Kanadská studentská komedie, ve které hlavní roli, kromě více či méně sympatických studentů samozřejmě, hrají zombie křížené s démony, tzv. zémoni.


http://youtu.be/rqN4AggoCAw
http://www.deadbeforedawn3d.com/
http://www.csfd.cz/film/299628-dead-bef … -3d/bazar/
http://www.imdb.com/title/tt1989485/

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTUyOTc3MjE1OV5BMl5BanBnXkFtZTcwMzkyNDE4Nw@@._V1._SY317_.jpg

Japonský film, o kterém nejsou snad žádné informace.Tak alespoň ten trailer: http://youtu.be/s7W1ZvH0_VA

Nová lokační MMORPG hra pro Androidí zařízení, která bude k mání od 19.7.

Plot: Doomsday has arrived! A zombie infection is spreading across the world and humanity is on the brink of extinction. Hordes of walking corpses wander the streets and their numbers continue to grow. It’s time to fight for your life and take your city back, one neighborhood at a time in this location-based RPG. Slash through swarms of zombies in your own backyard and team up with other survivors to rid the world of the flesh-eating menace.


http://www.parallelzombies.com
http://www.facebook.com/ParallelZombies
http://twitter.com/parallelzombies
http://www.buyzombie.com/2012/07/13/und … bie.com%29


http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/600341_424310550932906_358766294_n.jpg

Další z her ze světa Walking Dead, tentokrát od Terminal Realty je chystána na rok 2013. Nebude se jednat o adventuru jako v případě pentalogie Telltale Games, ale o čistokrevnou střílečku pohledu 1. osoby, jejíž děj bude předsunut ději v seriálu. Podle traileru půjde o osudy bratrů Daryla a Merla Dixonových. Hra bude na platformách PC, PS3 a XBOX 360.

http://thewalkingdeadbegins.com/

Dead Trigger (iOS, Android) - zombie akční 3D FPS z České republiky od Madfinger Games!

http://www.madfingergames.com/g_deadtrigger.html
http://prmac.com/release-id-44812.htm


http://madfingergames.com/images/home/slider_deadtrigger.jpgDead Trigger: Vy jste dnes ještě nezabili žádného Zombie?
http://www.letemsvetemapplem.eu/2012/06 … ho-zombie/

Walking Dead bude mít svůj vlastní časopis. Vycházet bude čtvrtletně od 23. 10. 2012 a obsahem 100 stránkového magazínu budou informace z "Walking Dead Universe".


'Walking Dead' gets a zombie-filled magazine this fall

http://www.usatoday.com/life/comics/sto … 55890344/1

Nově ohlášená Zombie Survival hra na níž pracuje Robert Bowling (Call of Duty) ve svém novém studiu Robotiki. Vyjít by měla v roce 2014 na konzole a o rok později na PC a mobilní zařízení.


zdroj: http://www.complex.com/video-games/2012 … e-survival


http://cdnl.complex.com/mp/620/400/80/0/bb/1/ffffff/128c60b965699c54f9ef7ff3141179d2/images_/assets/CHANNEL_IMAGES/VIDEO_GAMES/2012/06/humanelementlead.jpg

Nezávislý horor, jehož námětem jsou dva táborníci prchající lesem před rodinkou kanibalů. V lese je však čeká zlo ještě horší...


http://youtu.be/3Egv9Kj4QR4
http://www.darkarethewoods.com/

Druhý trailer na nejnovějšího Resiho je podstatně zajímavější než ten první. Český distribuční název Resident Evil: Odveta je myslím všeříkající. Pro fandy série půjde zřejmě o další úlovek, který si nesmějí nechat ujít, a těm, kteří filmovým adaptacím nemůžou (nebo nechtějí) přijít na chuť, zbudou jen oči pro pláč. Faktem je, že poslední díl byl zdaleka nejvýdělečnějším z celé série. Tudíž je jisté, že Paul W.S. Anderson svoji práci neodvádí špatně - alespoň co se týče finančního úspěchu. Na přesnou adaptaci si budeme muset, zdá se, ještě nějaký ten pátek počkat...

http://youtu.be/zO3Elhmacws


zdroj: http://www.studna.net/news/5016/

Nový horror z Brazílie Beyond the Grave (AKA Porto dos Mortos) se odehrává v postapokalyptickém světě, ve kterém realita už zdaleka není co bývala. Jednak po Zemi chodí nemrtví, a zadruhé, ke slovu se dostala i magie, a zákonitě i šílenství. Hrdinou, nebo spíše anti-hrdinou snímku je policista, který zuřivě pátrá po sériovém vrahovi, který si tyká s černou magií. Film má za sebou úspěšné projekce na tamních festivalech. Je art-housovou směsicí road movie, spaghetti westernu a několika horrorových subžánrů. "Snažil jsem se dostat do filmu vše podstatné, co jsem se naučil o kinematografii a o lidech. Zužitkoval jsem tyto poznatky, které jsem nashromáždil již od útlého dětství, až po okamžik, kdy byl snímek dokončen. Jsem toho názoru, že bysme měli mít respekt k žánrům, což je samozřejmé, ale vyznění je důležitější než pevně stanovená žánrová pravidla. Žijeme v době, kdy je v umění velmi časté míšení žánrů. Kinematografie by neměla být výjimkou.", říká režisér Davi de Oliveira Pinheiro.

http://youtu.be/FKiZW2XbdzM


zdroj: http://www.studna.net/news/5012/

Amazon studios, subdivize slavné obchodní společnosti Amazon.com, od svého založení v roce 2010 diskutovala s potenciálním obecenstvem možné náměty filmových a televizních projektů. V současnosti studio zpracovává 16 scénářů, z nichž se největší masové podpory dostalo filmu Zombie vs.gladiátoři, jehož scénář bude nyní přepisovat britský klasik hororu a fantasy, šedesátiletý Clive Barker.


Ve filmové zápletce vzniknou první zombie na světě díky kletbě šamana umírajícího v Koloseu a římští gladiátoři musí zachránit své město před nemrtvou pohromou. Ředitel Amazon studios Roy Price neobvyklému námětu věří.


„Zombie vs. gladiátoři jsou nyní v rukou někoho, kdo během své kariéry napsalžánr definující materiál ," prohlásil Price. „Nadšeně očekáváme, jak Clive přidá své unikátní vypravěčství k zachycení esence tohoto příběhu a udělá z projektu něco unikátního a originálního, co si mohou užít všechna obecenstva."


číst dál:http://aktualne.centrum.cz/kultura/kratke-zpravy/clanek.phtml?id=747768

První obrázky a detaily z Dead Island: Riptide

Dead Island: Riptide je spin-off povedené akční zombie akce od polského studia Techland. Vydavatelství Deep Silver zdůrazňuje, že nejde o pokračování původního Dead Island.
Ve hře opět zažijete boj zblízka proti krvelačným zombíkům. Navíc se hra pochlubí novým systémem počasí a rovněž vylepšeným enginem z prvního Dead Island. Nový systém počasí umožní záplavy. Jednou za čas tak budeme muset nasednout do malé loďky a probojovat se skrz zamořenou řeku. Chybět nebudou ani pevnosti, které budeme muset zabarikádovat.
Dobrou zprávou je, že hráči původního Dead Island si do Riptide budou moci importovat své postavy i se statistikami/levelem. Nesmíte ovšem zapomínat, že se Dead Island: Riptide odehrává v novém prostředí, konkrétně na souostroví.

číst dál: http://www.zing.cz/novinky/13439/prvni- … nd-riptide

http://www.zing.cz/gamefiles/filesystem/662/66252.jpg
.
Dnes to potvrdili zástupci vydavatelského domu Deep Silver, kteří se rovněž nechali slyšet, že vývojem bylo opět pověřeno studio Techland, a že se s gamesou počítá jak na PC tak i konzole.
.
http://www.zing.cz/novinky/12128/dead-i … kracovanim

Ubisoft chystá na ovladač Wii U novou zombie hru s názvem ZombiU
.
Hra se bude dehrávat v Londýně  v roce 2012, kdy propukla tajemná nákaza měnící lidi v nemrtvé.
Až doposud nic originálního, jenže… ZombiU je titulem, v němž nelze umřít. Když se autoři ve videu laškovně ptali jak dlouho dokážete přežít, mysleli to docela vážně.
To je totiž to jediné, o co v této first-person střílečce půjde. Pokud totiž zemřete, hra nekončí ani nedojde na načítání uložené pozice. Místo toho se stanete někým jiným.
Smrt totiž v ZombiU znamená převtělení do dalšího přeživšího, s kterým se budete snažit vydržet o něco déle. Pokud se vám navíc podaří vystopovat své bývalé infikované já, můžete ho sprovodit ze světa a získat zpět věci co jste již nasbíra
li.
.
http://www.zing.cz/novinky/12073/ubisof … uje-zombiu
http://www.zing.cz/novinky/12092/vime-v … kci-zombiu
.
Trailer: http://youtu.be/pPHPd1EP_c8

TAMPA - Najskôr bolo Miami: prípad nahého muža, ktorý obhrýzol inému väčšinu tváre. Potom Maryland, kde sa študent priznal polícii, že zabil človeka a zjedol jeho srdce a časť mozgu. V New Jersey to bolo trochu iné: muž sám seba päťdesiatkrát bodol a po policajtoch hádzal kúsky vlastných čriev. Skúšali ho ochromiť sprejom, ale nechcel sa vzdať. Ľudia hovorili, že sa správal ako zombie. A tie reči začali narastať a stali sa témou, ktorá zachvátila celý internet, napísala agentúra AP.


Všetky posledné prípady sú desivé, a pokiaľ je to, ako o nich ľudia hovoria, nejaký indikátor, potom tiež fascinujúce. V Amerike, kde zobrazovanie zombie je používané na propagáciu čohokoľvek od nástrojov a zbraní až po záhradných trpaslíkov, priam žiadajú o spojitosť.


V posledných dňoch sa v novinových titulkoch objavilo toľko divných vecí, že server The Daily Beast zostavil mapu na Google sledujúcu "príklady, ktoré by mohli zvestovať apokalypsu zombie". A zapojila sa aj federálna agentúra sledujúca choroby, ktorá sa ponáhľala s uistením, že neexistujú dôkazy akejkoľvek rozvíjajúcej sa krízy spojenej s "oživenými mŕtvymi".


Podľa Elizabeth Birdovej, antropologičky z juhofloridskej univerzity, sú zombie ako symboly nákazy a zla desivé spôsobom, akého iné hororové postavy nedosahujú. Oživení mŕtvi vyzerajú ako my, ale nie sú ako my. Sú akousi našou prízemnejšiou formou, pomaly hnijúcou a potácejúcou sa okolo, odhodlaní "prežiť" a stvoriť ďalších svojho druhu; bez citov, bez svedomia, bez hraníc.


"Upíri majú istý romantický nádych, ale zombie sú prekliate," dodala Birdová. "Zombie sa nikdy nemôže stať znovu človekom. U neho nie je cesty späť. To rezonuje dnešným svetom, kde ľudia cítia, že sa rútia ku koncu."


Práve ono "rútenie sa ku koncu" má špeciálnu silu. V niektorých ľuďoch podobné správy posilňujú strach, že ľudstvo je odsúdené k zániku. Špekulácie o tom, aký druh konca to bude, sa rôznia. Môže ísť o vírus uniknutý z tajného vládneho laboratória, alebo taký, ktorý sám zmutoval. Alebo to môže byť dôsledok kombinácie zbrojenia, patogénov, parazitov a chorôb. Ale mnohí veria, že to bude niečo, čo sme sami stvorili - a uvalili na seba.


Ekonomická neistota po celej planéte veciam tiež neprospieva, keď sa Grécko, Taliansko či Španielsko každým dňom posunú bližšie ku kríze. V súvislosti s nimi sa objavujú nové výrazy odrážajúce tento strach: zombie banky, zombie ekonomiky, zombie vlády.


Keď sú ľudia rozrušení vecami mimo svoju kontrolu, či už ide o stratu práce, vysoké náklady na bývanie alebo vytunelované dôchodkové poistenie, potom sa obzerajú po metaforách spojených napríklad so zombie.


zdroj: http://www.topky.sk/cl/11/1312610/Desiv … pokalypsy-

V Brně vznikají ty nejlepší hry pro mobilní telefony a tablet. Samurai, Samurai II a Shadowgun studia Madfinger Games získaly spoustu ocenění a malá moravská firma slibuje další velkou věc.


Střílečka Dead Triger využije populárního střílení zombie, aby na telefonech a tabletech nabídla stejnou grafiku, jakou známe ze specializovaných herních konzolí. A kdo by navíc odolal střílení bezduchých nemrtvých, kteří chtějí posnídat váš mozek?

Dead Triger vzniká zároveň pro mobilní systémy Android a iOS od Applu. Autoři hry kladou velký důraz na procesor Tegra 3, který pohání například telefon HTC One X nebo tablety Asus Transformer Prime a Transformer Pad 300. Na zařízení s tímto čipem bude hra nabízet mnohem větší množství detailů a grafických efektů.


zdroj: http://tech.ihned.cz/hry/c1-56016680-br … ad-trigger

Dojemný příběh lesbického páru, který zpočátku bojuje s nepochopením okolí a následně s podivnou nemocí, jenž zachvátí jednu z dívek. Film má vyjít letos na podzim.


http://youtu.be/3CkqW9SUn9k
http://youtu.be/nwJlvmnVHxI
http://www.ravenouszombiemovie.com
http://www.facebook.com/RavenousZombieM … 2544333196

Nový australský horor z režisérské stolice (myšleno židličky wink u nás málo známého Johna V. Sota (Needle, Crush) nacházející se nyní ve stádiu hluboké postprodukce. Děj se bude točit kolem poněkud tématicky svérázné (rockabilly) svadby a jakési zmutované varianty západonilské horečky.


http://www.rockabillyzombieweekend.com/
http://www.facebook.com/pages/Rockabill … 14?sk=info


A než se dočkáme filmu, můžeme se zatím pokochat fotkami fešných zombie pinupek wink


http://www.rockabillyzombieweekend.com/media/images/pics-wills/wills13.jpg

http://www.onlysp.com/wp-content/uploads/2013/03/the-last-of-us-promo-pic.jpg


Tuhle post-apokalyptickou survival akční adventuru ve 3D jsme zmiňovali už na minulém fóru. Teď máme možnost shlédnout nový a nutno říci opět povedený trailer.


http://youtu.be/yZxM5KKVKkg

"Are you ready?" V kanadské provincii Britská Kolumbie hledají v otázce ochrany před katastrofami nové cesty. Vláda připravuje na jedné ze svých internetových stránek své občany na možný útok zombies, oživlých mrtvol.


Nebezpečí, že nějakému občanu provincie zaklepe nemrtvý na dveře, je sice velmi malé, stojí na webové stránce Emergency Info BC, ale kdo je vyzbrojen proti zombies, je vyzbrojen proti každé katastrofě.


Internetová stránka obsahuje návod pro případ, kdyby nějaká epidemie proměnila lidi v zombie. Vláda provincie nabízí i mapu nejrizikovějších oblastí a radu, co má obsahovat sada pro přežití v případě, že zombies zaútočí.


Vedle toho stránka nabízí i linky na informace, jak se chovat v případě skutečných, pravděpodobnějších katastrof - třeba při záplavách, zemětřesení nebo tsunami. Britská Kolumbie leží na jihozápadě Kanady a je omývána vodami Tichého oceánu.

videotipy:
http://youtu.be/r1Qq45bMePY
http://youtu.be/youG1aVjPeM
http://youtu.be/3SKGpcSNt-8
http://youtu.be/QIFdDGxWjB0
http://youtu.be/tf6TqrjeoW4


zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/z … 34650.html

Nový superhrdinský komix Davida Lisse vydaný letos v květnu vydavatelstvím Dynamite Entertainment.

Už v prvním díle se vyskytují zombie, tentokrát vytvořené jakousi mystickou silou.


http://www.bleedingcool.com/2012/05/04/ … avid-liss/
http://comicbookdb.com/title.php?ID=36921


http://i45.tinypic.com/1o0llc.jpg

Capcom přiznává: Zombie si do Resident Evil 6 vynutili hráči

Chvíli se budou jen tak ploužit, aby po vás náhle skočily. Nebo potáhnou nějakou zbraň, kterou proti vám použijí. Capcom takto vytvořil zombie do Resident Evil 6. Nemrtvé do hry dát musel, protože si je vydupali fanoušci."Zombie jsme do Resident Evil 6 dali, protože si je fanoušci série vyžádali," uvedl producent hry Hiroyuki Kobayashi pro web Siliconera. "Naše rozhodnutí vyplynulo právě z reakcí hráčů na Resident Evil 4 a Resident Evil 5, kde protivníci nebyly zombie a lidé je chtěli zpátky v Resident Evil 6."
Capcom se rozhodl hráčům vyhovět. "Pokusili jsme se reagovat na tuto žádost a vrátili jsme zombie do hry. Trochu jsme je pozměnili, nejsou to ty samé zombie, jaké hráči očekávají."
Kobayashi vysvětluje: "Když zombie poprvé potkáte, tak se jen pomalu plouží. Jakmile se ale přiblížíte nebo ony k vám, náhle po vás skočí a snaží se vás chytit. Snažili jsme se je udělat co možná nejvíce nevypočitatelné," uvedl Kobayashi. Vysvětlil, proč se u nich objeví zbraně.
"Není to proto, že bychom tím jen tak chtěli zpestřit hru. Jde o to, že když se z lidí staly nemrtvé zombie, zůstalo jim leccos v paměti. Mimo jiné instinktivně vzít zbraň a použít ji."
Hra vychází 2. října na PS3 a Xboxu 360, PC verze nebyla dosud potvrzena.

Zdroj: http://bonusweb.idnes.cz/zombie-si-v-re … zurnal_osk

Pro příznivce her Resident Evil tady máme nějaké čerstvé informace o šestém dílu. 


Resident Evil 6 silně odkazuje na předchůdce, ale hrát se bude jinak
Zdroj: http://bonusweb.idnes.cz/resident-evil- … review_das


Nové detaily o Resident Evil 6. Z Chrise se stává mstivý lovec
Zdroj: http://bonusweb.idnes.cz/resident-evil- … zurnal_osk

Recesistické oživlé mrtvoly se sešly na Kampě a prošly Prahou
(aneb první zprávy z letošního zombiewalku)


Praha - Recesistické oživlé mrtvoly se dnes odpoledne sešly na Kampě na letos již pátém ročníku Zombie Walk. Přišlo 762 lidí namaskovaných jako bledí zombie s krvavými šrámy nebo jako jejich oběti "k sežrání". Ti se poznali podle označení symbolem s vidličkou a nožem. V průvodu běželo i pár zkrvavených zombie psů. Svíjeli se a vydávali kvílivé zvuky oběšenci, zdravotní sestry, lékaři, jeptišky, Červená karkulka, chlupatý vlkodlak, či dáma s lustrem naraženým na horní části těla.

číst dál: http://magazin.ceskenoviny.cz/spolecnos … hou/790671

Jeden z mála Indických zombie filmů a má vyjít letos v červenci. Alespoň to málo jsem se dozvěděl k tomuto celkem povedenému traileru. Časem snad bude na webu informací více.


http://youtu.be/DBfMjVnpbBg

http://www.studna.net/images/covers/g/e/germpostera.jpg
Nový nezávislý snímek nás přivede do malého městečka, kam si jednoho dne spadne satelit s mimozemskými mikroby... Viděly jsme to sice už několikrát, ale podle traileru (hlavně od půlky) by mohlo být o co stát. wink


Kompletní info: http://www.studna.net/news/4967/
Trailer: http://youtu.be/KoHeG4H3-wM

Vývoj hry Stalker 2, byl zrušen a studio místo něj představilo free4play MMO hru, z podobného světa.


Známo je jen těchto pár informací a jeden obrázek:
http://www.zing.cz/images/thumbnails/img_big/a5cda4c5-64208.jpg


Zdroj: http://www.zing.cz/novinky/11362/nove-d … -survarium


Hrály jste postapo stalker hru? Kde se objevovaly různí radiační mutanti a možná i zombie? Co říkáte na tento nový projekt?

Informací o tomto chystaném filmu zatím moc není, snad se brzy dozvíme více. V tuto chvíli se můžete utěšit jen krátkým popiskem a fešným plakátkem.

When a group of young, sexy, party-loving friends stop for the night at a small town motel, they soon find themselves in a nightmarish chase for their lives--from what seems to be towns people turned evil!


http://www.thetripzombiemovie.com/
http://www.facebook.com/pages/The-Trip- … 2323389456

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/305165_300346443328044_299732323389456_1097161_1144318326_n.jpg

Nový zombie projekt, který je ve fázi alfa a shání prostředky na dokončení. Mělo by se jednat o MMO ve velmi velkém, náhodně generovaném světě, ve kterém budete dělat cokoliv se vám zlíbí. Cílem hry bude prozkoumat okolí a s pomocí nalezených věcí se snažit přežít, najít si úkryt, opevnit ho a najít další přeživší. Hru budete moci hrát v singlu a nebo až s 15 spoluhráči.


http://www.thedeadlinger.com/
http://www.kickstarter.com/projects/san … ead-linger


http://www.thedeadlinger.com/wp-content/themes/tdl/images/infozed_city.jpg
http://www.thedeadlinger.com/wp-content/themes/tdl/images/infozed_dogs.jpg
http://www.thedeadlinger.com/wp-content/themes/tdl/images/infozed_siren.jpg

Capcom odhalil prémiovou edici pro zombie titul Resident Evil, nabídnout má například koženou bundu postavy Leona. Pořízením prémiové edice získáte také čtyři obaly na tablet. Balení však vyjde na 105 000 jenů, tedy zhruba 24 450 korun.


Podle britského herního magazíne Edge jde o nejdražší titul z katalogu společnosti Capcom. Údajně na něm pracuje více než šest set lidí.
Hra oproti původním plánům vyjde o měsíc dříve. K dispozici by tak měla být letos 2. října, a to pro PC, PlayStation 3 i Xbox 360.


Zdroj: http://bonusweb.idnes.cz/premiova-edice … zurnal_anb

Film vypráví o dvojici profesionálních "čističů", což jsou lidé, kteří mají v popisu práce odklízet těla násilně zesnulých lidí. Jeden z případů je zavede vysoko do hor, odkud mají uklidit na kost zmrzlou mrtvolu politického aktivisty Dariuse, zavražděného na příkaz Nat-Tech Corp za pomoci injekce se smrtícím virem. Co se stane, když ve skladišti s mnoha dalšími mrtvolami a kolegy čističi tělo Dariuse rozmrzne se dozvíte právě v tomto filmu.


Režie: Channing Lowe
Hrají: Mike Langer, Sahna Foley, D.L. Walker
Vydavatel: Shock-O-Rama Cinema
Datum vydání: 14.8.2012
DVD  86 min. 16x9 / Region 0 / English / 2.0 Stereo


http://www.alternativecinema.com/index. … em_id=2167
http://youtu.be/-Bd2BxUqhOc


http://www.alternativecinema.com/site_data/ac_userfiles/image/GroundZero_tiny.jpg

Vypadá to, že Rusko může svět posunout blíže zombie apokalypsy. Tak začíná článek Amandy Remling na serveru International business times, který pojednává o ruském vývoji jakési elektromagnetické, radiační či mikrovlnné zbraně, které by podle ní mohlo ovlivňovat mozkové pochody zasažených. Zní to jako sci-fi, ale faktem je, že Rusko (a zcela určitě nejen Rusko) vyvíjí podobnou zbraň již od 50. let minulého století.


Jaké by to mělo faktické dopady na centrální nervový systém člověka, nebo jiných živých tvorů, si můžeme jen domýšlet,každopádně cílem takové zbraně je snaha o ovládnutí davu a jejich více či méně humánní pacifikace. Mozek je ovšem útvar složitý a v takovém zdánlivě kontrolovatelném davu pak stačí 1 vůdčí typ který může způsobit stejně masové nečekaní reakce velké skupiny lidí v jeho okolí.


A jsme u další teorie vzniku zombie. Nikoliv té nemrtvé, ale živé v pravém slova smyslu.


zdroj: http://www.ibtimes.com/articles/324666/ … -putin.htm

Následující řádky jsou taková snůška doporučení pro civila v ČR, vždycky se jedná o dlouhou zbraň a krátkou záložní zbraň. V dodatku vždycky najdete alternativy k dotyčnému setu a nějaké to kecání k tomu. Nerozebírám kompletní sortiment zbraní dostupných pro civila v ČR, ani jsem to neměl v úmyslu, zakládám to na vlastní zkušenosti se zmiňovanýma kvérama. Mějte na vědomí, že neberu v potaz dostupnost / rozšířenost střeliva v případě nějaké (zombie) apokalypsy, protože - jak už jsem zmínil - zastávám názor, že člověk by se měl spoléhat jen na tu munici, kterou je schopen v takovém případě unést. Cena střeliva má ale samozřejmě vliv na to, jak často a jak intenzivně si budete moct dovolit se zbraní trénovat.


1.    "Vím, co chci, rád bych přežil a nevím kam s prachama."

http://i175.photobucket.com/albums/w142/JustinianPrvni/LuRe.jpg


AR-15, minimálně 16" hlaveň, optimálně 20".
Délka hlavně je zásadní pro spolehlivou fragmentaci (tříštění) 5.56 po zásahu cíle.
Nepotřebujete se vlézt s dalšíma x lidma do Hummeru ani transportéru, tak se vykašlete na krátké (14.5" a kratší) karabiny.
Údržba zvládnutelná. Mazat, mazat, mazat. Pokud mažete a používáte slušné zásobníky, funguje stejně spolehlivě jako každá jiná zbraň.


Záložka: P99, ale ve skutečnosti tu samou práci udělá jakákoli moderní služební pistole s polymerovým rámem (SW MP9, Glock, HK).


Optika ACOG 4x32 (denní podsvícení světlovodným vláknem, noční podsvícení tritiem - nezávislost na bateriích - záměrná osnova do 800m). Alternativně EOTech, Aimpoint.
Záložní pevná mířidla pro případ, že se vám podaří rozbít skoro nerozbitný ACOG (nebo v zastavěném prostoru kde ale ještě není tak těsno, abyste museli vytáhnout krátkou).


Zásobníky PMAG / GMAG / EMAG - nešetřete a nekupujte duralové vojenské.


Alternativy:


Pístové varianty AR-15. Sice nemají valný smysl a vytváří víc problémů, než řeší, ale někomu se líbí.
SIG SG 550 a varianty (vzácně i v ČR, spolehlivé, ale je to fakt pálka a těžko se k tomu shání příslušenství).
AUG (civilní varianta) - to samé, ale máte tu k dobru rail. A slušnou délku hlavně při nízké celkové délce zbraně.


2.    "Vím, co chci, rád bych přežil, ale taky by mi mohly zbýt prachy na normální život a tak vůbec."

http://i175.photobucket.com/albums/w142/JustinianPrvni/SpYu.jpg


AK-74, neplést se 47. Momentálně jediný dostupný model je Works 11 od Zeleného Sportu.
Fajnšmekři můžou koupit boční lištu s nýtama a nahodit nějakou optiku, ale není to třeba.
Saiga v .223 udělá zhruba tu samou práci a rail tam už je. Záleží na chuti každého soudruha.
Přesnost AK v mikroráži (5.56 / 5.45) je až dvojnásobná oproti 7.62, má plošší dráhu letu, nižší hmotnost náboje a nižší zpětný ráz.
Naprosto primitivní údržba.


Záložka - PM Makarov. Lze nahradit čímkoli v té třídě, tj. CZ 82, Walther PPK, Walther P01 aj.


Alternativy:


Dlouhá Saiga v .223 - nižší cena samotné zbraně, máte výhodu ve sklopné pažbě, ale těžko se shání zásobníky.
Vz. 58 (858 Tactical, Hermex, FSN-01) - velmi cenově dostupné, zásobníky jsou všude, extrémně levný náboj. O něco slabší přesnost a horší balistika náboje.
AKM / varianty AK v 7.62x39 - těžší než Vz. 58 a nepřináší žádnou výhodu, ale pokud je někdo ujetý na AK, budiž.3.    "Cestování nalehko je pro buzny. Záběry z Falklandů, Rhodesie a Arabského jara mi způsobují bolestivou erekci."

http://i175.photobucket.com/albums/w142/JustinianPrvni/SaIk.jpg


L1A1 od BVS (případně nová várka od Zeleného Sportu za levnějc).
Těžší zpětný ráz, neskladný a těžký kvér i munice. Na druhou stranu nezanedbatelný účinek, dobrá balistika náboje a přijatelná přesnost.
Pořád je to ještě docela praktická volba. Vojenský náboj se dá sehnat do 9 Kč.
Jednoduchá na údržbu, spolehlivá, nastavitelný plynový regulátor.


Záložka: Skarabeus (civilní  Vz. 61 Škorpion). Dobrá kapacita a velice zvládatelný ráz - trochu kompenzuje tu těžkopádnost hlavní zbraně kdekoli, kde kolem sebe nemáte volného prostoru nazbyt. Moc alternativ ve stejné třídě není, leda Glock v nějaké konverzi. Nic vám pochopitelně nebrání vzít prostě jen nějakou záložku ze setu 1-2.


Alternativy:


M14 (ať už „opravdový“ Springfield nebo čínská kopie od Norinca). O něco přesnější, ale o dost složitější a těžší. Zásobníky se hledají opravdu blbě.
G3 - skoro nesehnatelná a drahá jako prase. Navíc těžká. Na druhou stranu spolehlivost a přesnost zpožďovaného dynamického závěru je luxusní.
SVT-40 - o řád levnější než všechny ostatní, levnější střelivo. Nevýhody - neobratná, složitá, náchylná ke korozi (vojenské střelivo) a především máte jediný 10r zásobník a zbytek ládujete z pásků.


4.    "Je mi šedesát a nevěřím ničemu, co vynalezli po roce 1900."

http://i175.photobucket.com/albums/w142/JustinianPrvni/KaMi.jpg


Mossberg Maverick 88
Účinek s jednotnou střelou (slug) do nějakých 50m, s hrubým brokem tak 30+.
Nejsou to nijak těžké zbraně, běžná údržba je jednoduchá.
Kapacita slabá, když moc, tak 8, spíš ale 5-7. Záleží taky od délky použitého náboje.
Jednoznačná výhoda je tu okamžitý a brutální účinek - slugem složíte divoké prase.
Bohužel brokové náboje jsou pořád mimořádně neskladné.


Záložka: Taurus 689 .357 Mag


Alternativy:


Libovolná pumpa. Je jich jak máku.
Pokud byste šli do samonabíjecí brokovnice na bázi AK (Saiga 12), tak by to možná začalo být i trochu zajímavé.


5.    "Mám necelých pět tisíc a taky bych si rád střelil nějakou zombie."

http://i175.photobucket.com/albums/w142/JustinianPrvni/ShAy.jpg


Mosin M38 (jakákoli varianta, ale karabina bohatě stačí, nejsme v zákopech první světové).
Plus je cena zbraně i náboje. Sem tam někdo doveze Mosiny pod dva tisíce, náboj je stabilně dostupný pod 5 Kč.
Na opakovačce se nemá co pokazit a v Evropě už nějaký ten čas nežije nic, na co by 7.62x54R nestačila (asi tak od třetihor).
Samozřejmě nemůžete čekat objem palby, který zvládnete s samonabíjecí puškou.


Záložka: CZ 52, dá se sehnat i za tisícovku. Stejně jako Mosin už je daleko za zenitem, ale pro vaše účely (a s ohledem na vaši peněženku) postačí.
Dá se nahradit TT-33, pokud si chcete trochu připlatit, tak CZ 82 nebo Makarov v komisi.


Alternativy:


SKS Simonov (momentálně v Zeleném Sportu za něco přes 3000,-) - samonabíječka, takže už se dostáváme zase někam jinam. Optimální zbraň, pokud jste s prachama na štíru. Má neodnímatelný zásobník na 10 ran, plní se z pásků, nejlíp pořídit bandalír z eBaye.


Jiné opakovačky nemají smysl, protože stojí víc než samonabíječky v setu 2. Ale pokud máte v případě apokalypsy v plánu usrkávat čaj, vykládat psovi suché vtipy a občas z okna vyprázdnit desetiranný zásobník .303 do dotírajících hord zombie jen aby se neřeklo, tak si pořiďte Enfield No4 MkI, představivosti se meze nekladou.

Retro indie střílečka na PC, jejímž cílem je přežít 30 dlouhých ve světě zamořeném zombiemi. Zachraňte přeživší a přidejte si je do týmu, vylepšujte zbraně a opevnění než přijde temná noc. Za tmy pak braňte svůj úkryt před vlnami nemrtvých. 12 typů zbraní, 11 druhů zombie, 25 archivementů a tisíce způsobů jak zemřít cool


Hra je ke stáhnutí za 5 USD.


Požadavky:
OS Windows XP, Vista, 7
Procesor 2,5 GHz
Paměť 1 GB
HDD 50 MB
Grafická karta kompatibilní s DirectX 9.0c


http://www.deadly30.com/


http://i43.tinypic.com/14dg0fb.jpg

humanbeing na studna.net napsal:

Na pokračování britského zombie horroru Outpost se čeká už poměrně dlouho (naposledy jsem tu o něm psal v roce 2009), i když čeká je asi silné slovo... Jednička zase taková pecka nebyla, ale své fanoušky si určitě našla. Tak tedy konečně je tu trailer druhého dílu s podnázvem Black Sun, ač prozatím pouze v německém znění (což krásně ladí s obsahem)...


http://youtu.be/mQHovDvL-0I
http://www.studna.net/news/4947/

Letošní, již 5. ročník pražského Zombie Walku proběhne  v sobotu 5. května 2012. 

www.zombiewalk.cz napsal:

Zombie Walk Prague

Zombie Walk 2012 již za měsíc!

A je to tady! Letošní pátý ročník Zombie Walku začíná odpočítávat poslední měsíc příprav!
Organizační tým už vylezl ze svých hrobů a pilně pracuje na letošním průvodu. Místo shromáždění zůstává stejné jako v loňském roce, protože se plně osvědčilo a poskytuje veškerý komfort probuzeným zombiím. Vaše zpráchnivělé kosti tedy budeme očekávat mezi 14 až 16:30 hodinou v parku na Kampě v blízkosti Sovových mlýnů.

Pokud chcete pomoci s organizací, nebo se nechat během průvodu sežrat, ozvěte se na záhrobní e-mail redakce@sanctuary.cz. Další novinky budou brzy následovat, stay tuned!


Známe termín pátého Zombie Walku!

Od posledního mrtvolného vejšlapu centrem Prahy sice uplynulo jen pár týdnů, my však nezahálíme a začínáme chystat další ročník. Trasu pochodu i místo pro afterparty vám sice ještě nesdělíme, ale už teď si můžete napsat na víka rakví termín. Pátý ročník pražského Zombie Walku se uskuteční v sobotu 5. května 2012 a všichni jste na něj srdečně zváni!

Veškeré novinky, postřehy a další informace najdete jako vždy zde.

http://www.zombiewalk.cz/


http://www.zombiewalk.cz/images/phocagallery/zw2011/thumbs/phoca_thumb_l_Zombie%20Walk%202011%20by%20SanctuaryCZ100.jpg
http://www.zombiewalk.cz/images/phocagallery/zw2011/thumbs/phoca_thumb_l_Zombie%20Walk%202011%20by%20SanctuaryCZ107.jpg

Nové diskuzní fórum České zombie komunity je oficiálně spuštěno! Jak rád vidím, tak už se nám sem hrnou první přeživší smile

A tady máme gameplay! http://www.youtube.com/watch?v=TtTlsmiFjPk Vypadá to dobře i přesto, že je to víceméně interaktivní film.

- Na konci je i souboj wink

Horor The Walking Dead překonal Journey v žebříčku top her na PSN


Jenova Chen, tvůrce mistrovského díla Journey, asi není nadšen. Jeho skvost Journey překonala na službě PlayStation Network (PSN) zombie hra The Walking Dead. Journey tak opustila trůn popularity.


Journey, unikátní hra od vývojářského týmu thatgamecompany, držela dlouhou dobu rekord v popularitě a prodejích na PlayStation Network. Unikát je unikát, ale zombie jsou zombie. Z žebříčku nejvíce stahovaných her na PSN vytlačila Journey zombie hra The Walking Dead od vývojářů z Telltale. Od května se první epizoda zombie hry posadila na pomyslný trůn.


The Walking Dead přitom není vůbec akční podobou klasických zombie her. Její úspěch je podle vývojářů zvláště v tom, že si uvnitř hry mohou hráči vytvářet svůj vlastní příběh. Hlavní hrdina Lee Everett má vždy možnost rozhodnout, jak se bude děj vyvíjet dál. Kdo přežije, jak se události odehrají.


Hra vyšla na PSN, XBLA, iOS systémech, Mac a PC. Za čtrnáct dní se prodal milion kopií hry.


Zdroj: http://bonusweb.idnes.cz/the-walking-de … zurnal_osk

Tak dle edny lol bude seriál WD od 25.8.12 i na prima cool, viz

http://www.edna.cz/walking-dead/novinky/zivi-mrtvi-ovladnou-na-podzim-cool.asp

uvidíme jaký bude dabing cool

2. díl, The Walking Dead Road To Woodbury, která bude také sledovat osudy Guvernéra, konkrétně jeho mocenský vzestup, vyjde v angličtině 16.10.2012, ne náhodou v době, kdy se v televizi objeví 3. série seriálu.


Now, having peered into the Governor’s horrific past in the first book, this riveting sequel delves into Philip Blake’s ascension as the leader of Woodbury. But it won’t be easy . . . there are those within this walled-off city who don’t trust Philip or his motives . . . or the strange scratching sounds that come from his apartment.

But Philip Blake is determined to turn Woodbury into a haven from the post-apocalyptic nightmare surrounding Woodbury, and he’ll do whatever necessary to make sure that his vision sees fruition. Even if that means killing the people currently in charge.


http://i40.tinypic.com/2j3igwz.jpg

Podívejte se na osmistránkový preview #96, které vyjde zítra


+ zobrazit spoiler

http://i42.tinypic.com/24bixxe.jpg
http://i43.tinypic.com/2vtpg0j.jpg
http://i42.tinypic.com/241jxna.jpg
http://i39.tinypic.com/25zjays.jpg
http://i44.tinypic.com/alhjbq.jpg
http://i40.tinypic.com/ixv609.jpg
http://i40.tinypic.com/1qpkkk.jpg
http://i41.tinypic.com/nwdh87.jpg

zdroj: http://blogs.amctv.com/the-walking-dead … k-peek.php

Finišujeme! Už za pár dní zahájíme evakuaci z původního fóra.

Nové útočiště s novým diskuzním fórem už se připravuje! smile