1

Téma: J. Kulhánek - Cesta krve až na věčnost

http://www.cesky-jazyk.cz/cjl/pictures/autori/kulhanek-jiri-4m.jpg

Jiří Kulhánek (* 31. prosince 1967 Brandýs nad Labem) je český spisovatel, autor knih na pomezí science fiction a fantasy.

Je to opravdu autor, který má vybudovaný velký kult osobnosti, jehož starší dílá se prodávají za ceny v řádech tisíců. Přestože píše hlavně o upírech, tak se v některých jeho knihách dostávají ke slovu i nemrtvý.

Cesta krve: Dobrák
Hlavní hrdina odpočívá na své chtatě, když v tom se ho pokusí sníst srnka. Brzy zjištuje, že se svět během jeho dovolené trochu změnil - ehm, tedy šíleně moc.

Cesta krve: Cinyk
Hrdina si našel pár přátel, nepřátel, kousků techniky a snaží se tomu všemu přijít na kloub - v Africe.

Pozn. třetí díl cesty krve, napsal Martin Moudrý a přestože se zombíky téměř nepotkáme (hl. hrdina vyrazil za pomstou) tak Vám jeho přečtění rozhodně doporučuji.

http://www.studentpoint.cz/data/resized/files/kultura/knihy/620x1000-239c-kulhanek.jpg
Vyhlídka na věčnost
Nejnovější kniha, kde se to zombiemi jen hemží a hlavně ze začátku mají mnoho prostoru. Běžné, nudné ráno se opravdu dokáže během okamžiku změnit v konec světa.

Pozor! Nejen tyto knihy stojí za přečtení! Např. Noční klub, vládci strahu, povídky atd.

Znáte? Četli jste? Máte rádi?

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

2

Re: J. Kulhánek - Cesta krve až na věčnost

Znám, četl jsem, miluji je! Naprosto super spád, spousta zvratů, a kapka brutality (ehm, spíše moře brutality).
Viděl jsem tady na fóru Cestu krve, tu jsem přečetl jako první a pak jsem jel podle dat vydání, až k Vyhlídce na věčnost, kterou mám právě rozečtenou smile

Don't be afraid to take a ride on the rape train.
I know mistakes were made. Some died on the rape train.
And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

3

A co na ni říkáš? Nepřijde ti už trochu moc přestřelená?

Werty: Tak mě napadá, že jsem se ani tebe nezeptal.. jaký byl tvůj dojem? Jestli jsi ji tedy četl wink

Firejs nesnáší daně. Státní metodu demotivace aktivních občanů! Asi se hodím na podporu...

4

Ve Vyhlídce na věčnost jsem se ze začátku ztrácel, pak jsem se v to konečně zorientoval a dost mě to bavilo. Rozhodně zajímavý nápad, s tím peklem. Bylo to udělané tak, že to v podstatě dávalo smysl. Jen ten konec a on jako Jezdec... big_smile

And there are still a lot of people that need to die. Come aboard, you will feel the reasons why.
Nobody wants to take a ride on the rape train. And still they find themselves inside of the rape train.

5

Souhlasím, autor ze začátku házel další a další nápady a až v půlce je začal pomalu vysvětlovat... ale na druhou stranu to byl docela zajímavej a netradiční přístup a všechno do bez problému zapadlo - i když dost šíleně... Peklo se mi též líbilo, dokonce jsem pak sháněl i originál od Danteho, ale zatím jsem nečetl smile

Ale to pozorování much a racků... a počítání na souřadnic na kalkulačce - to jsem fakt zíral big_smile

6

Asi taky někdy zkusím pozorovat racky a mouchy... Třeba se taky dostanu do pekla ještě před smrtí smile

Na Kulhánkovi miluji, jak dokáže z absolutních klišé udělat něco tak super smile

7

Bohužel jsem to nestihl přečíst celé, ale můj dojem je takový, že se to díky neustávající akci čte velmi dobře a je docela zábavná pro ty, co mají akční knížky rádi. Klišé tam byly poskládány tak, že dokázaly i leckdy překvapit. Škoda, že jsem se nedostal k počítání much a racků hmm

8

Jé, to jsi měl říct, bych ti klidně ještě nechal sad

9

To je v pohodě, stejně bych ji teď nestíhal číst. Až bude víc klidu, tak si o ni řeknu.

10

Tak mám půjčeno a čtu Stroncium a nutno říct, že hladový nemrtvý jsou hned na třetí stránce. Jsem před první sto stranou ale knížka mě dost baví. Na Kulhánka se to netradičně, neodehrává v současnosti/lehké budoucnosti.. ale daleké v dosti nepříjemné budoucnosti. Nazval bych to Post-apem. Jsem zvědav co se z toho ještě vyklube wink

http://www.kdb.cz/files/images/big/18694.jpg
Obálka teda žádná grafická sláva...

11

Skoro jsem se zapomněl zmínit, že už jsem to dočetl smile

Podrobnější reakce zde: http://fajrs.blogspot.cz/2012/06/stroncium.html
A vyhlídka na věčnost tady: http://fajrs.blogspot.cz/2012/02/vyhlid … cnost.html

12

Dnes jsem si pro sichr rozečetl další zombie knížku: Stroncium.

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon
Čí ruce ho rozhoupaly

13

To je teda zombie knížka big_smile

14

Je tam rozhodně mnohem víc živých mrtvých, než živých i mrtvých dohromady!

Čí ruce ho rozhoupaly

15

Stroncium je super knížka, nebudu spoilerovat ale já se u toho hodně bavil... přesunu do Kulhánka wink

Technozombie mě bavily a strejda Dolfi ještě mnohem víc! big_smile

Mám jen jednu otázku. Dáš si toust?

17

Kde se to dá koupit.

18

Co si pamatuji tak snad v každém druhém obchodě a nebo na internetu. Leč jak koukám teď tak už je asi řádně vyprodáno, tak zkusit třeba aukro ale tam také nevidím... Já to měl před cca dvěmi lety půjčené od nějaké slečny, tak se můžeš zeptat svých kamarádek. smile

19

Hlásim že v Pardubicích Kulhánka rozhodně neseženeš hmm A že sem se naběhala abych ho našla hmm Nejsou třeba aspoň nějaký e-booky?

"...Nakonec nepřišli k nám. Přišli si pro nás..."

20

Jsou.

Čí ruce ho rozhoupaly

21

A v případě Kulhánka i docela snadno sehnatelné, odkazy jsem ale dávat nebudu. smile

22

To je v pohodě, já už si to vyčmuchám sama big_smile

"...Nakonec nepřišli k nám. Přišli si pro nás..."

23

Neví někdo co s Kulhánkem je? Žije? Píše? Nevysral se na to? Nevystupuje pod jménem František Kotleta? Co je s Kulhánkem?????

24

Vykašlal se na to. Poslední kniha z roku 2011 a od té doby je ticho po pěšině. Pokud vím, tak vlastní nějaké bytové domy a nemá potřebu se živit psaním, taktéž měl nějakou nehodu na motorce, což tedy přežil a tou dobou nějak dokončil Vyhlídku. Předtím zkoušel i expandovat na anglicky mluvicí trh a to nevyšlo. Já osobně bych si jeho další knihu rád přečetl. Protože jsem přečetl všechno a bylo to dobré.

Jako Kotleta asi nevystupuje, Kotleta je totiž (aspoň co se prvních knih týče) trochu horší kopií Kulhánka. Moc mě nenadchl. Podobně pan Moudrý - jeho cesta krve 3 byla moc fajn, ale takový Konec Křížů se rychle přejedl i když to bylo čitelné. Dalším dobrý autorem toho žánru jsem už jen já, ale na moji románovou prvotinu svět teprve čeká.

Jeho fotka snad říká více než tisíce slov.

https://imagebox.cz.osobnosti.cz/foto/jiri-kulhanek/jiri-kulhanek.jpg

25

Wow. Ta děkuji že jsi mě oblažil nějakou tou novou informací. To mě docela dost sere. Do Stroncia psal celkem pravidělně. O 6 let později Vyhlídka a pak nic. Zrovna můj nejoblíbenější autor. Měl by alespoň udělat nějaké prohlášení že skutečně skončil. Nebo že se naopak vrací zpět ke psaní. Jenže on je to solidní zmrd a mlčí o všem jenže to dělal i před tím. No co se dá dělat.