.5.2012 21:05:44)

Téma: Zombiee :D (vznik, typy a reakce obyvatelstva)

Chcem sa opýtať že zombie ako ich poznáme (či už Romerovi alebo 28dní poté) v skutočnosti vzniknúť nemôžu či?

edit Werty
upraven název tématu

Never back down smile

2

Re: Zombiee :D (vznik, typy a reakce obyvatelstva)

Myslíš že ne? Spoustu věcí ještě neznáme a neumíme vysvětlit. V některých velmi starých dokumentech se dokonce o oživlých mrtvolách jako hrozbě píše, viz. asi nejstarší - Epos o Gilgamešovi.

I když se Romerovy zombie zdají být hodně nepravděpodobné, infikovaní podobní těm z 28 by klidně mohli existovat. Stačil by nějaký vysoce nakažlivý vir nebo látka, která by měnila vědomí případně odbourávala nebo blokovala některé lidské pudy. Taková psychofarmaka existují.

Také musíme zohlednit fakt, že termín zombie původně označoval živou osobu a takovéto osoby jsou také zdokumentovány.

Takže hodně záleží co si pod pojmem zombie představuješ.

3

Takže zombie môžem ako hrozbu očakávať?
Pod pojmom "zombie" si predstavujem--> človeka alebo mŕtve telo bez vlastnej vôle ktorá má potrebu iba jesť živé maso, není moc inteligentné a dokáže prežiť niekoľko mesiacov bez potravy
To je moja predstava o zombie

Never back down smile

4

Ani tuto možnost bych úplně nevylučoval, i když se nám zdá málo pravděpodobná. Upřímně řečeno, pomalé, mrtvé zombie, jsou ta nejlepší možná varianta. I když asi děsně smrdí smile

5

Ja osobne nevylučuji žádnou možnosť, lidstvo je na vysoké přičke vývoje ale nezná všechno, takže bych se nečudoval kdyby sem se raz zobudil a počul venku vykrikovať "braaaains" alebo "mozkyyyy"
Jo nejlepší varianta jsou pomalá nemotorná zombie které smrdí big_smile vždy je to lepšie ako kdybych měl bojovať proti zombie které má vysoké IQ a umí běhat

Never back down smile

6

Díky bohu že žijeme v realitě a tak zombie začnou umírat po pár týdnech hladu jako lidé a nemají žádné výhody jako v některých nejmenovaných filmech.. A když budeme mít opravdu štěstí tak mrtvý začnou umírat po několika dnech, když nepotkají živého k snědku, protože určitě jako lidé budou potřebovat pít (v jejich případě asi krev) jinak by prostě ani nemohli fungovat.

„Jestliže mi někdo dovede přesvědčivě dokázat, že nesprávně soudím nebo jednám, milerád své mínění změním; neboť hledám pravdu, kterou ještě nikdy nikdo škodu neutrpěl. Škodu mívá leda ten, kdo setrvává ve svém klamu a nevědomosti.“

Císař Marcus Aurelius Antoninus.

7

Nakousl si zajímavou věc... vyschnou zombie? V letních vedrech to může jít docela rychle. Co myslíte?

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

8

No to bych neřekl viz World War Z ale umrznutí v zimě je reálná varianta. Já vidim zombie v nejlepší podobě jako ty v Resident Evil v tom nejhoršim případě 28 Weeks later protože tam se člověk na blízko neubrání a na dálku s velkou potíží to je taky důvod proč to šlo ve filmu tak rychle všechno do kytek protože mužou zkoro běžet neomezeně takže šíření infekce okamžité

Vždy je třeba volit cestu kterou si zvolíte já si už zvolil a to pomáhat lidem.Pokud nastane zombie apokalypsa budu to já kdo bude zachranovat lidi.

9

Nejpravděpodobnější je opravdu možnost viru a tam by šlo o krátkodobou a rychlou záležitost. K přežití by stačilo počkat pár měsíců, kdy by zombie umřeli. Umrzli, chcípli na dehydrataci, cokoliv. Dokud by papali lidi, byli by v pohodě, krev a maso by jim dodala vše potřebné, jakmile by příjem potravy zmizel, bylo by po nich. V tom byl film 28 dní poté dokonalej, zobrazoval zombie nákazu naprosto reálně, včetně všech kladů a záporů. Taky by se opravdu dalo čekat, že přesně tohle nás může potkat a to velmi snadno. Největším adeptem je opravdu ta vzteklina, po ní jsou favority biologické zbraně.
Taková ta klasická Romerovo zombie... No... Já jsem věřící, takže věřím tomu, že vzniknout může. Nemrtvý je sice dost neuvěřitelnej, ale jsou věci mezi nebem a zemí, o kterých my, ubozí smrtelníci, nemáme ani ponětí. O klasickejch chodících mrtvolách mluví každá kultura a i když se to dá vysvětlit, třeba na tom něco je. Jednou se probudíme... A Night of the living dead bude mezi námi...

Denn die Toten reiten schnell...
Neboť mrtví cválají rychle...
Gottfried August Bürger - Lenora

10

Firejs napsal:

Nakousl si zajímavou věc... vyschnou zombie? V letních vedrech to může jít docela rychle. Co myslíte?

V případě nakažených nějakým virem velmi snadno. Asi by si pomáhali určitou hybernací, ale při blbnutí ve vedru by kapali jak mouchy. Hlavně by se přehřívali, protože chladící systém člověka je pot a na pot musí být dostatek tekutin. Ale kdo se potí, nezaslouží slitování, takže kdyby se nepotili, chcípli by ještě rychleji...
Fakt doufám, že se někdy dostanu na sraz, protože už to úplně vidím. Hospoda, uctivej kruh štamgastů, kteří by nechápavě čučeli na skupinu lidí, která by se nad pivem vášnivě hádala o tom, jestli zombie musí na záchod... big_smile big_smile big_smile

11

Já to vidím tak že se začnu připravovat na ZA big_smile nechci bejt nepŕipravenej když k tomu vážne dojde big_smile

Never back down smile

12

zNz napsal:

Já to vidím tak že se začnu připravovat na ZA big_smile nechci bejt nepŕipravenej když k tomu vážne dojde big_smile

Štěstí přeje připraveným... smile

13

Jo podle toho se snažím řídit smile

A teď vážne kto si robil zásobu a přišli mu na to? big_smile

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region … -strelami/

Never back down smile

14

zNz napsal:

Jo podle toho se snažím řídit smile

A teď vážne kto si robil zásobu a přišli mu na to? big_smile

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region … -strelami/

Protitankové střely jsou proti lidem na hovno... Mno, aby jsme nebyli označeni jako radikální skupina! big_smile Nicméně bejt třeba v Americe, zásoby zbrojního vybavení si fakt dělám. Takhle můžu akorát sbírat konzervy a vhodné chladné zbraně, na což mi stačí sekyra a kladivo (tyč si seženu kdykoliv).

15

Jak se to vezme, na velké skupinky zombie by se zišli i RPGčka, na rozprášení a následnou destrukci kladivem nebo nečím

Never back down smile

16

zNz napsal:

Jak se to vezme, na velké skupinky zombie by se zišli i RPGčka, na rozprášení a následnou destrukci kladivem nebo nečím

RPG je od protitankové střely odlišná, protitankové střely jsou dělané průbojně, na mrtvé lidi je lepší šrapnelová střela doprovázená explozí...

17

Vidím že se tomu rozumíš víc jak já big_smile , stejně by byl problém kde sehnat Rpg, protitankové střely nebo šrapnelové střely

Never back down smile

18

zNz napsal:

Vidím že se tomu rozumíš víc jak já big_smile , stejně by byl problém kde sehnat Rpg, protitankové střely nebo šrapnelové střely

Budeš se divit, ale RPG tolik ne. Není tak těžké dostat se do armádních skladů, když kolem nejsou vojáci a takovej krásnejch věcí je tam hodně. Težší by to bylo z jinejma věcma, jako jsou třeba teplem naváděné střely a raketomety...

19

Logan Raise napsal:
zNz napsal:

Budeš se divit, ale RPG tolik ne. Není tak těžké dostat se do armádních skladů, když kolem nejsou vojáci a takovej krásnejch věcí je tam hodně. Težší by to bylo z jinejma věcma, jako jsou třeba teplem naváděné střely a raketomety...

Kdo je jouda? Já! Zombies a teplem naváděné střely? No to asi ne! Myslel jsem jenom naváděné střely!!! big_smile

20

Pokud do armádních skladů tak jedině pro kulomety raketomety jsou uplně na hovno viz Bitva u Yonkers kulomety jsou idealní na odrážení velkých skupin pokud se nemílim tak naše armáda má v malém počtu PKM a 601. má M60 člověk by na tom byl nejlíp u skladů 601. ta má vše a hlavně si sehnat noční vidění. Věci typu RPG,AT4,MLRS a podobně jsou uplně na hovno protože sice poškodí tělo ale nezníčí mozek a pokud byste byly ve skladu tak rovnou vemte T-72 ta se bude hodit big_smile

Vždy je třeba volit cestu kterou si zvolíte já si už zvolil a to pomáhat lidem.Pokud nastane zombie apokalypsa budu to já kdo bude zachranovat lidi.

21 Naposledy upravil: zNz (7.5.2012 20:24:06)

Jo jenže naučit se řídit takovej kolos chce trochu času a strašne to žere big_smile ale zase jako ubytováni na pár dní by to bohate stačilo

A jo myslíte že v starých kasárňach bych neco našl? Je tam asi tak 100vojáku a nejake vybavení ale nejsem si jist jestli i zbrojovka

Never back down smile

22

RPG na hovno? Ani bych neřekl, když totiž není tělo, není pohyb a na kontrolu davu je skvělé. Tlaková vlna taky umí své. Na jednoho člověka je jí ale škoda, navíc by fakt neměla účinek. Jinak bych alespoň jednu rád doma měl...

23

zNz napsal:

Jo jenže naučit se řídit takovej kolos chce trochu času a strašne to žere big_smile ale zase jako ubytováni na pár dní by to bohate stačilo

A jo myslíte že v starých kasárňach bych neco našl? Je tam asi tak 100vojáku a nejake vybavení ale nejsem si jist jestli i zbrojovka

Nevypadá to, potřebuješ kasárna s muničním skladem. Tank má největší nevýhodu ve spotřebě, to už je lepší obrnění transportér...

24

Logan Raise napsal:
zNz napsal:

Nevypadá to, potřebuješ kasárna s muničním skladem. Tank má největší nevýhodu ve spotřebě, to už je lepší obrnění transportér...

Jo někde by se muničný sklad našel (tuším jeden je při BA) a předpokládam že kdyby to už vypuklo tak bych možná našel i na ulici nějaké ty zbraně..

Never back down smile

25

zNz napsal:
Logan Raise napsal:
zNz napsal:

Jo někde by se muničný sklad našel (tuším jeden je při BA) a předpokládam že kdyby to už vypuklo tak bych možná našel i na ulici nějaké ty zbraně..

Časem ano, ale to už by si měl být radši dávno pryč. Zjisti si, kde je nejblíž muniční sklad, kam by si se později mohl vydat, až tam nebudou vojáci...