1

Téma: Juan of the Dead (2011)

Abych trochu připomněl loňský Kubánský příspěvek do světové kinematografie, lupnu sem zbrusu nový plakátek.

BTW už  to někdo viděli?

http://i50.tinypic.com/2vkdpx3.jpg

2 Naposledy upravil: tarfin (2.5.2012 20:04:53)

Re: Juan of the Dead (2011)

Zatím ne, ale silně mi to připomíná Shaun of the Dead.

„Jestliže mi někdo dovede přesvědčivě dokázat, že nesprávně soudím nebo jednám, milerád své mínění změním; neboť hledám pravdu, kterou ještě nikdy nikdo škodu neutrpěl. Škodu mívá leda ten, kdo setrvává ve svém klamu a nevědomosti.“

Císař Marcus Aurelius Antoninus.

3

Jen názvem a tím, že je to zombie komedie smile

4

Juana jsem stále neviděl, ani jsem nevěděl, že už je to k sehnaní - nelítají s tím náhodou ještě stále po festivalech?

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

5

Za horizontem: Juan de los Muertos

Kubánský film přežívá jen díky příležitostným koprodukcím s kapitalistickými zeměmi. Španělské peníze a argentinský režisér tentokrát umožnili natočit něco tak bizarního - kubánskou zombie komedii. Věřte nebo ne, povedla se.

http://filmserver.cz/clanek/3881/juan-de-los-muertos/

6

Hodnotí to kladně, to je dobře wink

Tak co kolegové, viděl už někdo z Vás tento film?

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

7

Samozřejmě, už jsem to viděl a hodně se mi to líbilo. Během ZA se parta kubánských povalečů v čele s Juanem rozhodne trochu na tom vydělat a zřídí si čistící komando. Bohužel často jejich prácičku nepřežije ani ten, kdo si je najal. Jak se ZA šíří, platících klientů ubývá a partičce nakonec nezbývá než zachraňovat sami sebe. Je třeba si chvíli zvykat na styl ale rychle se to rozjede. Komediální je převážně první část postupně je to drsnější a vážnější. Byl jsem hodně spokojený a tajně doufám, že někdo udělá titulky. Díky španělštině mi určitě uteklo hodně vtípků.

Nemám rád zombíky... Proto rád koukám na filmy, kde jim rozstřelují hlavy.

8

V pátek jsem viděla tenhle film a opravdu jsem se hodně pobavila. Dobrá zombie komedie, jak situačně, tak i slovní humor.

9

Před pár dny jsem viděl a mohu vřele doporučit, je to trochu jiné než je zvykem, ale rozhodně se pobavíte - nejspíše i skvěle smile

"Anarchističtí disidenti!"

Prostě jedna skvělá scéna za druhou, i když často přitažená za vlasy big_smile smile

http://www.aceshowbiz.com/images/still/juan-of-the-dead01.jpg

10

Chmm, myslím, že dneska si jako večerníček pustím něco ne-švédského. Zní to jako, že nebudu litovat!

Man ska aldrig visa hundar att man är rädd. För då hugger de. (Samma gäller de levande döda.)

11

Tak jak to dopadlo?

12 Naposledy upravil: fladi (20.1.2013 18:40:13)

Tak jsem to po dlouhém shánění sehnal a hned to zhlédl. Jedním slovem : Zajímavé.
Dle mého názoru je to od Kubánců solidní film, rozhodně bych to do nic neřekl a divím se, že to vůbec mohli natočit.
Na to, že se jedná o komedii jsem se nesmál, ale já se moc u filmů nesměji.
Konec měl být asi dojímavý, ale opět se u mě takové emoce neprojevily. Což už nebylo mnou,( neboť jsou filmy, které mě dokážou dojmout, jako např. suprový film UP), nýbrž tím, že to ani moc srdceryvné nebylo, přišlo mi to, jako že tam potřebovali hodit nějaký smutný konec, tak to tam narvali.
Ale nenudil jsem se, nebyl to ztracený čas. Zatím je to nejlepší kubánský film, který jsem viděl. smile

Don't be afraid to take a ride on the rape train.
I know mistakes were made. Some died on the rape train.
And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

13

Ono to mělo smutný konec? To jsem nějak nepostřehl, ale nechci spoilerovat.

Jinak jsem se u filmu smál skoro pořád.

14

+ zobrazit spoiler

Juan zůstal sám v Zombie Havaně, ostatní odjely tím divným autem a brečeli.

And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

15

+ zobrazit spoiler

to nebylo zrovna smutné, navíc se za ním - dle kresleného závěru vrátili

16

+ zobrazit spoiler

Musel jsem to zapnout znovu a ten kreslenej závěr dokoukat. Teď mohu říct: "Ajó" Takže ten konec ani nebyl smutnej big_smile